Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire normális ez hogy...

Mennyire normális ez hogy otthon szinte egész nap rajtam lóg de ha elmegyünk otthonról akkor bátran szalad felfedezni a világot?

Figyelt kérdés
Másfél éves, 3 hónapja jár önállóan. Itthon ha elmegyek wc-re, de úgy hogy viszem magammal már, akkor is ordít, földhöz veri magát (ez már gondolom dackorszakos dolog), de ha teljesen idegen helyen vagyunk is, simán előre szalad, az se baj ha mi felnőttek megállunk, hátra se néz. Csak megy. Ez most jó, rossz, jelent valamit? Emberekhez nem megy oda (még). Persze nem úgy kell elképzelni hogy nagy tömegben, hanem ha kirándulunk, vagy játszótéren. Az utcán nem hagyom, sietek utána.
2023. márc. 15. 20:57
 1/4 anonim ***** válasza:
89%

Teljesen normális érési folyamat. Leválik, hogy minél több tapasztalatot szerezzen. És tudja, hogy megteheti, mert van hova visszamenni. Ez a biztonságos kötődés ismérve. Pláne ha otthon a rajtad lógásnál ki van elégítve a figyelem-igénye, és nincs folyton lepattintva, akkor jó eséllyel egyre magabiztosabb lesz. (Mondjuk ez utóbbi több összetevős)

De lényeg, hogy nincs miért aggódnod. Jó úton vagytok!

2023. márc. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
54%

Nekem még csak 6 hós. De úgy látom ha minden jól megy biztonságosan fog kötődni. Ha vigyázni kell rá mert ügyet intézek, bírja egy jó darabig, de persze utána apa se bír vele mert hiányol. Mindig velem akar lenni, jó közel. Vagy legalább játszani mellettem, sokat ölelgetem, szeretgetem, hordozom. Egyébként nagyon kiegyensúlyozott, megjegyezte a védőnő meg a doki is. Ha nem ijesztik meg akkor pár perc után feloldódva nyit az ember felé.

Szerintem a tiédhez hasonlóan bátor lesz. Persze addig sok víz lefolyik még

2023. márc. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

“ biztonságosan fog kötődni”

“ Mindig velem akar lenni, jó közel”


A biztonságos kötődés nem azt jelenti, hogy nincs meg nélküled, meg hiányol meg, hogy szeret meg stb. Persze 6 hónaposan még nem is lehet más kb.

De az hogy biztonságosan kötődik e azt a külvilág-gyerek interakcióban látszik KÉSŐBB, amikor elkezd leválni. 1,5-2 éves kor körül kezdődik

2023. márc. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az én lányon nem akar mindig velen lenni, jó közel, sőt mással is remekül elvan. Ennek ellenére nem aggódom a kötődése miatt. Bízik a világban, barátságos. A te gyereked is normálisnak tűnik. Ha én nem aggódok ezen, akinek a gyereke egész nap is vidáman elvan nélküle, akkor neked sem kell. :)
2023. márc. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!