Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen egészséges reggelit...

Milyen egészséges reggelit eszik a gyereketek?

Figyelt kérdés
Egyáltalán mit kéne ennie,ami a legjobb neki? Ezen sokat gondolkodtam mostanában. Mert ugye a klasszikus reggeli kaják: műzli, keksz, dörmi, tejbegríz,joghurt, ezek nem normális kaják,teli vannak cukorral. Az én gyerekem utálja a kenyeret, ezzel is nehezebb a dolgom.
2022. nov. 29. 23:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%

Vagy lekváros kenyeret eszik vagy csirke mell üres kenyér.


A virsli korszak leáldozott.


A nap többi részén változatosan eszik, a főzelékek a kedvencei. De reggel csak ez a kettő.


Örülök h nem üres hassal megy.

2022. nov. 29. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%
Kisebb gyerek ugyan, de hátha segít: gyümölcs, joghurt és zabpehely. Ilyenkor a gyümölcs egy fokkal bonyolultabb, de fagyasztottam le neki a nyáron és cukor nélküli befőttet is raktam el. Utóbbi mondjuk főtt egy darabig, nem tudom, van-e még benne bármi hasznos a roston kívül.
2022. nov. 29. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%

Natúr zabpehely, megy bele chiamag, mazsola, lenmag, kókuszreszelék. Még föl se főzzük zabkásának, mert úgy nem szereti. Így natúran tejjel vagy növényi tejjel.

Ha nem ezt kéri, akkor tükörtojást vagy rántottát kér.

2022. nov. 30. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
20%

Az én fiam weetabixet eszik tejbe ásztatva.

Lehet joghurttal is és lehet gyümölcsöt is finom.

2022. nov. 30. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Babacsinta, babagofri, gyümölcsökkel, joghurttal, zabkása, köleskása, quinoakása, tejbegríz, tejberízs banánnal, datolyával ízesítve, chia pudding banánnal, gyümölcsökkel, kencék pirítóssal (esetetekben ki lehet próbálni a pitát, lepénykenyeret) és zöldségekkel, esetleg házi csirkemell sonkával, le lett pontozva a wetabix de szerintem is tök jó néha, ha nincs idő. Sült, vagy ilyen overnight zabkása, tojásrántotta, omlett, főtt tojás, zöldséges tojásmuffin. Hát nálunk ezek mennek, nyilván van amire csak hétvégen jut idő, a pörgősebb hétköznapokra előre szoktam kitalálni, de egy zabkása 10 perc maximum. Mindent meg lehet cukor nélkül csinálni és ha ezekbe a kásákba teszel magvakat, mogyoróvajat, chia magot, reszelt almát még táplálóbb.
2022. nov. 30. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Korpás kekszet gyümölcs joghurttal nagyon szereti, meg a sima klasszikus kifli zsemle, pogácsa,, mellé sokféle zöldség, sajt, sonka, szerintem ez egészséges is.
2022. nov. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk mindig sós reggeli van, én nem bírom az édeset reggel és a hozzátáplálástól kb így neveltem a lányokat is, szóval ők is ehhez szoktak. Vajas kenyér/kifli ilyen-olyan feltétekkel, zöldségekkel, tojás különböző formában, ezek valamilyen mixe (pl főtt tojás karikázva kiflire vagy spenótos-gombás rántotta zöldségekkel, esetleg pogácsával). Joghurt inkább natúran fogy nálunk, de az kisétkezésre, tízórainak vagy uzsi mellé valahogy.

De ez csak amikor itthon vannak, ovi/bölcsi-szünetben meg hétvégén. Intézményben kapnak, amit kapnak, és hát az olyan, amilyen, tudjuk.

2022. nov. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Vajas fonott kalácsot eszik. Mézzel vagy nélküle.

Nem mondanám annyira egészséges ételnek. De annyira nem is rossz.


Tejet nem ehet,úgyhogy müzli és társai kilőve.


Sósat estére szokott enni.

2022. nov. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A fent soroltak közül egyedül müzlit esznek, de nem gabonapelyhet, mint a golyócska meg ilyesmit, vagy sült müzlit, hanem natúr zabpelyhet gyümölccsel, tejjel..


Inkább esznek szendvicset vagy tojást, zölldséggel

Oviban pedig esznek amit kapnak


Nem gondolom túl.. de azért nem egy Dörmi vagy keksz

2022. nov. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
8: a müzlit simán eheti növényi tejjel. A mandulatejet pl a lányom kifejezetten szereti
2022. nov. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!