Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit gondoltok erről a szituáci...

Mit gondoltok erről a szituációról, itt mi lehet a háttérben?

Figyelt kérdés

Álláshirdetéseket böngészek, csak megakadt a szemem ezen a szövegen:


"Babysittert keresek a most szeptembertől iskolába járó kisfiamnak.

Hétfő délutántól péntek reggelig tartó időszakra minden héten, hétfő délután érte kellene menni az iskolába, még szeptemberig oviba jár, és ott aludna a babysitternél hétfőtől csütörtökig, minden nap reggel el kellene vinni az iskolába, és délután érte menni, tanitani délutánonként, segiteni neki a leckében, és magyarul tanulni, mert külföldi a kisfiú.

Péntek reggel elvinni az iskolába, és délután már a szülő megy a gyerekért."


Remélem nem sért szabályzatot a kérdés, csak tényleg elgondolkodtam, hogy ez vajon milyen élethelyzet lehet, ahol gyakorlatilag a babysitternek kell majdnem 100%-ban a gyerekkel lennie, aki csak hétvégén lenne otthon. Ha van pénz ezért fizetni, akkor nem anyagi indokok. Szar a környezet otthon? Válófélben lévő szülők, akik állandóan veszekednek? Esetleg szingli szülő, aki szimplán egyáltalán nem ér rá hétköznap? Ez milyen lehet a gyereknek, ha egész hétre le van passzolva valakinek, akivel persze normális esetben kedvelik egymást, de hát mégis csak egy idegen. Egyáltalán legális ez?


2023. márc. 9. 16:17
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
12 órás váltott műszak, 1 szülő?
2023. márc. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
81%
Hát ez elég beteg. Nem akarom elhinni, hogy ezt valaki így komolyan gondolta. De ha tényleg ennyire aberrált, akkor valszeg jobb is a gyereknek, ha nem vele tölti el a hetet. Én a babyszitter helyében hétvégére se adnám vissza szerencsétlent.
2023. márc. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
92%
Ismerek olyat, aki úgy keresett bébiszittert, hogy költözzön oda hozzájuk, és 0-24-ben legyen a 2 hónapos gyerekükkel, és főzzön is. Takarítónő jött külön. Az anya lefejte a tejet, cumisüvegbe tette és a bébiszitter etette így a babát. Szoptatni nem akart az anyuka. Nála annyi volt az indok, hogy élni akarja a régi életét, nem akar pelenkázni, éjjel felkelni stb. Egyébként gazdagok, elég jó pénzt fizettek a szitternek.
2023. márc. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 babyboom567 ***** válasza:
52%
Szerintem ez nem is legális.
2023. márc. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
3 Persze, de az más, ha te költözöl a családhoz, én is dolgoztam au pairként, ezért néztem rá, milyen babysitter állások vannak, mert mondom most épp jó lenne valami olyan, ami nem feltétlen reggel 8-17 közötti meló, hanem picit rugalmasabb, nekem is volt babysitterem annó, aki délután értem jött a suliba és velem volt kb este 7-8-ig, valami ilyesmire gondoltam, aztán szembejött ez :D
2023. márc. 9. 16:28
 6/21 anonim ***** válasza:
79%
#3 vagyok. Újraolvastam a kérdésed, átszaladtam azon a részen, hogy a gyerek költözzön a bébiszitterhez. Igen, ez így valóban nagyon furcsa. Lehet, hogy túl sokat dolgoznak hétköznap és nincs türelmük a gyerekhez? Vagy ilyen "hobbi projekt" nekik a gyerek és csak hétvégén foglalkoznának vele, amikor csak játszani meg pihenni kell? De azért tanulni már nem ülnének le vele.
2023. márc. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

1 Szerintem ez esetben is megoldható, hogy otthon legyen a gyerek hétközben is, de ez egy budapesti álláshirdetés volt, azért itt vannak munkahelyek, lehetőségek, amikor én dolgoztam műszakos helyen, elég sok kisgyerekes köztes műszakban dolgozott, azután jöttek be, hogy a gyerek le lett adva oviba/suliba.


Mármint tényleg azt nem értem, miért kellene a babysitter lakásán laknia a gyereknek, miért nem a babysitter vigyáz a gyerekre az ő otthonukban.

2023. márc. 9. 16:36
 8/21 A kérdező kommentje:
6 Még az is megfogalmazódott bennem, mivel írta, hogy külföldi kisfiú, hogy nem is az ő gyerekük, csak valahonnan hozzájuk került, befogadták, de hétköznap nem kell, csak hétvégén. Mondjuk ez még durvább lenne, mint az, ha tényleg nem ér rá a szülő hétköznap.
2023. márc. 9. 16:39
 9/21 anonim ***** válasza:
83%
Azt tudom elkepzelni, hogy egy szülő van és ő külföldön dolgozik. Így gyereknek lenne valami állandóság a napjaiban.
2023. márc. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 NTBS ***** válasza:
81%
Szerintem valami nagyon furcsa magyarázat lehet.
2023. márc. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!