Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az apák kapcsán miért csak a...

Az apák kapcsán miért csak a negatív sztereotípiák kerülnek elő?

Figyelt kérdés
Sok cikket olvasok, ahol felháborodott nők gyalázzák általánosítva a férfiakat, hogy nem veszik ki a részüket a gyerek körüli teendőkből. Holott az a férfi, aki éjszaka is besegít és 1-2 óra alvás után bemegy dolgozni 8-9 órát, majd hazaérve próbálja újra levenni a terhet feleségéről, szerintem semmivel sem tesz bele kevesebbet, mint az anya, hiszen mindent megtesz, amit tud. Miért hasonlitgatjak sokan össze a no és a férfi szerepét? Hiszen mindkettőnek meg van a maga helye a rendszerben és jó esetben kiegészítik egymást.
2023. jan. 28. 16:14
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
88%
Mert nagy altalanossagban az apa nem igazán van jelen, mint valódi szülő a családok többségében
2023. jan. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
29%
Én nem is várnám el a férjemtől, hogy éjjel keljen a gyerekhez. Én vagyok, akinek az a "munkája", hogy itthon van vele 0-24. A mi babánk 100% anyatejes, tehát apuka nem is igazán tudna vele mit kezdeni. De a családban van olyan is, ahol tápszeres a baba, és felváltva kel éjszakánként apuka, anyuka etetni.
2023. jan. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az lehet a dologban, hogy ritka aki ilyen szinten belerakja magát a szülősdibe.


Hála Istennek az én férjem még a várandósságom alatt is mindent megtesz, nagy becsben vagyok tartva. Azonban rengeteg nőnek van nehéz dolga, mert kutyába sem nézik őket, rosszul választottak. 🤷

2023. jan. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Szerintem aki semmibe nézi az anyát, azon már előtte is látszik, hogy így fog hozzáállni. Persze ez nem felmentés egyik félnek se.
2023. jan. 28. 17:00
 5/20 A kérdező kommentje:

Én éjszaka felkelek, keverem a tápot, míg szoptat, utána pedig sokszor etetem is. De azt gondolom, hogy ez nem alap, hanem erőn felüli segítség, mert mondhatnám azt is, hogy ne haragudj, te napközben tudsz pár órát aludni, én meg nem, legyszi oldd meg.

Én szívesen csinálom, csak méltatlan, hogy ezt a részét soha nem ismeri el senki, mindig csak az kerül előtérbe, aki szarik az egészre :)

2023. jan. 28. 17:13
 6/20 anonim ***** válasza:
32%

Nagyon nagyon hálás vagyok a férjemnek. Minden nap elmondom neki, hogy jobb nem lehetne nekünk. Nekem és a növekvő picinek. Nálunk már akkor bizonyított, amikor az első trimeszterben nagyon nagyon beteg lettem. Úgy szó szerint annyira megviselt, hogy az ágyból szinte felkelni is megeröltető volt. Volt véres hányás, undor az ételektől, az italoktól, szagoktól, mindentől... Nagyon legyengültem, 10 kg-t lefogytam. Csak inni tudtam, szerencsére nem lett kórház. A férjem mindent átvett itthon. Csinálta a házimunkát, pedig előtte nem szorultam segítségre, és nem is nagyon igényeltem, mivel ő is nagyon rendszerető, sosem volt ebből konfliktus. Tartotta a frontot, mai napig kímél, pedig 31 hetesen semmi gondom nincsen. Nem vizesedek, minden tökéletes, de ő a széltől is óv. Én is próbálok neki mindent megadni, nagyon nagyon szeretem. Fontos, hogy a férfiak is megkapják a nekik járó elismerést. Igen, én vagyok várandós, de ketten éljük át! Minden nehézséget mi ketten cipeltünk,mind fizikailag mind lelkileg. És nem panaszkodik, egy rossz szava sincs a változások ellenére. Nektek is kijár a tisztelet és a becsület. Szomorú, hogy a sok nem apának való férfi miatt rátok van ragasztva ez a sztereotípia. Sajnos nagyon sok az olyan férfi,aki komolytalan és csak megcsinálja a gyereket, de nem foglalkozik vele, de úgy gondolom ez is a párkapcsolatból ered. Ha szeretné azt a nőt igazán, a szerelmük gyümölcsével bizonyára mindennél jobban foglalkozna.


Jó apa vagy, ne érdekeljenek az ilyen általánosítások! 🤗

2023. jan. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Én sem vártam el hogy éjjel keljen, én napközben itthon voltam, fáradtan ne dolgozzon, de amikor haza jött, akkor elmentem kicsit aludni, hogy éjjelt bírjam.
2023. jan. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
82%

"Én szívesen csinálom, csak méltatlan, hogy ezt a részét soha nem ismeri el senki, mindig csak az kerül előtérbe, aki szarik az egészre :)"


A feleséged elismeri, nem? A többi meg mit erdekel? Vagy azt várod, hogy az egész emberiség térdre bőrünkön előtted, mert képes vagy alkalmanként éjjel felelni a saját gyerekedhez? 🤦‍♀️

2023. jan. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Nem rólam van szó, általánosságban figyeltem meg ezt a jelenséget.
2023. jan. 28. 19:04
 10/20 anonim ***** válasza:
66%
Ez olyan, hogy ami jó, azt nem szokták külön kiemelni. De szerintem most már egyre több jó apa is van. Rinyálni mindig azok rinyálnak, akik nem tudtak jól választani, és nem vállalják a saját rossz választásuk eredményét, hanem "a köcsög apa." De senki nem tart már pisztolyt a fejedhez, hogy szülj egy trógernek. Abban meg nem hiszek, hogy nincs jel, ha a pasi egy megbízhatatlan fos alak. Mindig van jel, max nem hajlandóak meglátni. De az nem a férfi hibája.
2023. jan. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!