Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyit eszik a 2-2,5 èves...

Mennyit eszik a 2-2,5 èves gyereked?

Figyelt kérdés
Mostanában annyira nem èrtem mi van vele, amiket imádott sem igazán eszi, vagyis kevesebbet, főleg szènhidrátot, húst nem hajlandò vagy csak keveset. Amit vacsira megeszik, reggelire már azt mondja nem jò, mást kèr. Ti ilyenkor adtok mást? Mert èn igen, nem akarom, hogy semmit se egyen, ìgy megadok neki egy B lehetősèget, de ha az sem felel meg akkor az èhes maradsz verziò marad. Annak nagyon örülök, hogy az èn fiam imádja a zöldsèget, gyümölcsöt. Minden nap eszi, simán eszi a nyers rèpát, cèklát, paprika, saláta, a körte, áfonya, málna, alma is mindennapos szinte. Szòval ennek persze örülök, ezeket kapja leginkább nasikènt is vagy tìzòraira. Viszont aggaszt, hogy vèkony, nem igazán hìzik, válogatòs mostanában, pedig nem volt az. 91 cm volt legutòbb ès nem èri el a 13 kg-t sem. Nem tudom, de a szènhidrát valahogy nem megy, nèha megeszi a kenyeret, de mostanában azt sem, inkább kiflit vagy csak pár harapást ès annyi. Na nem tudom, engem azèrt bosszant, mert nem igazán hìzik jò ideje stagnál 12,7 körül...
2023. márc. 17. 17:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem a problémát. Teljesen jó súly. Mindkét gyerekem hasonló volt. Makkegészségesek.

Egyikük 2 évesen 89 cm 11,2 kg, ő 2,5 évesen 91 cm és kereken 12.

Másik 2 évesen 90 és 12,2.

2023. márc. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én sem értem mi a probléma. 2,5 éves 13 kiló.

Minden évesnél 2 opció közül választhat, ha nem tetszik nem eszik majd szól ha éhes lesz.

Vannak napjai amikor leeszi a 9 éves nővérét vannak olyan napok amikor fényevő.

2023. márc. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is hullámzó, van, amikor egész nap megnyalt egy almát kívülről és kész, ennyi volt, másnap meg annyit eszik majdnem, mint én. Függetlenül attól, mi az aktuális kaja, persze vannak kedvencek, de pl mostanában ami eddig a tutibiztosanmindigmegeszi kaja (vajas kifli) is olyan, hogy ránéz egyszer és nem kell mégse. Azért amikor annyira nem eszik semmit, akkor próbálkozom alternatívákkal, de egyébként úgy vagyok vele, hogy az ebéd az az, ami (kivéve ha rendeljük az ebédet, mert akkor ő választhatja ki kép alapján, hogy mit rendeljünk neki), a reggeli-vacsora esetében meg megkérdezem előre, mit enne, és ha azt kapja, de mégse kell, akkor ez van, ha éhes lenne, akkor megenné, szóval nem túráztatom magam miatta.


Amúgy ő 87 cm és 11 kg, 2 év 7 hónapos, szóval nem egy vasgyúró, de szép formájú, eleven, egészséges kislány, egyáltalán nem érzem problémának az étkezését. Bölcsis, ott állítólag jól eszik (érdekelne azért, hogy ott mi alapján mondják ezt :D Néha elvileg még repetát is kér), szóval nagyon aggódnivalót nem látok.

2023. márc. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A mi két éves fiunk sokat eszik, eddig nem válogatott, de mostanában kezdi, hogy amit akár pár napja is megevett még, azt most mégsem kéri. Ilyenkor úgy vagyok vele, hogy van lehetősége enni, ha mégsem akar, az az ő dolga, de nem adok mást. Engem annak idején az anyósom óva intett attól, hogy attól való félelmemben, hogy elfogy a gyerek, ilyenkor elkezdjem más ételekkel tukmálni, mert ő valószínűsíti, hogy ezt rontotta el a férjemnél. Pár hét alatt eljutottak a mindenevőtől a nagyon durván szelektív evőig. A testvéreméknél szintén ez van mindkét gyerekkel: az anyukának az az elve, hogy nem állhatnak fel éhesen az asztaltól, ezért kínálgatja őket mindenfélével, aztán ha azok nem jönnek be (általában nem), akkor kapnak édességet.
2023. márc. 18. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az en fiam 3 eves es o is 12kg. Vannak napok mikor szo szerint zabal es van amikor alig nyal bele valamibe. Anno en is sokat idegeskedtem ezen de Telejsen felesleges. Megtomni nem lehet. Ha ehes majd eszik.
2023. márc. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor nem aggòdok :) Eszik ő, de keveslem. De hát akkor ez van. 4-es: èn nem adok nasit, amìg rendes ètelt nem eszik, nálam ez alapelv. Ha kìnálom B tervvel, az is rendes kaja. Mostanában már megkèrdezem mit kèr, egyre többet beszèl, szòval már könnyebb dolgom van, megtudja mondani mit szeretne. De pl simán van nálam is, hogy èpp nem kìvánom a májkrèmes kenyeret...
2023. márc. 18. 14:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!