Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért látok mostanában ennyi...

Miért látok mostanában ennyi panaszkodó posztot a gyereknevelésről Fb-on, vagy akárhol itt az interneten?

Figyelt kérdés

Csak felmerült bennem ez a kérdés, hogy kicsit fura, h a környezetemben csak pozitív dolgokat hallok a gyerekekről, ezt úgy értem, hogy csak az interneten olvasok ennyi negatív véleményt (mennyire nehéz, ki vannak idegileg, már nem bírják, öngyilkosak akarnak lenni, stb). Szóval nem tudom, de egyre jobban elveszik ezek a dolgok a kedvem a gyerekvállalástól :(

Vagy csak szimplán túlzásba viszik/hiányzik nekik a gyerekmentes életük?

Ti mit tapasztaltatok ezzel kapcsolatban? Hány gyermeketek van?


2023. jan. 30. 19:52
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
62%
1 és nem akarok öngyilkos lenni. De nagyon sokan most kényszerből szülik a 2-3 gyereket minél hamarabb egymás után mert a csok meg a babavaro. Ha nem őszintén akarnak ennyi gyereket az bizony ultra szívás lehet.
2023. jan. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
84%

Amikor babát akartam, mindenhol babás tartalom jótt velem szembe. Amikor terhes voltam, mindenhol pocakos nőt láttam. Mikor babák voltak, a babák hemzsegtek mindenhol.


Mert erre fókuszáltam. Te most erre fókuszálsz, ezért látsz szerintem ennyit.

Én pl facebookon 1ilyet nem láttam, pedig jópár babás csoportban is benne vagyok.

Itt sem mondanám gyakoribb témának mint kb 2 éve

2023. jan. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
68%

Nekem 1 van és úton a masodik.

Más vilag van mint pl 10 éve volt...vagy mint a mi gyerekkorunk volt.nonstop figyelmet igényelnek pkusz régen a nagyszülőkkel laktak meg ott voltak az unikák hónapokig most mivan?

Minden percben a gyerekkel vagy és még rossz is :D vagy nagyon eleven

2023. jan. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Igen, pontosan én is ugyanarra gondoltam, mint a 3as! És itt egy élő példa, nagymamám szomszédja: 84 éves öregnéni lakik közvetlen mamámék mellett, van 1 lánya. A lányának viszont 3 gyereke van, de marha nagy szerencséje volt a 3 eleven gyerek mellett a lányának, mert szinte mind a hármat a néni, vagyis az anyja nevelte, ő szépen visszament a postára dolgozni amikor a GYES letelt, méghozzá az anyja kb. 4-5 házzal feljebb lakott tőlük. Ma meg már az van, hogy sajnos van aki nagggyon messze lakik a nagyszülőktől, (ha egyáltalán jó esetben élnek) vagy pedig a nagymama nagypapa is dolgozik, nem megy egyből nyugdíjba, szóval oda sem egyszerű bármikor lepasszolni a gyereket. Apuka elmegy hajnalba dolgozni, isten tudja mikor ér haza, anyuka meg 0-24-ben a gyerekekkel foglalkozik, na ezért el tudom hinni a panaszkodást.
2023. jan. 30. 20:06
 5/26 anonim ***** válasza:
91%
Talán az internet névtelensége is hozzátesz ehhez, hogy talán kendőzetlenebbül őszinték, nem szépítik a dolgot. Illetve igen, ahogy az előző is írta, a mai felgyorsult világban, ráadásul sokan tényleg 0 segítséggel, nem egyszerű. Mi Ausztriában élünk, 10,5 hónapos a kisfiunk, minden rokon otthon, messze, ketten kell megoldanunk mindent a férjemmel, havonta 1 hétvége a “szabadság”, akkor tudnak jönni anyukámék, még ők is dolgoznak. Azért régen ez nem így ment, és elhiszem, hogy egy idő után elszakad a cérna, mert nincs segítség. Nekem összességében nem hiányzik a gyerekmentes életem, de álszentség lenne azt mondani, hogy semmilyen pici része sem hiányzik, mert pl egy kis kuckózás, olvasás nyugiban a kávémmal néha nem lenne rossz, de nem mennék vissza oda.
2023. jan. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
37%
Mert divat a panaszkodás, még divatosabb ha nyilvánosan teszik, illetve gázos képekkel van fűszerezve. Éljenzik az embert ha ilyeneket ont magából és jön a többi is nyígni a kommentszekcióba. 2 gyerekem van, 5 és 1 évesek, nem fenékig tejfel az élet, szoktam én is néha panaszkodni, a hasonló gondokkal küzdő barátnőimnek személyesen, nem bele a nagy világba, és engem sem érdekel más ismeretlen ember problémája hiába ez a vonat a legmenőbb most. Az aki nyilvánosan mártírkodik azt nagyon sajnálom, valószínűleg senkivel sem tud ezekről rendesen beszélgetni, pedig már az is egy nagy könnyebség. Az influk nem tartoznak ide, ők többnyire még ilyenkor is kamuznak és / vagy pörgetni akarják az aktivitást azzal amire ugrik a nép.
2023. jan. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
47%

Élőben nem merik elmondani a negatívumokat mert akkor jajj de szar anya vagy és kösd fel magad.

2 gyerekem van és sokat gondoltam az öngyilkosságra...

2023. jan. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Régen nem volt internet, néha belehallgattunk, hogy anyukáink miről beszélnek, hát....

Akkor azért nem foglalkozott a többség ennyire a gyerekkel, 6 évesen egyedül közlekedtek, gondolom hallottál a kulcsos gyerekekről. Nem stresszelték az anyukák egymást azzal, hogy a gyerekük mit tud. Nem voltak ilyen anyagi különbségek stb. Szóval elég összetett

2023. jan. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
7, oh sajnálom, hogy ilyen helyzetben voltál? Mi volt a konkrét oka? :(
2023. jan. 30. 20:42
 10/26 anonim ***** válasza:
91%

Nem.



Elsősorban az a legeslegnagyobb baj, hogy mindenhol folyamatosan a túláradó cukor szirupos máz megy, és mélyen hallgatni "kell" minden másról ami nem az, és mélyen szégyelje magát aki nem így éli meg.


A valóság pedig az, hogy a gyereknevelés nem csak csupa csupa móka és kacagás, nem csak csillámporos szivárvány, rózsaszín illatú felhő, és egy nőnek sem lenne szabad szégyelnie magát, amiért nem csak boldogságot érez.


Egyszerűen muszáj nyíltan beszélni arról is, hogy mennyire nehéz is az anyagás.

2023. jan. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!