Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Probléma?Hatással lehet a...

Probléma?Hatással lehet a fejlödésre?

Figyelt kérdés
A kisfimnak aki lassan 6 éves inkább csak az óvodában vannak barátai ott viszont minden rendben vannak barátok és társaság de az ovin kivül szinte csak felnött társaságban van,nincsenek délutáni/hétvégi bandázások.Nagyon bánt a dolog de nem tudok mit tenni,sajnos nincsenek imerös gyerekek.Ez nagy probléma?

#gyerek #barát #Anyapara
2023. jan. 29. 06:47
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Szólítsd meg az egyik barátjának az anyját/apját és hívd ki őket játszóra, vagy hívd át őket hozzátok, vagy menjetek együtt játszóházba!
2023. jan. 29. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan milyen hatással lenne ra? Heti 5 napon át napi minimum 8 órában gyerekek között van.
2023. jan. 29. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2023. jan. 29. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én pont azért vártam az ovit, hogy ott tudom barátkozni, ne kelljen még erről is nekem gondoskodni. Ovi után legyen velünk 🥰 persze ha lesz barátja akivel el akar menni természetesen engedem majd, de nekem egyelőre nem hiányzik.
2023. jan. 29. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
7 éves lányomnak csak az iskolában vannak "barátai", egyébként csak a tesvére és mi vagyunk a társasága. Az iskolaiakkal nem találkozik iskolán kívül. És? Mi se vagyunk túl szociálisak, mégis mindig megvolt a társaságunk. És nem 6/7 évesen kezdtük.
2023. jan. 29. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha felnőttek között van, azzal csak fejlődik, gondolom, sokszor olvastok fel neki, lát könyveket is, még ha ő nem is tudja elolvasni. De miért nem szervezel te nálatok gyerekzsúrt?
2023. jan. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Kolyokfoglalkoztato ***** válasza:

De jó a kérdésed, mert én is elgondolkodtam és nálunk is szerintem jellemzően így volt, hogy az ovi mellett kevésszer volt idő bandázni másokkal.

A legidősebb nálam 10 éves és igazán sose hiányzott neki, a 8 évesemnél meg olyan szuper a sulis szülői banda, hogy hetente van szinte közös bandázás valakinél.

Szerinem hátránya nem lesz belőle, hiszen a nap nagy részét a kortásaival tölti.

Hiányzik neki a több korosztályos program? Vagy jól el van veletek?

Vesd fel neki, szeretnéd, ha meghívnánk egy ovistársad?

Én úgy kezdtem, hogy közös játszóterezést szerveztem, az semleges terep, csak azt beszéltük meg, mikor találkozunk.

Én mostanában tudatosan figyelek arra, hogy havonta, de negyed évente egyszer biztos legyen iskolán, ovin kívüli korosztályos program a gyerekeimnek, de 6 évesen főleg játszótéren futottunk össze a többiekkel. Ovi után egy kis közös játékra.

2023. jan. 31. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Senior Séf ***** válasza:
Nagyon jól van ez így. A gyerek otthon is ezt látja; apa, anya elmegy dolgozóba, de az este és a hétvége a családé.
2023. jan. 31. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!