Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csináltatnál koponyaröntgent...

Csináltatnál koponyaröntgent egy 2 évesnek a helyemben?

Figyelt kérdés

Pár hónapos korától szimmetrikusan kiáll a 2 éves gyerekem füle/halántéka tájékán az ékcsont/halántékcsont mindkét oldalon. 2 neurológus látta, az egyiknek akkoriban (1,5 éve) egyéb apró tüneteket is mondtunk, a fejcsontját csak megsimogatta, nem foglalkozott vele. Azóta kiderült, hogy olyan hormoneltérési vannak 1 éve amiket agyalapi mirigy eltérések is okozhatnak, az agyalapi mirigy pont az ékcsont egyik részében helyezkedik el és én félek azzal van összefüggésben a deformitás. A hormonokkal foglalkozó orvosunkból eddig egy értelmes szót sem tudtunk kihúzni, egy másik hormonos orvos más dolgokat javasolt (hogy ne kezeljük sehogy a hormonjait), mint az első, de ő a csontot nem tartja kórosnak. Egy neurológus látta még azóta és azt mondta, hogy szerinte csak egy vonás a két oldalt kiálló csont, de ő inkább megröntgenezné a koponyáját, mert ha esetleg részleges csontosodási zavar, akkor azt mondta, hogy egy idegsebésznek meg kell mutatni, mert lehet műteni kell.


Én félve nagyon, de megröntgeneztetném, a férjem nem tenné ki sugárterhelésnek a lányunk (engem pedig elítél emiatt és amiatt is, hogy amíg kielégítő választ nem kapok a gyerek állapotáról több hormonos dokival megnézetem), mert szerinte annak a hormonos orvosnak van igaza, ez csak adottság.


Ti megröntgeneztetnétek?



#gyerek #Koponyaröntgen
2023. márc. 21. 16:13
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Egy röntgen kis sugárterheléssel jár, van alap háttérsugárzás amúgy is, annál nem annyival több, hogy félni kelljen tőle, plusz a tv, telefon, sőt még a repülés is nagyobb sugárterhelés mint az alap háttérsugárzás, előbbiekkel ráadásul napi szinten találkozik, sokkal több összeadódik abból, mint egy diagnosztikai röntgen. A radiológus ezt tanulja, az orvosok is. Inkább legyen egy rtg, mint egy fel nem ismert csontosodási zavar.

Az én lányom is volt röntgenezve, egyszer a feje (futóbiciklivel elesett, pont a járdaszegélyre), egyszer a keze (ovis baleset). Ha kell akkor kell.

2023. márc. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam 3 évesen orra esett eltörte az orrát, rontgeneztek többször... Nyilván ha gond lenne nem csinálnák gyereknek. Szerintem csináltasd meg hogy megnyugodj, főleg ha egy orvos is javasolta. Ne a férjed butasága legyen az első.
2023. márc. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
A ferjednek uzenem, hogy a mikro hasznalata, a folyamatos wifi, a 4 es 5G ( ne tudom Mo. van -e mar ) SOKKAL nagyobb sugarterhelest okoz mint egy rontgen. Vagy ezeket is kidobalta otthonrol ?
2023. márc. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baja nem lesz egy röntgentől.
2023. márc. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Volt olyan hete a lányomnak 5-6 évesen hogy 3 röggene volt

Gerinc hátfájás miatt, a másik kettő harc a tesóval kéztörés, meg a láb ficam miatt. Ott én is aggódtam, most 23 éves él és jól van

2023. márc. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
A férjed inkább nem akarja beismerni hogy talán valami gond van.
2023. márc. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Intervenciós szakasszisztens vagyok. Egyrészt tájékoztatnak a vizsgálat elvégzése előtt a lehetséges kockázatokról, másrészt teljes biztonsággal el lehet végezni a vizsgálatot. Nem lesz tőle semmi baja, gyakran végzik el gyerekeken ha szükséges.
2023. márc. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
50%

17! Ha teljes biztonsággal el lehet végezni,akkor mik a kockázatok?

Ez így elég paradox.

2023. márc. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiam 1 éves, nem rég vittük koponyaröntgenre.

Én sem voltam feldobva, de egy röntgentől nem lesz semmi baja. Ha valami komolyabb baja lett volna az ütéstől, és nem derül ki, mert nem készült röntgen, na az a baj. Ezek a mai modern röntgenek egyébként is minimális sugárterheléssel bírnak.


Egy ex egészségügyi dolgozó

2023. márc. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
54%
18-as, bevehetsz egy panadolt teljes biztonsaggal, de attol meg vannak kockazatok. Ugyanaz.
2023. márc. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!