Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Létezik, hogy ez már a dackors...

Létezik, hogy ez már a dackorszak?

Figyelt kérdés
14 hónapos gyerekről van szó. Eddig egy kis tündér volt, de tényleg. Most meg szó szerint egyik napról a másikra, minden átmenet nélkül, egy tomboló házisárkány lett. Visít mint akit nyúznak, fetreng. Persze vannak tiszta pillanatai is. (Ha felveszem, akkor tutira elhallgat.) Ez ilyen? Készüljek rá, hogy ez fog menni évekig? A nap nagy részében sajnos bad ass. Hiányzik a kis cukim, aki szinte egész nap jókedvű volt. Ki hogy vészelte át ezt az időszakot? Nálatok meddig tartott és mikor kezdődött?
2023. febr. 27. 17:45
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként teljesen mindegy minek hívod, nehéz és még egy darabig az is lesz, sőt. Ez ilyen, túl kell rajta esni.
2023. febr. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Kinek hogy :) én is azt hittem, hog megússzuk, mert kis tündérbogár volt, aztán 4 éves korában elkezdte és egy évig csak visított.
2023. febr. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem az, csak az előszobája ;)
2023. febr. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
56%
Ez már dackorszak. A lányomnál is kb ekkor kezdődött. Nem akarlak elkeseríteni, de 4 éves múlt, és még mindig tart nála. De jelentősen változott pozitív irányba. Szóval nehéz időszak lesz, de túl lehet élni. Minden szülő túléli. Kitartást!
2023. febr. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
53%
Ilyen ez 4-5 éves korig dacolnak, és a lányom 5 évesen kezdett kamaszodni kb 20 éves koráig nyomta
2023. febr. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem ha tudatos tudsz maradni és van eszköztárad, akkor tökre túlélhető.

Amit gyakran látok, hogy ilyen világtalanul, eszköztelenül mennek bele, “aztán majd jön a futás meg a sikítás”. Ha jót akarsz magadnak, de leginkább a gyereknek, edukálod magad a témában, szélesíted a látásmódod, eszköztárad és megpróbálod tudatosan csinálni.

2023. febr. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Azon vagyok, az alvással kapcsolatban is így cselekedtem, csak azt hittem van még egy kis időm dackorszakból kiokosodnom 😂
2023. febr. 28. 09:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!