Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megvaltozott a viselkedese a...

Megvaltozott a viselkedese a 19 honapos kisfiamnak, otlet, tanacs?

Figyelt kérdés

3 honapja jar bebiszitterhez, es eleinte semmi baj nem volt, szeretett oda menni, mar reggel ment be a sitterhez, es ment is jatszani. De kb 2 hete kezdodott nala hogy ha elvisszuk inkabb vissza jonne. 8-1ig van nala amig dolgozok. 1 orakkor mikor erte megyek elkezdodik. Haza hozom es itthon csapkod, verekszik, legfokepp engem es az apjat uti. Ordit, hisztizik, es hiaba csinalok barmit is nem jo neki semmi sem. Azota kezdte el azt is hogy nem hajnalndo semmit sem enni csak tejet ker. Az eddig bujos, puszikat adogato fiam egyszeruen agressziv lett. A sitternel tortenhetett valami amiert ezt csinalja? Kerdeztem a sittert, de csak annyit mond hogy nala minden rendben volt.

Az ejszakak borzasztoak lettek, nem alszik, csak fel-fel sir. Tudom fogzas is stb..., de valahogyan ez most mas. Ejszaka is csak nalam nyugszik meg, szoritja a nyakam, fogja a ruham. Egyszeruen nem tudom letenni.

Elotte nem volt ilyen.

Reggel mikor mar mennem kell dolgozni iszonyatos sirasba kezd. Apa viszi a sitterhez, es parom mondja hogy mostanaban alig akar bemenni, es ha be is megy azonnal visszafordul es jonne ki.

Mi tevo legyek? keressek mast? vagy nem szeret ott lenni? Plusz minden nap ugy hozom haza, hogy ehes, pedig a sitter allitja hogy jol ebedelt. Tanacstalan vagyok. Valakinek valami jo otlet, tanacs?


2013. okt. 17. 13:20
 1/5 anonim ***** válasza:

nem hinném, hogy ez csak hiszti. főleg, amiket írtál az éjszakákról és hogy nem is akar menni.

sos keress másikat, és ha tudsz, tölts vele minnél több időt!

2013. okt. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, az én lányom 2 évesen ment bölcsibe, és ugyanez volt. Az elején semmi gond, majd 1 hónap múlva sírás, kapaszkodás, éjjeli sírások, ráfeküdt, és kész nem lehettet vele mit tenni...én kivettem a bölcsiből..azt gondolom nem volt még érett rá, és a Te kisfiad még nagyon kicsi, hogy napi 5 órát különtöltsön nélküled...az agresszivítása felétek pontosan ezt mutatja, "ez a büntetés, hogy otthagyjátok!!!

Ő még nem tudja az érzelmeit elmondani, és nem is érti, csak azt érzi, hogy nem vagy vele...hogy elhagyod minden nap!

Légy vele nagyon türelmes, ha nem dolgozol, akkor minden időt töltsétek együtt, add át magad neki teljesen, ha érted mire gondolok...a férjed is, és ne legyetek vele türelmetlenek, hisz csak hiányoztok neki, azért ilyen dühös...:-)

Nekünk ez így, hogy csomót foglalkoztam vele utána, meg csak vele voltam, 1-2 hét alatt rendeződött...

Azért csaj le van rendesen informálva??

Bár nem gondolom, hogy ő lenne a hibás, ez egy teljesen normális leválási reakció...de azért az ördög nem alszik...


A kajával minden gondozó kamuzik...:D

2013. okt. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ja, azt nem írtam, hogy én először kivettem, és 2 hónap múlva újrakezdtük, addigra tisztába lettem ennek a dolognak a lelki részével, utánaolvastam, beszélgettem sok mindenkivel, rákészültem lelkileg, hogy ez lesz...

és így is volt, újrakezdtük, és a gyerekem mint az óramű 1 hónap múlva újra agresszív lett, de akkor már jól reagáltam rá, így hamar túljutottunk rajta...

2013. okt. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszod.

A baj hogy Angliaban elunk, szoval muszaj volt keresni valakit, mert vissza kellett mennem dolgozni. En sem akartam, de egyszeruen muszaj volt.

Amit irsz, hogy igy buntet minket, na de csak most? kicsivel tobb mint 3 honapja van ott, es eddig semmi ilyen nem volt, most 2 hete csapkod mindenkit. Nekem azert jutott eszembe a sitter, hogy vele nem stimmel valami mert eddig a fiam ahogy oda ert hozza mar magatol ment be az ajton, most meg ugy kell bevinni, plusz vissza is fordul.

Nem tudom, hisz sajnos nem vagyok ott hogy lassam mit csinal vele.

A masik, hidd el nagyon turelmesek vagyunk vele, vagyis probalok mindent felretenni es csak vele lenni. Lesem minden kivansagat, mindig azt csinaljuk amit szeretne. Bevonom a hazi teendoimbe, igy o is kis hasznos tagja a csaladnak, es latom nagyon tetszik neki. (segit a mosogatasban, segit pakolni ilyesmik). Egyszoval ahogy haza hozom, az egesz delutanom rola szol. Delutani alvas utan is mindig vele vagyok, csak egyszeruen mikor elkezdi a hisztit, meg ezt a furcsa viselkedest, sokszor mar elfogy a turelmem. Olyankor van hogy kiabalok vele, amit utana banok, de egyszeruen mas mar nem hasznal.

Hat nem tudom, megprobalok keresni valaki mast aztan meglatjuk, es ha akkor is ez marad akkor lehet hogy inkabb itthon maradok vele.

2013. okt. 17. 16:23
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj azért 3 hónap egy ilyen pici esetében még rengeteget számít. Lehet hogy azért most kezdett el így viselkedni mert most jött rá, most ért el arra a fejlettségi szintre, hogy érteni kezdi mi történik vele. Ezért most lett agresszív és nem 3 hónapja.

A helyedben azért próbálkoznék másik bébiszitterrel is, lehet hogy ő sem jön be a fiadnak.

2013. okt. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!