Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért vállalnak egyre többen...

Miért vállalnak egyre többen csak a társadalomnak meg a kormánynak gyereket, aztán utána meg megbánják és úgy érzik világgá mennek?

Figyelt kérdés
Ezt most úgy szeretném kifejezni, hogy nem mindenki való anyának, de nagyon sok panaszkodást olvastam, hogy belefáradtak az egészbe, stb.
2023. febr. 5. 18:35
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
34%

7: és akkor minek szültél kettőt?

Mit gondoltál, hogy a gyerekkel nem kell foglalkozni vagy amikor akarod beteszed a sarokba vagy hogy képzelted az életet gyerekkel?

2023. febr. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:
18-as, de azt is figyeld meg, ha már észrevetted a másik egy kérdésem, hogy nem mindenki a kérdésre válaszolt :)
2023. febr. 6. 14:17
 23/29 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, mert nem tudták mivel jár. Viszont, hogy téged ez miért érint ennyire mélyen ez, azt nem értem. Millió egy dolgot megbán az ember az élete során, munkahely, tanulmányok, rossz hitel, párkapcsolat stb., ezt nem lehet visszafordítani az a különbség. Viszont az szánalmas, hogy valaki ezen vergődik és keresi az önigazolást, mert neki nem lehet vagy nem akar.
2023. febr. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
19%
21-es. Hat nem igy. A nagyobb lany, nem volt oviban,bolcsiben semmi gond. Nyuzott vagy 3 evig tesoert. Idealis gyerek volt. Megsziletwtt a kicsi es megorult a feltekenysegtol. Olik tepik egymast. Azora sulis,nem erdekli az egesz. A kicsi meg egy veszedelem lett, 30 mp re lehet egyedul hagyni. Reggeltol estig vagy dolgozok,vagy veluk,mellettuk kinlodok. 21-22 kozott 1 oram van. Ezt kell beosztanom a 24 bol. Ennyi idom van rajzolni,pihenni,szepitkezni,filmezni es a ferjemmel tolteni ugyanis 22 kor mar elajulok ulve. 2018 ban voltunk utoljara nyaralni, mert vagy covid volt,vagy betegseg. A kisebb uj,ismsretlen helyen csak visitozik ejszaka. Ha ezt tudom egyet sem szulok.
2023. febr. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
26%
24:"Ha ezt tudom egyet sem szulok". Sajnos ezt a gyerekek is érzik.
2023. febr. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%
25 nem tudom. Ezt nem lehet birni idegileg teljesen kicsinaltak. Sirogorcsot kapok toluk es neha mar karmoltam magam . Szeretnek egyedul lenni csak. Vagy a ferjemmel,csendben,nyugalomban,de nem lehet. Meg lehet hogy egy evtizedig sem. Ha tudom, hogy ilyen nehez nem vagok bele. A legszebb eveim elmentek erre,h egesz du es este csak a verekedes,ordibalas,veszekedes megy,ha nem,akkor rohannak es vagy a lakast bontjak le vagy ugyeletre kerulunk, mert megserul valaki. Itt nyugalom nincs es teljesen elfogyott minden erom.
2023. febr. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:
24, de nem a gyereknek kell felnevelni a másodikat! Te akarod, te dönthetsz, hogy szeretnél-e másodikat, vagy sem. Ő azt se tudta szerintem, hogy mi az, csak biztos hallotta valakitől, vagy fogalmam sincs.
2023. febr. 6. 20:54
 28/29 A kérdező kommentje:
Bocsánat rosszul írtam, második gyereket*
2023. febr. 6. 20:58
 29/29 anonim ***** válasza:
100%

26os, menjetek el a pároddal pszichológushoz, családsegítőhöz, vagy akármilyen kompetens szakemberhez, aki tud iránymutatást adni, hogy hogy lehet kordában tartani a gyerekeket. Ne nyugodj bele hogy az elkövetkezendő 10 évet roncsként fogod leélni. A gyerekek jövője szempontjából se jó ez, ha nem kiegyensúlyozott anyjuk van.

Nekem is volt olyan hogy bolondokházában éreztem magam, de egyrészt a férjem rendet tud csapni, másrészt amikor nagyon nem ment a dolog, akkor segítséget kértem a védőnőtől, pszichológusomtól, bölcsis nénitől. Ha találkoztam egy problémával akkor mindig próbáltam olyan emberrel beszélni akinek a gyerekekkel való foglalkozás a munkája, jobban érti őket, mint én, és tud is használható tanácsokat adni. Ha meg nem tudott, akkor máshoz fordultam. Végül is mi honnan tudhatnánk egyből hogy kéne reagálni problémás szituációkra, nem tanultunk erről évekig az egyetemen.

2023. febr. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!