Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy altatjátok el a másfél...

Hogy altatjátok el a másfél éves gyereketeket?

Figyelt kérdés
2010. okt. 5. 21:19
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

az esti altatással nincs gond mert akkor sötét van, bemegyek beteszem az ágyba, odaadom a maciját és kijövök, na de a délután, az valami katasztrófa, csak úgy alszik el ha a babakocsiban huzogatom, ez így van már nagyon rég óta, tudom hogy én rontottam el, de hogy változtathatnék rajta, nemtudom besötétíteni a szobáját sajnos....

Akik cumisüveggel altatják a gyereket azok hogy mossák meg utána a pici fogát? Mert nálunk is sokszor már az esti tejnél úgy bekómál, hogy képtelenség rendesen megmosni neki

2010. okt. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
fogmosás: tudom, hogy rossz, de sehogy. fürdéskor van fogmosás, a tápszert pedig az ágyban kapja, az után már nem veszem ki. Tudom, kéne, de kivitelezhetetlen.
2010. okt. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Sehogy sajnos. Vacsi után (fürdéskor) megmossuk neki (nagy nehezen!!), de a tej után már nem lehet, mert elalszik rajta.
2010. okt. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

De jó nektek már mint ami az elalvást illeti. 2 éves a lányom de 11-nél előbb nem hajlandó elaludni. Akkor is csak úgy hogy ha melléfekszem és ő foghatja a hajamat. Van hogy én elöbb elalszom mint ő. Már nagyon fáradt vagyok ettől. A délutáni alvás még katasztrófálisabb.

Ja és senki mással a világon nem hajlandó elaludni. Volt hogy elvitt a férjem moziba vagy vacsizni hogy kimozduljak és pihizzek, de megvárt mig haza nem értünk.

A fogorvos néni meg azt mondta hogy ha este fürcsi után megmossuk a fogát és csak utána issza meg a kakaót vagy a tejet, akkor egy pici vizben oldjunk fel egy fél Dentocar tablettát és itassuk meg vele.

2010. okt. 6. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Hú, köszi, ez a Dentocar jól hangzik. :) És csak 500 Ft-ba kerül 100 db.


Ami az elalvást illeti, hááát.. ez a korszak is elmúlik majd, úgyhogy élvezzük ki.. :) Jóéjt mindnekinek! :)

2010. okt. 6. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
de ezt a dentocart mikor itassuk vele?????
2010. okt. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Benne van a betegtájékoztatójában. Vacsora és fogmosás után (fürdéskor) és még a tejivás előtt.
2010. okt. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Nekem is könnyű dolgom van. Már amikor kész vagyunk a csöpikével( esti D vitamin) már kéreckedik be az ágyba. Leteszem, bedugja a kis fejét a fejvédő alá (lehajlik a teteje)elköszön és már alszik is. Pár napja oda kell tenni a babáját is mellé, de ennyi. Alszik reggelig.
2010. okt. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Nálunk az esti menetrend vált be. Mindig mindent ugyanúgy! Vannak nehezebb esték, akkor még be kell mennem és fölvenni 2-3-szor, de alapesetben: fürdés, aztán öltözés, énekelek neki -szegény :D-, iszunk még egy-két korty vizet, fölveszem, megölelgetem és a fülébe súgom, hogy szeretem és este van, alszanak a babák, kicsit várok, míg lenyugszik a légzése, úgy fél perc és leteszem a hasára. Ilyenkor még nem alszik, de tudja, hogy alvás van. Szopizza a z ujját és néha dünnyög magának, amin én szakadok kinn a röhögéstől, olyan édes. Csak akkor megyek be, ha sír, de akkor mindig és rögtön. Nálunk így.
2010. okt. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Kisfiam elalvás előtt még szopizik egyet, de soha nem alszik már el a cicin, befejezi, kap egy puszit és fekszik még mellettem 3-4 percig, szorosan odabújik hozzám így alszik el. Utána átrakom a saját ágyába.
2010. okt. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!