Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 6 órás munkaidő mellé fog...

6 órás munkaidő mellé fog járni a gyes, ha megszavazzák az új rendszert?

Figyelt kérdés
2010. okt. 5. 04:46
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem ! Gyes mellett akkor csak 4 órában dolgozhatsz! Sajnos!
2010. okt. 5. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Én is 4 órát tudok, a tervezetben legalábbis ez szerepel.
2010. okt. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

és létezik ilyen hogy 4 órás munkaidő??vagy ahol dolgozott az ember oda kötelesek 4 órában visszavenni?

nekem nincs munkám, de hiába kerestem, nem találtam részmunkaidőset, az lett volna jó nekem...

2010. okt. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
73%
Én úgy tudom, 6 órás mellé járni fog a gyes.
2010. okt. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

A részmunkaidőhöz találtam egy érdekes részt, de ezt csak a közszférára terjesztik ki:

Kötelező lesz 2010-ben a közszférában részmunkaidőben alkalmazni a gyesről, gyedről visszatérő kismamákat, így akarják számukra megkönnyíteni a visszatérést a munkába - legalábbis ezt tervezi a kormány. A törvénymódosítás nyomán a munkáltató köteles lenne a munkavállaló kérésére a kinevezést módosítani és heti húsz órának, illetve a korábbi kinevezés szerinti munkaidő felének megfelelő munkaidőt megállapítani. A kötelező részmunkaidős foglalkoztatás a munkavállaló kérelme szerinti időpontig, de legfeljebb a gyermek három éves koráig tart. Vagyis a dolgozó egyoldalú döntését a munkáltató köteles elfogadni - amellett, hogy az elbocsátással kapcsolatos egyébként is fennálló védettsége megmarad.

2010. okt. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
4 órába lehet majd dolgozni, nem 6-ban.
2010. okt. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
51%

"a szabályozás kitérne többek között a gyes melletti 8 órás munkavégzés tilalmának visszaállítására is"

Ez alapján már akár 7 órás részmunkaidő mellett is járni fog a gyes, csak 8 óra munka mellett nem.

Ja, ezt a kormányszóvivő nyilatkozta, jó lenne, ha a többiek, akik cáfolnak, szintén idéznének valakit.

2010. okt. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó, ugye nem gondolod komolyan, hogy a 8 órás munkavégzési tilalom azt jelenti, hogy 7 órában dolgozhatsz?

Ha lefeküdt a fiam, megkeresem neked a törvénytervezetet, abban le van írva, hogy 4 órát terveznek mellette engedni.

2010. okt. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Beavatnátok miről van szó?Én nem is hallottam erről.
2010. okt. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
OK, várom az idézetet. De bizony komolyan gondolom, a 7 órás állás részmunkaidő.
2010. okt. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!