Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mitől lesz egy kisgyerek...

Mitől lesz egy kisgyerek üvöltős, rugdosódó, szófogadatlan? A szülőktől is függ?

Figyelt kérdés
Nektek nagyon sokat hisztiznek a gyerekeitek? Vagy van olyan, akinek csendes a kicsi?
2023. febr. 5. 19:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem inkább habitus.

1.5 van a 2 gyerekem közt. Totál ugyan úgy nevelem őket.

Az egyik "leteszem, ott marad" típus. 1 hangja nincs

A másik meg egy örjöngő fenevad.

2023. febr. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha úgy vesszük, a szülőktől öröklik a géneket. 🤣

Szintén két gyerekem van, szintén az egyik "áldott jó gyerek", ha hisztizik is "meg lehet zabálni", ha valaki erőteljesen rászól, simán elpityeredik, nagyon érzékeny.

A másikhoz ördögűző kellene. Se a következetesség, se a határozott fellépés, se a "pozitív fegyelmezés"....se semmi nem válik be. A pszichológus se.

2023. febr. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem nevelés kérdése, legalábbis az elején nem, inkább típusfüggő.

Én is egyformán nevelem a kettőt, és az egyik nagyon ritkán nyiffan meg, a másik meg még öt évesen is képes behisztülni, ha épp nem tetszik valami (és naponta van olyan).

2023. febr. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Kér gyerekünk van, természetesen ugyanazt a nevelést kapják. Egyikük hisztis, akaratos, ellenálló. A másik nyugodtabb, sokkal kevésbé hisztisebb, könnyebben kezelhető. Szóval ez inkább temperamentum.
2023. febr. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Habitus, temperamantum. Három gyerekünk van, ebből egy ikerpár. Teljesen különböző a viselkedésük, a személyiségük.
2023. febr. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
33%

Ha a szülők megtanulnák. hogy a hiszti nem egy rossz dolog 2-5 éves korban, hanem szükséges és néhanapján még hasznos is, és eszerint kezelnék, akkor sokkal többet tudnának tenni a gyerekükért, mint az állandó veszekedéssel, amivel a hisztit próbálják "kezelni".

De látszik, hogy erről a kérdezőnek sincs fogalma - sőt valószínű gyereke se...

2023. febr. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 6-os, értem, egyet is értek veled, de most miért kell ezért rögtön felkapni a vizet, hogy "fogalmam sincs róla"? Én egy szóval nem írtam, hogy csakis kiabálással lehet kezelni a gyerek hisztijét..
2023. febr. 6. 15:14
 8/8 anonim ***** válasza:
18%
Mert a hisztit alapvetően rossz, nem kívánatos viselkedésnek aposztrofálod.
2023. febr. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!