Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor aktuális az új párom...

Mikor aktuális az új párom kislányával először találkoznom?

Figyelt kérdés

A kislány 6 éves, a párom válófélben van. Úgy gondoljuk a fokozatosság elvét kell követni a gyermeknek való bemutatásban (először csak egy rövidebb programra kísérném el őket, aztán egy hosszabbra és csak ezután jönne az, hogy ott alszik nálunk, mindezt szép lassan).


Azt tudja már, hogy a szülei elválnak és azt is, hogy apának van egy lány barátja, akivel együtt lakik. Szerencsére eddig mindent jól fogadott a helyzethez képest.


Nem tudom, mikor lenne esedékes az első találkozást megejteni a kislánnyal, az ő érdekeit szem előtt tartva, nem elhamarkodva semmit.


Aki volt már hasonló helyzetben, mikor találkozott először a párja gyermekével? Hogyan zajlott ez a folyamat?


Illetve hogyan kezeltétek azt, ha anyuka nem igazán partner abban, hogy találkozzon velem a gyermek? Tisztában vagyok az apa jogaival természetesen, de kíváncsi lennék a ti sztorijaitokra.



2023. márc. 22. 12:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Én mondjuk azt mondanám, míg q válás zajlik nem kellene. Hadd csillapodjon le a kislányban a dolog, hadd alakuljon ki az új rutin az életében. Gondolom akkor még láthatás, gyerekelhelyezés sincs rendben. Eleinte az is nagy törés lesz neki,hogy hol itt lesz, hol ott, az új otthonát is meg kell szoknia, mert gondolom apuka ment külön. Nem hiszem hogy ennyi változás mellé még egyre szüksége lenne. Én várnék még ezzel, míg beáll az új rend.
2023. márc. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 NTBS ***** válasza:
51%
Amikor a párod úgy érzi.
2023. márc. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
88%

Tehat meg el sem valtak ? De ti mar egyutt laktok ?

Eddig hol lakott ? Vagy ha ti egyutt laktok, eddig nem latta a lanyat ? Vagy mashova vitte ?

Zavaros a sztori.

2023. márc. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 flora08 ***** válasza:
100%
Nem teljesen értem a történetet. Nem kötekedem, elvált szülők gyerekeként írok, és próbálok hasznos választ adni. Hogyan lehet a fokozatosság elvét követni, ha a szülők nem váltak el, de már együtt laktok? (Azt írtad nálunk, ezért következtettem erre.) Ha Te elkíséred egy programra őket oké, de ez azt jelenti, addig ne menjen az apjához, amíg Veled nem találkozik valahol máshol? Ha hosszú távra terveztek együtt, szerintem teljesen mindegy, helyileg hol találkoztok a kislánnyal. A lényeg, hogy ne legyél nyomulós, ne akard minden áron megkedveltetni magad, hagyd, hogy túl legyen ezen az egészen, és ő nyisson feléd akkor, amikor szeretne. Ha anyuka nem partner abban, hogy a kislány megismerjen Téged, sajnos lehet nem lesz egyszerű dolgod 😔
2023. márc. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Már be lett adva a válókereset, de sajnos még hónapok, mire lezajlik a dolog.

Mi már összeköltöztünk, hosszú távra tervezünk természetesen. Ebben a fura, átmeneti időszakban is vannak apa napok, ilyenkor a párom vagy a mamánál van a kislánnyal vagy pedig elmennek valamerre, csinálnak valami közös programot. Egyelőre nélkülem.

Ebből kellene valamikor szintet lépni...

2023. márc. 22. 14:04
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik ismerősöm már két éve külön élt a feleségétől, mikor elváltak. Sőt, anyámék külön éltek, de sosem váltak el. Pedig apámnak lett új csaja, meg gyerekük is lett.

Szerintem is a kislány tempójában haladj az ismerkedéssel, ne nyomulj, ne erőltess semmit. És ne haragudj a gyerekre, ha ellenséges. Én féltem, hogy anyám veszekszik velem, ha túl kedves vagyok a mostohámhoz, és nem utálom. Ezért tartottam a 3 méter távolságot. Egyszer aludtam náluk, akkor másnap délelőtt 10-kor anyám ott állt apámnál a kapuban, hogy mi az, hogy nem tudom, mikor kell hazamenni, mert ő úgy gondolta, hogy vasárnap reggel felkelek és húzok haza. Pedig 14 voltam már, nem kicsi.

2023. márc. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
64%
Mindenképp q válás után. Akkor talán van rá esély, hogy ne te legyél mindennek az oka a szemében
2023. márc. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Mindenképpen igyekezni fogok a kislány tempójában haladni, nem szeretnék túl sok lenni neki, sem az anyja helyét átvenni. Én csak szeretném, ha jóban lennénk.


Kicsit félek attól is, hogy egy kis anyai "segítséggel" könnyen ellenséges lesz velem, bennem látja majd az okot, amiért az apja elköltözött otthonról. Nem szeretném, ha haragudna rám, nagyon fájna ez nekem, mert bár nem az én gyerekem (nekem nincs sajátom), szeretnék minden tőlem telhetőt megtenni érte. Ezt nem tudom, hogyan kezelhetném majd, ha esetleg bekövetkezik, mert sajnos van rá esély. De talán ezt nem is nekem kell majd kezelni, hanem a páromnak...

2023. márc. 22. 16:18
 9/18 anonim ***** válasza:
41%

"bennem látja majd az okot, amiért az apja elköltözött otthonról"


És jól is fogja látni.

És ezek után elég kicsi az esély, hogy anyuka ne ellenségesen fogadja apuka új partnerét.

2023. márc. 23. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Kedves 9-es válaszoló!

Ez nem ennyire fekete-fehér, de a sztori ezen részébe nem szeretnék belemenni, mert teljesen más téma.

2023. márc. 23. 05:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!