Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek későn kezd (ett)...

Akinek későn kezd (ett) beszélni a gyermeke? Hogyan értette meg magát addig is? Az én fiam jelel, vajon miért jobb neki ilyen bonyolultan kifejezni magát?

Figyelt kérdés

2 éves lesz, csak pár szót, szótagot mond. Jeleléssel is igyekszik kifejezni magát, pl. mutatóujjával függőlegesen köröz, az a betonkeverő, ugyanez vízszintesen a helikopter propellere. Rengeteg ilyenje van, mindent kifejez a módszerével. Azt hittem, azok, akik későn kezdenek beszélni, mutogatással értetik meg magukat, de egy ismerős mondta, hogy az ismerőse gyereke pl. nem jelelget.

Másnál hogy volt ez?


2013. júl. 28. 13:13
 1/4 anonim ***** válasza:

enyém se jelelt.

amit cselekvéssel tudott jelezni, azt azzal fejezte ki, pl. beült az etetőszékbe ha éhes volt, lefeküdt az ágyába mikor álmos, hozta a cumisüvegét ha szomjas volt...

a másik meg az volt, hogy mutatott valamire a mutatóujjával.

ne meg ha nem volt a válasz akkor mondta, ha igen, akkor utánam próbálta mondani :)

utólag kiderült, hogy a nyelvféke miatt nem beszélt, tehát enyém nem nem akart, hanem nem volt képes kiejteni a szavakat, így azért más volt a szitu :)

2013. júl. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem jelelt. 2 évesen kezdte babának hívni magát, addig semmi, csak "eeeee", és mutogatás, néha meg játékból gagyogás. 2-3 hónap múlva viszont már összetett mondatokban beszélt.
2013. júl. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én lányom 21 hónapos lesz a napokban. Ő sem beszél, de activytiben verhetetlen. :) Néhány szó/szótag az amit mond (ANYAAAA, cica, ho? hoan? hoa? ez? az? nyam-nyam) + a hangutánzó szavak (ugat, nyávog, kukorékol stb) Ezen kívül a Kisasszony is mindent mutogat, ill. megcsinál. Azt pl. nem mutogatja, ha éhes, ezt hangos nyam-nyam felkiáltással, és az etetőszék rángatásával adja a tudtomra, ha szomjas, és üres az itatója, odahozza...

Az okosok szerint: "érteni, és megértetni". Az meg megvan. :) Vágyom rá, hogy már beszéljen, de aggódom. Hisz ha egyszer elkezdi, az életben többé abba nem hagyja, akkor meg majd 5 perc csendért fogunk imádkozni. :D

2013. júl. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 zabmester ***** válasza:
Az én fiam is két éves kora után kezdett beszélni, előtte csak a bummot meg a hammot mondta, ennyi. Minden mást kifejezett másként. Voltak kisebb kézjelei, pl. ha valami elfogyott, akkor a tenyerét nyitogatta-csukogatta :) Meg hümmögött sokat és mutatott arra, amit kért, vagy ahova menni akart, vagy ahol valami történt.
2013. júl. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!