Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Létezik, hogy ez már a dackors...

Létezik, hogy ez már a dackorszak?

Figyelt kérdés
14 hónapos gyerekről van szó. Eddig egy kis tündér volt, de tényleg. Most meg szó szerint egyik napról a másikra, minden átmenet nélkül, egy tomboló házisárkány lett. Visít mint akit nyúznak, fetreng. Persze vannak tiszta pillanatai is. (Ha felveszem, akkor tutira elhallgat.) Ez ilyen? Készüljek rá, hogy ez fog menni évekig? A nap nagy részében sajnos bad ass. Hiányzik a kis cukim, aki szinte egész nap jókedvű volt. Ki hogy vészelte át ezt az időszakot? Nálatok meddig tartott és mikor kezdődött?
2023. febr. 27. 17:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
73%

16 hónapos. Földhöz vágja magát, engem üt, visít, ordít.

Ez ilyen. Túl kell élni. Egyébként egy nagyon mini kislány.


Lesznek jobb időszakok meg rosszabbak.


Fiam jövő hónapban lesz 4 éves. Nála is tart a mai napig.

2023. febr. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
51%

Persze, hogy az. 3-4 evig is eltarthat, majd belejossz, megszokod, tuleled, ezen mindenki keresztul megy.


Nalunk szerencsere nem volt veszes, de most 7 evesen - haaat, behozza rendesen.

2023. febr. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Azt olvastam, hogy 2 éves kor körül kezdődik... Ez szívás 😂
2023. febr. 27. 18:14
 4/17 anonim ***** válasza:
46%
A dackorszak azért más, ez még nem az. Éppen csak 1 éves még nem dacol, majd kb 1 év múlva fog. Most hisztisebb, esetleg jön a foga és nyűgös és persze már próbálgatja az akaratát is. Az igazi dackorszak keményebb. A kicsivel (2,5) éves benne vagyunk, néha brutális, de nem állandóan nehéz.
2023. febr. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Nem tudom. A fentiek mellett mindenre azt mondja, hogy nem. De én lennék a legboldogabb, ha csak pár rémes napról lenne szó.
2023. febr. 27. 18:20
 6/17 A kérdező kommentje:
Ha az igazi dackorszak ennél keményebb, akkor valószínűleg világgá megyek 😬
2023. febr. 27. 18:23
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy mész, ezekkel edződsz hozzá. Néha én is világgá mennék, de azért még itt vagyok :)

4. vagyok

2023. febr. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
24%
Nem dackorszak. Mert az elvileg 2 évesen van. Nálunk meg nem volt soha, pedig mindenki ijesztgetett vele.
2023. febr. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Most találtam egy írást, forrásmegjelöléssel. Az szerint van akinél már 14 hónapos korban elkezdődik, de persze 2 év az átlag.
2023. febr. 27. 18:52
 10/17 A kérdező kommentje:

"Mikor kezdődik a dackorszak?

Totyogó korban kezdődik és jó sokáig is eltarthat, van akinél 14 hónaposan jelentkezik, másoknál csak 2 éves korban teljesedik ki igazán."


Hát, mindenesetre kíváncsi leszek, hogy meddig tart ez az őrület. Remélem nem sokáig.

2023. febr. 27. 18:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!