Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egyetértetek azzal, hogy...

Egyetértetek azzal, hogy nagyon kevés igazi anyatípus/családanya van mostanában? Több a frusztrált, idegbeteg, depressziós anyuka, aki nem is való anyának?

Figyelt kérdés

Csak kíváncsi vagyok a véleményetekre, mert manapság nagyon sokan a szülőség ellen vannak, (nők is) de azért még mindig vannak olyanok, akik egész életükben szerettek volna gyereket/gyerekeket.

Nem beleszólásként írom ezt, mert nem mindenki szeretne nyilván gyereket, ami már eldöntendő.

Ti megbántátok vagy nem, hogy szültetek?


2023. márc. 13. 18:16
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
77%
Hogy több-e, azt nem tudom, de sok ilyen vannak. Frusztrált, idegbeteg anyák, de nem azért, mert rossz emberek, csak ebben a szerepben kevésbé találják meg magukat. Lehet, hogy régen is sok ilyen volt: csak régen nem volt ilyen elvárás az anya felé, hogy 0-24-ben a gyerek seggében legyen, különben "rossz anya". Régen a gyereket nevelte az egész "falu". Ma címlapra kerül, ha egy idegen rászól más gyerekére. Nem tudom, hogy jobb volt-e az a világ, de a nevelés és a hisztéria elviselése nem csak az anyára hárult és ez azért nagy különbség. Nem mellesleg általában volt segítség és jobban merték vagy jobban lehetett a gyereket másra hagyni, amíg a házaspár mondjuk elment megnézni egy színházi előadást. Ma: "te vagy az anyja, oldd meg." Vannak családanya típusok, akiknek ez könnyen megy, meg vannak kevésbé családanya típusok, akiknek kevésbé.
2023. márc. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:

23-as igen, ebben egyetértek, hogy a mai világban már a legtöbben tervezik is a babát, nem csak "véletlenül" csúszik be.

Viszont sajnos még így is vannak olyanok, akik nem szeretik az egész anyaságot, illetve véglegesen megbánták, hogy szültek.. :(

2023. márc. 14. 17:46
 23/26 A kérdező kommentje:

24-es, hát igen, valójában a nagy elvárások okozhatják ezt az idegességet, stresszt, mert hát régen ugye több generáció élt együtt, ahogy írtátok, és sokkal több segítsége volt az anyukának, mint ma.

Szerintem tényleg nagyon nehéz megfelelni minden téren maximálisan, (háztartás, gyerek, munka) de nekem az a véleményem, hogy nem muszáj mindig a tökéletességre törekedni, (tudom, sokszor irtó nehéz) mert azt mondják ez okozza a szülőknél a kiégést.

Szerintem csodálatos dolog a gyereknevelés, mindig nagy családra vágytam/vágyom!!

2023. márc. 14. 17:52
 24/26 anonim ***** válasza:
100%

Klasszikus mondás, hogy régen egy egész falu nevelt egy gyereket. Ma ez szinte kizárólag az anyára hárul, nagyszülők általában még szintén aktív dolgozók vagy távol élnek, sokszor nincs semmi segítség, azaz: a nő normál fizikai szükségletei, mint étkezés, alvás, fürdés, énidő (ha-ha) szenvednek kárt. Van, ahol ezek megvonását kínvallatásra használták…

Erre jönnek az anyagi terhek, elvárások, hogy a gyerek”karbantartás”, háztartás mellett végezzen a nő keresőtevékenységet is, nade a munkahelyén ő már a harmadosztályú, mert rajta a bélyeg, hogy gyereke van.

Továbbá, a gyerek evolúciósan tényleg arra van “programozva”, hogy egy nagyobb közösségtől tanuljon, ne csak az anyja legyen vele nonstop. A kimerült anya, plusz a gyerek, aki a közösségi nevelésre vár = a gyerek viselkedését képes úgy befolyásolni, hogy még kevésbé legyen az kezelhető. Tehát az, hogy egy mai gyerek környezete sokkal szegényebb, hiszen a több generáció és a mindenféle státuszú ember helyett egyetlen lestrapált anyát lát évekig, egy olyan pozitív visszacsatolásban készíti ki az anyát, hogy

1) annak nincs semmi segítsége egy olyan melóban, amit addig egy komplett közösség végzett

2) a gyerek emiatt a számára biológiailag szokatlan helyzet miatt “fárasztóbb” viselkedést fog tanúsítani, megpróbálván az anyából kiprovokálni mindazon ingert, amit normálisan egy közösségben, minden erőfeszítés nélkül megkapna.

