Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Baj lehet a tesóm kislányával?...

Baj lehet a tesóm kislányával? Úgy érzem, hogy valami nincsen rendben nála!

Figyelt kérdés

30 hónapos a kislány. Amikor kicsi volt, minden mozgásfejlődést későn csinált, mint az átlag.

A beszéde most is érthetetlen, alig van pár szó, amit értelmesen kimond, inkább csak babanyelven beszél, meg hangokat ad ki, miközben nyújtogatja a nyelvét ki.

Hallani sem akar a szobatisztaságról, még mindig, 100%osan pelusos.

Nálunk voltak pár órát (ritkán találkozunk, mert ők külföldön laknak), de a kislány úgy kezdte, h belépett és rögtön megtépte a kisfiam, megütötte az arcát (persze utána a kisfiam sem hagyta magát) Ha a kisfiam puszit akarta adni neki torka szakadtából sikított, ha játszani hívta sikított, a mesekönyvet ha a kisfiam elvette sikított, ha rászóltunk sikított, amíg itt voltak zengett a ház, már azt hittem megőrülök. Elvonult egyedül, ha a kisfiam utána ment és játszani akart volna vele, sikított. Aztán odament a tv-hez, volt nála két műanyag játék, és elkezdte ütni azokkal a képernyőt, és ezt élvezte. (Ja, mikor jöttünk hozzánk és ültünk a kocsiba, azt hittem h elaludt, de nem, hanem előre volt dőlve és mereven bámult maga elé hosszú percekig)

Aztán itthon az volt a hab a tortán, amikor nekiállt körbe-körbe menni, mint egy dilis ember. elég ijesztő volt. azt mondta az anyja, h ezt minden este csinálja.

Ti mit gondoltok?


2012. jan. 5. 23:38
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
59%

Azt, hogy autista. A tesód tudja, hogy valami nem stimmel a kislányával? Tudtok erről őszintén beszélni? Mert van aki homokba dugja a fejét és nem akar tudomást venni a problémákról.

Nekem az egyik gyerekem sérült, én tudom milyen érzés, és ahogy leírtad a viselkedését, így látatlanban is azt mondanám, hogy biztosan baj van.

Sajnálom!:(

2012. jan. 5. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Ennyiből ki mered mondani? Sajnos, igazat adok Neked, én is azt gondolom, de nem mertem leírni. Sokat olvastam róluk, és nagyon erősek a jelek. Hát nem merem megmondani nekik, mert ő meg van róla győződve, hogy csak lassabban fejlődik. Tudom h nem szabad gyerekeket összehasonlítani, de az én kisfiam, aki 28 hónapos (elírtam, a tesóm kislánya 32 hónapos) sokkal másabb, barátnőm kislánya csak 2 hónappal idősebb mint ő, és nagyon nagyon más. Nem tudom h mit vagy hogyan kéne mondanom. De ha a férjem is észrevette, aki nem foglalkozik az ilyen dolgokkal, akkor azt mondom h tényleg nem stimmel vmi.
2012. jan. 5. 23:56
 3/24 anonim ***** válasza:
69%

nem tudom látatlanban ezt nem lehet megmondani

de a legnagyobb butaság az, amikor egy teljesen idegen, laikus ember rámondja egy ilyen kislányra hogy autista, egy ilyen leírásból egy szakmabeli sem mondhat ki semmiféle diagnózist, nem hogy olyan aki soha nem látta!!!!

2012. jan. 5. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
az én kisfiam is 30 hónapos, és 100 %-osan pelusos, mégis egy makkegészséges okos gyerek, csak ez a dolog nem érdekli
2012. jan. 6. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Itt nem főleg a pelusosságról van szó, hanem a viselkedéséről. Több ilyen korú kisgyereket ismerek, ismertem, és ilyennel még nem találkoztam. Érzem, hogy vmi nincsen rendben.

Többször lefeküdt a hideg földre, és olyan furcsán rázogatta a fejét, közben a lábaival rugdosott...

áááá nem tudom, de szerintem valami nem okés.

2012. jan. 6. 00:06
 6/24 anonim ***** válasza:

figyelj, az lehet hogy vmi nem okés, de akkor lépni kell

ha a család még a homokba dugja a fejét, akkor első lépésben beszélj a testvéreddel őszintén, hogy te így látod

és ha már ő is hajlandó rá, akkor el kell vinni a kislányt szakemberhez, aki majd megmondja hogy ha vmi nem okés

2012. jan. 6. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
0%
en elobb mondanam ra hogy neveletlen, mint hogy autista. Azert az tenyleg eros igy latatlanban kijelnteni...
2012. jan. 6. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Amúgy az elmondása szerint sokat foglalkozik vele, azt viszont nem látom, h mennyire szigorú. Én szigorúbban fogom a kisfiam, ez már több alkalommal be is bizonyosodott.

Hát majd meglátjuk h mi lesz. Kb fél év múlva fogunk találkozni, akkor úgyis fogom látni, h fejlődött e valahová, vagy ugyan ez az állapot maradt.

2012. jan. 6. 00:14
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

A gyerekem révén nagyon sok "beteg" gyerekkel találkoztam, köztük autistával is. Nagyjából képben vagyok ezen tünetekkel, és egy barátnőm kisfia aki már 6 éves szintén autista, így nyomon tudtam követni a fejlődése minden lépését. Minden gyerek más, minden betegség másképp jelenik meg, nem egyforma, van enyhébb és súlyosabb változat is.

A második válaszolónak mondom: A kérdező megkérdezte, hogy " Ti mit gondoltok?"

Én erre azt válaszoltam: " Azt, hogy autista." Tehát én azt gondolom, hogy autista. Természetesen nem fogom emailben elküldeni a kérdezőnek a rögtönzött szakvéleményemet, de engedd meg nekem, hogy leírhassam a véleményem. Vagy írjam azt, hogy " Ugyan már, semmi baj, csak le van maradva???" Valószínű, nem erről van szó.

Amúgy, ha jól emlékszem 3 éves kor alatt egy szakember sem mond diagnózist, utána is csak annyit, hogy autisztikus tüneteket hordoz a gyermek.

Ja, másik gyermekem pont 3 évesen lett szobatiszta, később mint a sérült, elhihetitek, hogy nem ebből vontam le a véleményem.

A megkésett fejlődés, a nyelvöltögetés, az érthetetlen beszéd sajnos mind rendellenességre utal, nem beszélve a furcsa viselkedésről, de ez adódhat a neveltetésből is.

Az a legrosszabb, ha a szülő nem vesz róla tudomást, a gyerek csak szenved, mert nem kapja meg a megfelelő közeget és bánásmódot.

2012. jan. 6. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Első és utolsó válaszolóm! Igen, én is úgy látom, ahogyan Te! Nem örülnék neki, ha beigazolódna a gyanúm, de nem tudom h mit csináljak, hogyan mondjam meg a tesómnak, hogy valamit észrevettünk!? Sajnálnám, ha bármi baja is lenne, de azt látom, hogy egy 3 évesnek nem ilyennek kéne lenni.
2012. jan. 6. 00:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!