Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Majdnem 19 hónapos kisfiamnak...

Majdnem 19 hónapos kisfiamnak még mindig nem szilárd a széklete. Mi okozhatja ezt?

Figyelt kérdés
6 hónapos korában kezdtem hozzátáplálni, kb 9-10 hónapos koráig volt az anyatej a fő táplálék. Még mindig szopzik de márcsak elalváskor. Az orvosnak is említettem már, elöször az anyatejre mondta hogy amiatt lehet mikor legutóbb emlitettem meg csak annyit mondott hogy majd beáll neki.... Nincs allergiája és mindent megeszik. Nagyon jó étvágya van, változatosan etetem. Főként azt eszi amit mi is, mindig odafigyelek hogy legyen zöldség gyümölcs az étrendben (nem viszem túlzàsba). Nagyon ritka ha szilárd a kakija, általában (bocsi az undi hasonlatért) sűrűbb paradicsompüré szerű. Napi 1-2x kakil. Kihez forduljak? Ez problémát jelent? Egyébként szépen fejlődik és növekszik. Beszélni még nem beszél csak a baba nyelvén de ez nem hiszem hogy összefüggésbe hozható ezzel a problémával:) (Első gyermekes anyuka?
2023. febr. 11. 12:58
 1/6 A kérdező kommentje:
Színre pedig világos/sötét barnás, vagy attól függ mit evett. A brokkoli vagy répa meg tudja neki szinezni.
2023. febr. 11. 12:59
 2/6 anonim ***** válasza:
86%
Nem gond, ez alkati dolog lehet. A lányom is ilyen típus, kenőcsös a széklete, napi 1-2x van neki. Szépen növekszik, jó a kedve, nem fáj a hasa, semmi más tünet nincsen, a gyerekorvos szerint is oké.
2023. febr. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A 4 évesemnek is ilyen. Semmi baj ezzel
2023. febr. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Normális, fiúknál gyakoribb. 5 éves korig rendeződik. A gyors anyagcsere az oka, nincs ideje a folyadéknak felszívódni a vastagbélben.
2023. febr. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Addig örülj neki, míg nem keményedik be, mert akkro kész rémálom a nagydolog.


Kemény > fáj a kakilás (akár repedhet is a végbél, ha túl oskáig nem székel) > tartogatja, mert előzőleg fájt > ezért megint keményedik... és ördögi kör jó sok ordítással, mire végre megoldódik.

2023. febr. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

2,5 éves korában hagytam abba a lányom szoptatását. Neki rá 2 hétre lett szilárd


( fiamnak szoptatás alatt is rendes volt a hozzátáplálás után nem sokkal)

2023. febr. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!