Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha Jakab Péter valóban zsidó...

Ha Jakab Péter valóban zsidó származású, akkor az teljesen felülírja a zsidókról kialakított zömmel negatív sztereotípiákat?

Figyelt kérdés

Én nem ismerek zsidókat, azt sem tudom biztosan hogy Jakab Péter zsidó-e, csak sok helyen olvasom. Viszont eddig életem során sok negatív sztereotípiát hallottam a zsidókról. Na most, ha Jakab tényleg zsidó, akkor az összes ilyet üti:

sztereotípiák:

-a zsidók kapzsik, telhetetlenek, csak a pénz és a vagyon érdekli őket -> Jakab Pétert egyáltalán nem érdekli a személyes vagyonosodása, még a saját fizetésemelése ellen is tiltakozott. Igen, tiltakozott a luxus képviselői béremeléstől mikor az ország nagy része meg éhezik és mélyszegény, 100 ezer forintért dolgozza ki a belét. Valamint belemegy olyan balhékba is amiért megbüntethetik pénzben, ha az igazságérzete úgy kívánja.

-a zsidók lenéznek mindenkit aki nem zsidó -> Jakab Péter senkit nem néz le, se vallási se más alapon. Elsősorban mivel keresztény többségű ország vagyunk a keresztény értékrendet tartja követendőnek.

-a zsidóknak nem tisztelik a hazát és a nemzetet, csak a saját közösségük érdekeit nézik -> Jakab Péternél nagyobb magyar hazafi politikus talán nincs is a jelenlegi magyar palettán. Legfeljebb álhazafi megélhetési politikusok a Mi Hazánkban és néhány Szájerhez hasonló álkonzervatív keresztény a Fidesz-KDNP-ben.


Nekem nagyon megváltoztatta ez az ember a zsidókról alkotott véleményem, már ha minden igaz. Nektek is van valami hasonló érzésetek?



2021. jan. 30. 12:03
 1/10 anonim ***** válasza:
58%
Felülírja ugyan, de több benne a magyar vér mint a zsidó.
2021. jan. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%
A politikai élet legnagyobb bohócaként? Inkább megerősíti.
2021. jan. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
Ez csak megerősíti a sztereotípiákat.
2021. jan. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy a normális zsidók a vállukra emelnék Jakabot.

Annak idején jó kápó lett volna belőle, efelől semmi kétség.

2021. jan. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
71%

"a zsidók kapzsik, telhetetlenek, csak a pénz és a vagyon érdekli őket" -> ez jakab legnagyobb "erőssége". mivel a munkaerőpiacon alkalmatlan bármire (még mezei töritanáként is úgy rúgták ki, hogy a lába nem érte a földet), így némi pénzecskért kénytelen volt kicsinálni az (akkoriban) legerősebb ellenzéki pártot


"a zsidók lenéznek mindenkit aki nem zsidó" -> jakab még ebben is szintet lépett, újat mutatott, ő a zsidó társait, a romákat, a vidékieket és úgy általában mindenkit lenéz


"a zsidóknak nem tisztelik a hazát és a nemzetet, csak a saját közösségük érdekeit nézik" -> szintén. 10000 forintért egy új trinont is elrendelne


Pont, hogy aláássa a zsidók maradék tekintélyét ez az alak. Ostoba, faragatlan, gerintelen, tehetségtelen méregokádó és keverő.

2021. jan. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
52%
A sztereotípiákat nem nagyon kell felülírni, Jakab Péter nélkül is ugyanúgy hülyeségek.
2021. jan. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
93%
Az összes ilyen rasszista meg antiszemita sztereotípia baromság. Én csak egy DNS-teszt után tudtam meg, hogy vannak askenázi felmenőim, a holokauszt óta rengeteg magyar családban senki nem tudja, hogy zsidó származásúak, elég csak Szegedi Csanád esetére gondolni. Cigányok közül is csomóan vannak, akik fehérebb bőrűek és soha ki nem derül róluk a származásuk. A zsidózás alapja pont az, hogy alig ismer valaki személyesen zsidókat, főleg ha vidéki, ugyanez a helyzet például a fekete-afrikai vagy az afgán bevándorlókkal, akik közül csomó tök jó emberz ismertem meg, köztük ex kollégákat.
2021. jan. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
72%
Akárhányszor felnézek a Gyakorikérdésekre, mindig csökken a Magyar társadalomba vetett hitem.
2021. jan. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
54%

7

Ez egyszerűen nem igaz. A zsidók nagyon helyesen- nem keveredtek.

Ami "keveredésnek" látszhat felületesen nézve, az az ilyen-olyan okból átkeresztelkedett ősök német nemzetiségűnek tűnése.

Máris Terézia több kárt okozott, mint gondolnánk.

2021. jan. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem, sajnos, mint a legtöbb eset, erősíti a sztereotípiákat. Gátlástalan, ő érvényesült a pártban sok magyarral szemben, elvtelen. És úgy, hogy csak részben izraelita.
2021. febr. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!