Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van itt olyan akinek a gyereke...

Van itt olyan akinek a gyerekenek voltak autisztikus tunetei de vegul kiderult semmi baja? (22 honapos a fiam?

Figyelt kérdés

2023. febr. 15. 10:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Itt kb. minden 3. kérdés kiírója ilyen tüneteket vél a gyerekén felfedezni.

Most már ott tartunk, ha a 2 éves gyerek beszél a plüssmackójához, az is autista tünet az anyuka szerint.

2023. febr. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%
22 hónaposan még nem lehet semmiféle autisztikus tünetet felfedezni, nem véletlen, hogy még szakemberek is jóval késöbb tudják csak diagnosztizálni
2023. febr. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%

Nem beszéltem majdnem három éves koromig.


Aztán egyik napról a másikra összetett mondatokban beszéltem.

2023. febr. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
89%

A lányom mindig is extra sírós (érzékeny) túlhallásos volt. (megőrült ha a 3. szomszédban füvet/fát vágtak) Ezek mellett 5 éves koráig lebujjhegyezett.

Nem voltunk különösebb kivizsgálásokon. A kegyetlen rossz alvása miatt neurológusnál

7 éves okos ügyes iskolás

2023. febr. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
95%
Itt a gyakorin minden második anyukának autista a gyereke, amit 2 hónapos korában diagnosztizált laikus létére csalhatatlan ősanyai ösztönével és az interneten olvasott bölcsességekből merítve.
2023. febr. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
64%

Azért ha egy anyuka aggódik a gyerek miatt, annak mindig oka van.

Az én fiam extrán sírós, hisztis, nehezen kezelhető gyerek volt.

Nem az én fejemből pattant ki az autizmus, az óvónők nyomatták mindig, pedig én már 3 évesen elvittem kivizsgáltatni, és akkor azt mondták nem autista.

Persze tény, hogy ilyen kicsinek még nehéz megállapítani, és nem is kifejezetten autista szakos pszichiáternél voltunk, szóval engem utána is folyamatosan szekáltak az óvónők, hogy vegyem már tudomásul a tényeket. De egyébként nem is klasszikus auti tüneteket produkált a gyerek, szóval tényleg az van, hogy erről hallottak az emberek, aztán ha egy gyerek problémás, akkor tuti autista.

Az enyém egyébként adhd-s.

2023. febr. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

6-os nektek mik a tunetek?

Egyebkent nem tul aggodom kedves kommentelok :(

Csaladtagok is eszrevettek, hogy sokszor nem figyel nem nez oda sokszor akkor sem ha nem csinal epp semmit. Mutogatni mutogat de tobbszor nyitott tenyerrel. Nem beszel meg ami oke de mondott ki mar csomo olyan szot amit csak egyszer hallottam tole es azota nem…

Nem mondja anya apa. Ha akar valamit huzza a kezunket.

De pl volt olyan is, hogy fel oran keresztul nem akart ram nezni… szerintem mas is aggodna

2023. febr. 15. 11:32
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

"Nem mondja anya apa. Ha akar valamit huzza a kezunket."


Nem vagyok szakember, nem tudok az összes felsorolt dologról véleményt mondani, de ezt pl. 22 hónapos korban teljesen normálisnak látom. Még jóval később is...


Annak mi a jelentősége, hogy nyitott tenyérrel mutogat? Szerintem semmi.

Mint ahogy annak sem, hogy egyszer kimondott egy szót, de utána nem. Majd mondja később.


Szóval nagyon úgy néz ki, hogy mégiscsak túlaggódod, vagyis csatlakozol az "autizmustól rettegő gyakoris paramamik" népes táborához.

2023. febr. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

"Azért ha egy anyuka aggódik a gyerek miatt, annak mindig oka van."


Igen, de az ok gyakran az anyánál keresendő, nem a gyereknél.

2023. febr. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Remelem csak tenyleg en aggodom tul!!

Amugy puszit se ad magatol nem olelt meg soha nem szereti ha simogatom

2023. febr. 15. 12:20
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!