Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egyetértetek azzal, hogy...

Egyetértetek azzal, hogy nagyon kevés igazi anyatípus/családanya van mostanában? Több a frusztrált, idegbeteg, depressziós anyuka, aki nem is való anyának?

Figyelt kérdés

Csak kíváncsi vagyok a véleményetekre, mert manapság nagyon sokan a szülőség ellen vannak, (nők is) de azért még mindig vannak olyanok, akik egész életükben szerettek volna gyereket/gyerekeket.

Nem beleszólásként írom ezt, mert nem mindenki szeretne nyilván gyereket, ami már eldöntendő.

Ti megbántátok vagy nem, hogy szültetek?


2023. márc. 13. 18:16
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
92%

Halistennek én rengeteg igazi és normális anyát ismerek a baráti körben is és a lányom iskolajaban is.


És nem, sose bántam meg, hogy szültem.

2023. márc. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
96%
Nem értek egyet. Régen is pont ennyi volt, csak nem tudta kiírni a Facebookra, meg a GYK-ra.
2023. márc. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
73%

Én gyerekkorom óta családanya akartam lenni, minden fontos döntést eszerint hoztam az életben. Imádom a férjem, olyan a házasságunk, mint az álom, nagyon élvezem otthon a háziasszonykodást is (amíg tart, 3 gyerek után megyek vissza dolgozni). Mire végez a munkával, kész vagyok mindennel és együtt babázunk fürdetésig.

Van egy tündér lányom, teljesen odavagyok érte, hihetetlen jófej kiskölyök. A tőlem telhető legjobban nevelem és szeretem, mégis úgy érzem néha, hogy belepusztulok, olyan nehéz. A többi anyukán meg azt látom, hogy nem szenvednek annyira, mint én. Valahogy fél kézzel jobban csinálják, mint a legtöbb, amit adni tudok. Nem tudom, hogy így milyen típusnak számítok. De dehogy bántam meg, a mostani éveim a legjobb része az életemnek.

2023. márc. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

3-as, ennek nagyon örülök 😊

Én ugyanez a típus vagyok, mint te, én is családanya szeretnénk lenni, valahogy nekem sosem jött be ez a hozzáállás hogy inkább utazgatok, magamra költöm a pénzem, stb..

Tudom, persze vannak ilyenek, egy percre sem ítélem el őket. :D

2023. márc. 13. 18:33
 5/26 anonim ***** válasza:
82%
Nem.
2023. márc. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
81%

Nem gondolnám, hogy "igazi" anyatípus lennék, nem akartam világéletemben gyereket, ez úgy jött idővel, amikor az életem abba a szakaszba ért, de azért nem vagyok se idegbeteg, se frusztrált, azt meg főként nem gondolom, hogy ne lennék anyának való. A gyerekeimnek a legtöbbet, legjobbat adom, ami tőlem telik, élvezem és szeretem is a velük töltött időt, de nem vagyok született anya, ez egy tanulási folyamat, a kisebbik gyerekem már egy sokkal "kiforrottabb" anyát kapott, mint az elsőszülöttem, aki azért jelentősen kevesebbet stresszel dolgokon és sokkal jobban élvezi a vele töltött időt, mert megtanultam élvezni. Ez se jött ám magától. Ahogy a szeretet vagy a kötődés sem volt azonnali. Nekem mindenhez idő kellett, de most már azért elég magabiztosan mondhatom, hogy (elég)jó anyja vagyok a lányaimnak.


De minden nehézség ellenére soha egy pillanatig sem bántam meg, hogy szültem. Szeretem az életem és boldog vagyok így- vagyis inkább, így vagyok boldog igazán.

2023. márc. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
87%
Igen, de nem azért mert alkalmatlanabbak mint régen, hanem mert irtózatos mértékben nőttek az elvárások, másrészt meg a nők a közelmúltban kb nem is tanulhattam. Elég csak megnézni egy Hugonnai Vilmát hognmir össze küzdött hogy egy orvosi diplomát szerezhessen. Közben alig egy évszázad telt el. Nyilván már felgyorsult a dolog, az egyetemeken rengeteg a nő, de azért a társadalmi elvárás még mindig az, hogy legyen gyereked, különben sz...rt sem érsz. Emiatt még mindig több olyan nő vállal gyereket, aki amúgy bánja.
2023. márc. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
60%
Jav: tanulhattak; hogy mit
2023. márc. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
85%

Egyetertek a 7.essel. Barati korben is van olyan anyuka aki csak azert szult mert mar mindenkinek van gyereke... Hat olyan is az egesz kapcsolata a gyerekkel.

En imadok anyuka lenni,imadom a kisfiam. Rettenetesen nehez megfelelni minden teren. Háztartás gyerek munkahely. De igyekszem helytallni. Neha jobban megy,neha kevesbe 😊

2023. márc. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Régen pont hogy több volt, csak akkor mindenki leszarta.
2023. márc. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!