Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem eszik a gyerekem?...

Miért nem eszik a gyerekem? Nem igényli?

Figyelt kérdés

Természetesen voltam vele orvosnál aki annyit mondott, hogy amíg jó kedve van, nem fáj semmije és fejlődik ne aggódjak. De szinte semmit sem eszik!

Ma is reggeli nélkül ment oviba. Mikor megyek érte mindig azzal fogadnak, hogy aznap sem evett. Vacsorára ha megeszik 1 kiflit, vagy egy kisebb szelet húst már boldogság van. Ha meg akarom etetni, akkor pedig hisztit csinál, öklendezik, kiköpi.


2021. febr. 24. 11:26
 1/7 anonim ***** válasza:
40%
Lelki oka nem lehet? Nekem fura, hogy ennyire vegetál, meg hisztizik az evés ellen. Az egy dolog, hogy ő mit mond, az óvónőkkel beszélj, hogy figyeljenek rá, hogy eszik. És igyekezz a kedvében járni. Szépen terítsd, gusztusosan tálalj. Én még a 11 évesemet is meglepem olykor, a régi szép idők emlékére :D, toast kenyérből vágok ki pohárral karikát, és kis kör falatkákat teszek elé, feldíszítve, tükörtojásból is arcot formálva, sajt haj stb, van neten annyi ötlet az ilyesmihez. Meg kell hozni az étvágyát. Én nem kell erőltetni hogy egyen. Meg jaj ebből baj lesz stb. Hanem csak letenni elé, nézd, ugye milyen aranyos? És sétálgatni tenni-venni és lesve nézni hogy eszi-e. Nem imádkozni neki. Annál inkább nem eszik akkor. Lehet, hogy dacol, heccelni akar. Ha nem szervi oka van, beteg, akkor vmi a buksijában van... Ami gátolja. :) Mi mindig szépen terítünk mai napig, mert az hozza meg igazán az étvágyat. A lányom ma már örömmel sündörög a konyhában, és ő is minél csinibben tálal mindig, mert a "szép" sokkal örömtelibb látvány, és az íze is más. :)
2021. febr. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Milyen a súlya és a magassága?
2021. febr. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
107cm és 17kg, 4 éves kislány
2021. febr. 24. 13:34
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy lelki oka lenne. Boldog, vidám gyerek, amire szüksége van mindent megadunk neki. Az tékezést sem erőltettük soha, most kezdek jobban ráfeszülni, mert már hónapok óta ezt csinálja. Tudom, hogy nem szabadna, de már megesz az ideg.
2021. febr. 24. 13:39
 5/7 anonim ***** válasza:
Ne egyen meg az ideg! Amúgy jó a súlya, ez nem kevés! Én ugyanebben voltam, nekem sem evett a fiam. Az óvónők fényevő legénynek hívták. Nagyon sok orvosnál voltam vele. Mindig azt mondták, annyit eszik ami neki kell. Ne aggódjak. Mivel a vérképe jó volt, csak vitaminokat írtak neki. Van ez az új generációs étvágy hozó gyerekeknek: Apetister Junior szírup, nem próbáltad? Vagy a Béres cseppet? Nekünk anno, a Béres csepp meghozta az étvágyat.
2021. febr. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Amíg jó a súlya, addig ne parázz rá. Rengeteg gyerek eszik kevesebbet, mint a szülei gondolják, hogy kéne. Nekem emlékeim is vannak, hogy ovis koromban izélgetnek, hogy nem eszem eleget, de nem voltam éhes. Felnőttem, normális alkatom van.
2021. febr. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én lányom evészavaros, 4 éves, az oviban csak kenyeret eszik vagy üres tésztát, vagy semmit, ilyenkor adnak neki pár szem kekszet. Erőltetni nem szabad ez az egy szabály van csak! Leteszed elé, akár többfélét, eldönti kér e. 17 kilóval én se aggódnék. Az oviban is jelezd hogy ne tukmálják. Ha mázlid van, ez csak átmeneti lesz.
2021. febr. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!