Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5,5 éves a kislányom, még egy...

5,5 éves a kislányom, még egy telefonhívást se tudok lebonyolítani mellette, normális ez?

Figyelt kérdés

Mennyire kell már önállónak lennie? Ha hívnak telefonon, 2 percet nem tudok beszélni anélkül, hogy ne anyázna. Jönnének a barátnőim néha, de nem jönnek, mert úgysem lehet velem beszélgetni.


Nem akarom, hogy kèsőbb problémái legyenek ebből, ne tudja egyedül elfoglalni magát stb. És nekem is szükségem lenne egy kis énidőre.


Egyke gyerek, de vannak unokatestvérei.


2023. márc. 5. 15:40
 1/7 anonim ***** válasza:
27%
Teljesen normális még.
2023. márc. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%

8 és 6 évesek a gyerekeim és kb. 3 éves koruktól nem csinálja ezt egyik sem. Egy ekkora gyerekre már bőven rá lehet szólni, hogy maradjon csendbe addig, amíg telefonálsz.


Az más, hogy órákig foglalja el magát, amíg te a barátnőiddel beszélgetsz. Ott kellene egy kicsit bevonni őt is, majd önálló tevékenység akár a közeletekben is.

2023. márc. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
22%

Nekem is 5,5, akkor telefonálok, ha az apja vigyáz rá. Kibírná ő, ha akarná, de inkább jön, kérdezi, kivel beszélek, köszönni akar stb. Véletlen se gondolja magától, hogy ez zavaró.

Barátnőzés szintén akkor, ha valaki vigyáz rá, mert ha a barátnőm jön, a gyerek csak vele akar játszani. Jó, nálunk van egy kisebb gyerek is, nem tudom az öt évesem számolni egyedül, de tény, hogy 50%-ban nehezen megy a telefonálás, ha mellettem vannak.

Lehet, nagy igénynek tűnik, de én igénylem, hogy egyedül lehessek, mikor a barátnőmmel telefonálunk. Nálatok nem opció, hogy vigyázzon rá valaki?

2023. márc. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%
Nevelni,tanítani kell a gyereket. Ő nem tudja,hogy ez zavaró, neked kell erre és más dolgokra megtanítani. Szépen, türelmesen.
2023. márc. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
74%

A 2.5 éves lányom is megérti hogy 2 percig maradjon csendben, a 9 éves meg pláne.

Nem hülyék csak gyerekek. Következetesség a lényeg.

Adni kell neki egy zsírkrétát meg egy papírt és megmondani hogy ameddig anya telefonál tessék rajzolni valami szépet. Egy lassan 6 éves gyerek ha nem értelmi sérült akkor felfogja.

2023. márc. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
22%
Teljesen normalis, meg a 7 evesemmel sem tudok.
2023. márc. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
86%

Ti ismeritek azt a dolgot hogy gyereknevelés???

Ha egy 5-7 éves gyerek mellett egy 2-3 perces telefont nem tudtok megejteni akkor az óvodában egy foglalkozást hogy tartanak meg mellette nem beszélve az iskolai 45 perces óráról?

Ja hogy ott a nevelőre hallgatnak...érdekes...

2023. márc. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!