Ha az ebből fakadó frusztráltságot meg az anya “lenyeli”, mutatva a számodra kielégítő “igazi családanya típust”, akkor vagy belebetegszik fizikailag, vagy majd a gyereknek lesznek komoly pszichológiai problémái felnőttként.

2023. márc. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem én a magam módján az ,,idegbeteg" anya kategóriába esek.

Több mint 5 éve született a gyerekem és összesen kb 6-7 napot voltunk egymástól távol ebben az időszakban. Az első 4 évben reggeltől estig kb nonstop,sokszor hetekig hónapokig full egyedül, szó szerint. 3 évesen kezdte amúgy végig aludni az éjszakát.Aztán jár oviba.8 órásra írattam be, de vissza kellett vetetnem 4-re , mert totál idegroncs volt attól hogy aludnia kell az oviba, mivel ő már 2.5 évesen se aludt délután megsajnáltam, így 4 órás lett.

Van egy vállalkozásunk.Reggel azzal indítok megnézem az alkalmi melósok közül ki van ,ki nincs.Azokat bejelentem, aztán a gyerek öltözés,kajakészítés. Imádkozás ,hogy egyen mert még fél 9-re se érünk oda. Aztán rohanásoda és vissza, becsomagolni a neten érkezett rendeléseket,elkészíteni a számlákat, felhívni akit épp fel kell.Levelezni, árajánlatot készíteni.Délbe már kész van az ember agyilag és tiszta idegbeteg mert még nem evett de már menni kell a gyerekért.Főtt kaja még sehol,minden megy a házban..Hazafele a hiszti, hogy mert mért nem maradunk fél óránál tovább a játszótéren(közbe tudom jön vásárló 1 után) és imádkozás, hogy legalább ne az egész utat üvöltse végig mintha nyúznám. Hazaérünk, eszik,kiszolgálom a vásárlókat, aztán 2 után eszek, utána megy a rendrakás, a főzés és a veszekedés a gyerekkel, mert az meg nem érti szegény, hogy ezeket meg azokat a dolgokat is meg kell csinálni.

És igen, igazából sajnálom szegényt, mert lehetetlenség nyugodtan leülni mellé este előtt játszani, addigra meg ő olyan fáradt, hogy azért van a vita. Nálunk ezek úgy általában a hétköznapok.És igen, türelmetlen vagyok, mert a hócipőm tele az egésszel, a mindennapos rohanással, meg azzal is, hogy egyfolytában a vita van, mert mindent 2000x kell elmondani ahhoz hogy megértse vagy csinálja.

Ki vagyok purcanva mit a car.Komolyan.És minden este mikor lefekszem azon filózóm ,hogy baxus mennyi dolog van még amit meg kellene csinálni és csak görgetem magam előtt mert képtelen vagyok jól haladni.

2023. márc. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:
66%

Megfáradtak és ez azon látszik hogy apróságokon kapják fel a vizet. Volt pl egy eset, hogy bevásárlóközpontba bementek az anya a gyerekkel és a gyerek szólt, hogy pisilnie kell és az anya mérgelődött, hogy miért nem otthon ment el a gyerek. Nem is az, hogy tök mást csináltak az utcán és emiatt kellett bemenni, nem is az, hogy rohanniuk kellett volna.

Nekem ez érthetetlen volt. Én is bementem a wcre miután beértem a bevásárlóközpontba, mert pont akkor kellett pisilnem, nem dőlt össze a világ, nem ostoroztam magam, hogy miért nem mentem el otthon. Otthon nem kellett és kész. Miért kellett a gyerekben rossz érzést kelteni csak azért, mert pisilnie kellett?

De jobban belegondolva az anyát is meg lehet érteni, hogy fáradt, kimerült, és szerintem egy jobb napján ő sem fogta fel ilyen tragikusan az esetet. Sokszor nem is az a bajuk ami miatt dühöngenek, de ezt maga a gyerek nem érti meg, maximum ha már felnőtt lesz, addig meg annyit ért belőle, hogy le lett teremtve, mert nem ment el otthon pisilni, pedig nem is kellett neki.

2023. márc. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!