Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy olyan kèrdèsem lenne,hogy...

Egy olyan kèrdèsem lenne,hogy milyen kèrdèsekre vârhatok vàlaszt egy 3 èves gyerektöl?Pèldâul az èn fiamnak az ilyen kèrdès bonyolult ,hogy jòl aludtâl? ,vagy mi a kedvenc jâtèkod? A kèzzelfoghatobb dolgokra tud valaszolni.Köszönöm szèpen

Figyelt kérdés

2023. jan. 31. 01:12
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Kèzzelfoghatò alatt olyasmit èrtek,hogy pl. mit eszel?Mi van a kezedbe?milyen auto ez?
2023. jan. 31. 02:57
 2/27 anonim ***** válasza:
83%
Hát ezek nem bonyolult kérdések egy ekkora gyereknek...
2023. jan. 31. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
49%

Ez a kérdés még nekem is bonyolult...

Jól aludtál? Honnan tudjam, aludtam. 🤣

Ha belegondolsz, megszokásból válaszolunk az ilyen jellegű kérdésekre. Persze, jól. De miért kérdezi anya, hát nem itt volt ő is? Felkeltem hatszor az éjszaka? Nem? Akkor bizonyára jól aludtam. Hagyjanak már az értelmetlen kérdésekkel. Amíg nem keltem fel, jól aludtam.

2023. jan. 31. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
68%
A fiam 3 éves ezekre simán ad választ. Illetve a saját nevét, a mi (szülei) keresztnevét, és hogy hol lakik.
2023. jan. 31. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
30%
3, ha ez neked egy bonyolult kérdés, akkor kb értelmi fogyatékos szintén vagy
2023. jan. 31. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
47%

Az én fiamnak is gondja van a beszédértéssel.

Csak akkor tudja miről veszélek, ha elmagyaráztam neki. Pl tudja hogy a cipője mi, hol van, milyen a színe, mennyi van belőle, de nem tudom elmagyarázni neki pl hogy mi az az álom. Az nem kézzel fogható hogy megmutassam, a szókincse még nem annyira fejlett, elvont fogalmakat nem érti.


Nálunk le van maradva a beszédfejlődése. Mi nagyon aggódunk emiatt, hogy rengeteg mindent nem ért meg, és nem igazán tudom én se hova fordulhatnánk. Voltunk beszédfejlesztésen, ott azt mondták szépen fejlődik, orvos látta szerinte nincs vele baj, hallásvizsgálaton is voltunk, ott vannak gondok szóval azon dolgozunk.


Nem tudom mit mondhatnék, általában itt azt írják hogy ezeket már tudnia kellene egy 3 év körülinek, gyakorlatilag látod van rá példa hogy nem. Biztos vagyok benne, hogy ahol 2 évesen indult be a beszéd ott nem fogja pikk pakk megérteni az elvont fogalmakat, mint az a gyerek amelyik 1,5 évesen már 2 szót összefűz.


Figyelve a saját fiam, igaz laikus vagyok, de nem látom, hogy értelmi fogyatékos lenne, csak hogy alaposan el kell magyarázni mi micsoda, hogy megértse, és még nem áll készen olyan dolgokra hogy mi a kedvence, vagy hogy érzi magát. Lehet tévedek.

2023. jan. 31. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
88%

Magától nem fogja csak úgy érteni ezeket. Mondani kell neki, hogy jaj fiam de jól aludtam ma, fel se keltem egész éjjel és kipihent vagyok! Ha ezt sokszor hallja, érteni fogja, hogy mit jelent.

Meg te is mondjad, hogy hmm ez a kedvenc kajám, ezt szeretem a legjobban. Sokszor mondod, akkor rá fog jönni, hogy ez mit jelent. Mondjuk lányom már 2 évesen is tudta ezeket, úgy jött ki a szobából reggel hogy "JÓL!" 🤣


álom az tényleg nehezebb téma. Sokszor kérdezem, hogy mit álmodtál, és akkor elkezd mesélni egy történetet, szerintem 100 hogy nem azt álmodta. :d azt magyaráztam neki, hogy amikor alszik, akkor a fejében megy egy történet, az az álom, dehát ki tudja hogy azt tudja-e.

2023. jan. 31. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

6/6 akkor te nagyjâbòl tudod âtèrzed miröl irok.

Igen sajnos nem olyan evidens de pròbàlkozunk,igen nâlunk kèsön indult viszonylag a beszèd.

Viszont hàl Istennek mâr kèrdezget is,sok fèle kèrdöszôval de a mièrt korszak az mèg annyira nem jött el

,de hallottam mar töle

2023. jan. 31. 07:58
 9/27 anonim ***** válasza:
61%
Mennyit olvastok neki? Illetve mennyi mesét néz?
2023. jan. 31. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
86%

#6 vagyok!


Abszolút átérzem az aggodalmad!


Mi azt csináljuk hogy kérdezekvvalamit és látom nem érti, akkor körbeírom. Pont 2 napja volt hogy kérdeztem melyik a kedvenc játéka, és az óvónőket elkezdte sorolni.


Elkezdtem neki máshogy magyarázni, hogy mik a játékok, pl dömper, kisautók, dínók, és amikor azt kérdezem hogy mi a kedvence arra hondolok melyiket szereti a legjobban. És akkor mondta hogy dömper.


Tehát az a lényeg, hogy ha nem is érti ne hagyd annyiban, magyarázd el mi az.

2023. jan. 31. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!