Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akiknek kicsit később indult...

Akiknek kicsit később indult be a beszéd, hány hónapos volt a gyerek?

Figyelt kérdés

Másfél éves lesz jövő hónapban a kislányom, de egyelőre a nem és a háp-háp az össz dolog amit mond. A nem-et sem konkrét vaalaszkent , hanem ha hisztizik egy kicsit pl ha nem akar öltözni.

1 éves kora óta stabilan jár, rohangál, páros lábbal ugrál előre, focizik, volt aki azt momdta, hogy neki a mozgás ami hamarabb beindult , aztán majd jön a beszéd is .

Tudom, hogy van még azért idő, de azért korabeli gyerekek már mondják, hogy apa, anya,baba stb.

Amúgy abszolút mindent megért, csak mondani nem akar semmit. Ráadásul az apukája ugyanez volt, megértett mindent, kifejezte magát, de 3 éves koráig nem beszélt, kicsit tartok tőle, hogy velünk is ez lesz.



2023. márc. 19. 12:31
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

10 -15 szava volt 2 évesen.

2.5 évesen kezdett normálisan beszélni, akkor viszont 2 hónap alatt eljutott az összetett mondatokig.

2023. márc. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
19%

Tugog vagy jár vagy beszél.Kisfiamnál így indult be kb 1.5 évesen most 2 lesz még csak szavakat.mond..20 30at

Ő is a járással kezdte..

2023. márc. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
22%

Nem az enyém a gyerek, de 2,5 évesen még semmit nem volt hajlandó mondani. Nem vártunk tőle nagy dolgokat, mert szerencsétlen négy nyelvvel konfrontálódik naponta, de azért az túlzás volt, hogy tényleg semmit, még babanyelvet sem használt. Addigra már járt logopédushoz, de a kommunikációja még így is kimerült a mutogatásban és sírásban.

Amúgy nem hülye a gyerek, szinte mindent megértett már akkor is. Én kb. hetente találkozom vele (mondom, nem az enyém), annyit tudtam tenni, hogy ezerszer elmondtam, nekem ne kezdjen el bőgni, ha séta közben elejti a macit, és továbbmegyek, mert nagyon nem értem, mi baja van. Ráadásul nem is egyből hangosan sírt, hanem hüppögött az elején, a kezemet sem húzta, szóval mire realizáltam, hogy probléma van, már két sarokkal arrébb jártunk. Tényleg ezerszer elmondtam neki, hogy ilyenkor nyilvánuljon meg hangosan, nem kell helyből többszörösen összetett mondatokkal kifejtenie, elég annyi, hogy "várj", vagy mondja a nevemet, vagy akár indítson hangos sírással, de valahogy jelezzen. Nem csinálta.

Már a 1,5 évvel fiatalabb húga is beelőzte kommunikációban, amikor egyszer csak bekattant nála valami. Most öt éves, és állandóan pofázik. Néha úgy gondolom, hogy talán jobb volt, amikor még nem szólt semmit, mert tényleg be nem áll a szája.

Mondjuk ő kicsiként is olyan leteszed és ott marad gyerek volt. De tényleg, adtál a kezébe egy ceruzát vagy egy gyurmát, akkor elvolt azzal három órán keresztül. Tavaly ősszel kezdett ilyen szempontból változni, ma már szaladgál, rosszalkodik, ennek persze örülünk, mert végre normális gyerekké vált. De tegnap, amikor a legmagasabb mászóka tetejéről leesett, akkor azért megállt egy pillanatra a szívem, rohantam oda hozzá. Erre kiröhögött, hogy mit aggódom.

2023. márc. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
32%
Első fiam 11 hósan járt 1.5 évesen tőmondatokban 21 hósan összetett mondatokban beszélt, na és be sem állt a szája most már azért kicsivel kevesebbet beszél. Második fiam 1 évesen járt, csak szavakat mondott és egy egy tőmondatot pl anya gyeje,majd két éves korában indultak be a mondatok nála. Pl kisöcsém sokáig nem beszélt csqk mutogatott meg szavakat mondozz,de 10 hósan játlt,3 évesen viszont azonnal összetett mondatokban kezdte.
2023. márc. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%

11 hósan járt a lányom, de 2 éves koráig csak annyit mondott "nem" (semmi hangutánzó)

Majd 4 hónap bölcsi után egyik napról a másikra tőmondatokban, 1hónap múlva kerek mondatokban beszélt

2023. márc. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerősöm gyereke 3 éves koráig kb. meg sem nyikkant, pedig tökéletesen értett/reagált mindenre, amit mondtak neki. Aztán pár hét ovi után elkezdett beszélni. Pedig addig is sokat volt közösségbe vive. Nem volt semmi baja, azóta egészséges, okos, 7 éves kisfiú.
2023. márc. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
85%
3 éves. Addig csak gagyogott.
2023. márc. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
2.5 evesen kezdett el beszelni addig az allathangok, nem, nyamnyam szavakon kivul semmit nem mondott.
2023. márc. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
59%
Sokan itt nem értik hogy nem tetszik nem tetszik gomb a zöld és a piros...
2023. márc. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A 2 éves státuszon, novemberben azt kérdezte a védőnő, hogy a 10 szó megvan-e. Mondtam, hogy meg és ennyi elég is volt neki. Majd a decemberi 2 hetes bölcsi leállás alatt olyan szinten elkezdett beszélni, hogy januárban a bölcsiben is megjegyezték, hogy mennyit fejlődött a beszéde. Azóta 2-3 szavas mondatokat mond.
2023. márc. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!