Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi időre tudjatok az akar...

Mennyi időre tudjatok az akar újszülött gyereket az apjával egyedül hagyni?

Figyelt kérdés

Egy barátnőm a ket es fel eves gyereket nem meri/ tudja a gyerek apjával (akivel együtt elnek) egyedül hagyni.

(A gyerek egeszseges)

Ti mennyi Ido után hagytatok a gyereket az apjával egyedül es mennyi időre?

En nagyon meglepődtem a kijelentésen, es furcsalom, hogy ez igy van, de mivel nekem nincs gyerekem igy nem tudom, hogy ez hogy működik.

Azt mondja, hogy nélküle sir/uvolt a gyerek folyamatosan, es nem tudja 1 óránál tovább távol maradni a gyerektől.


2023. márc. 24. 12:12
A kérdező szavazást indított:
Elso pillanattól fogva akar több ora.
2-3 eves korától kezdve max 1-2 ora, előtte soha.
56 szavazat
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét gyerekemet simán otthagytam az apjára a hatodik hét után. Lefejt tej és kész. Semmi gond nem volt soha.
2023. márc. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
20%

En nem is akartam pár honaposan hogy nélkülem legyen, neki rám volt igénye, nekem meg ra. Egy szros kormosert biztos nem passzolnam le. Csaladilag peogramoztunk, férjemmel esténként voltunk kettesben. En imádtam a kicsivel lenni, vele menni mindenhiva és ez most se változott, 3 múlt. Párszor volt az apjával kettesben máshol amíg vizsgaztam vagy tanultam. Már ovis, azt is nehezen szoktam meg, hogy mások vigyáznak rá.

En az a tipus vagyok aki tényleg imadott vele lenni mindig és egyutt csinalni mindent, egyszerűen nem volt igenyem nélküle lenni. Nagyon önálló, magabiztos gyerek, 2 évesen tisztán és mondatokban beszélt, bárhova el lehet vele menni, szeret mindent kiprobalni. De tény, hogy nélkülem nem szeret lenni .

2023. márc. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
99%

Bármennyire. Nekem megnyugvást ad hogy ha feldobnám a papucsot is lenne ember, aki el tudja látni. Nemcsak az apja, de a nagymama is ilyen.


Nagyon sok "anyaisten" komplexusban szenvedő nő van, aki retteg gondolattól is, hogy másra bízza a gyereket és hogy a gyerekét bárki más közel úgy el tudná látni, mint ő, az Anya. Hiszen az ilyen nő fejében megkérdőjelezi a fontosságát, egyáltalán a létének az értelmét. Ezért jó, ha egy anyának nem az anyaság az identitása, hanem van más terület is, ahol fontosnak érzi magát (párkapcsolat, hobbi, munkahely, önkéntesség, stb), mert akkor nem a gyerekét terheli a saját önértékelésének gondjaival.

2023. márc. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Két szoptatás között az első naptól. Mikor már álltam a lábamon, leszaladtam a boltba egyedül, életem kirándulása volt. :D
2023. márc. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Pár hetes korától egyedül hagytam őket az apukájával. Először csak fél órára, 1 órára, amikor sürgős dolgom volt vagy gyorsan leszaladtam a boltba, stb. Kb 3 hónapos kora óta viszont minden héten van egy szabad délutánom (értsd 2-3 óra), ilyenkor én töltődöm, ők pedig nagyon jól elvannak. Azóta 10 hónapos, imádja az apukáját. :)
2023. márc. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
67%
A kettő között miért nincsenek még opciók? Ott tudtam volna hagyni az újszülött csecsemőm órákra, nyilván nem halt volna bele, de nem akartam. Amikor kicsit nagyobb lett, akkor volt, hogy a barátaimmal találkozni nem vittem, de most 9 hónapos és a mai napig inkább viszem magammal, ha tudom. Biztos a te barátnőd is hagyta már ott, pl. ügyintézéshez, orvosi vizsgálat alatt, ahova nem tudja vinni, most is ott tudná hagyni, csak nem akarja és ezzel nincs baj. Ez egy természetes kötődés a szülő és a gyerek között, majd szépen megtanulják mindketten elengedni egymást távolabbra. Addig fogadd el, hogy neki most így a jó.
2023. márc. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
54%
Egy két és fél éves lehet hogy éppen szeparációs szorongásos, megesik, hogy éppen anyamatrica üzemmódban ráadásul, ilyenkor senkire sem lehet hagyni.
2023. márc. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Én bármikor rá tudnám/merném hagyni, szimplán alkalom nem igazán volt rá, mármint az első pár hétben nem jártam sehova. De nyilván az apja elvitte sétálni babakocsiban, vagy vigyàzott rá a 6 hetes kontrollon, 2 hónapos kora után a nagyszülők is 2 órákat, míg nagybevásároltunk például.


Szóval, alkalom nem sok volt rá, mert tényleg pici újszülöttet nem is akartam volna ott hagyni, főleg, mert anyatejes volt, de nem is pfoblémáztam volna rajta, mert nem tartom normális dolognak.


A szomszédomék ilyenek, nem viccelek, 1,5 éves a gyerek és szerintem kb. 2-szer, ha otthagyta az anyja az apjával 1-2 órára. Mert ő nem meri, úristen, nem tudja majd kezelni apuka a szitut, mi lesz, ha sír, nem is tartja képesnek arra a saját férjét,hogx a a gyerekre vigyázzon. Mondjuk, az apuka sem kapálózik, ő az a típus, aki nem is pelenkáz, etet, megnézni a gyereket, aztán jól van.

2023. márc. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Nekem nincs ezzel gondom, total elfogadom, nem az en életem, csak érdekel, hogy masokanal hogy van ez.

Nem, elmondása szerint nem hagyta ott soha, es nem is tudja ott hagyni több mint 1 orara.

2023. márc. 24. 12:44
 10/24 anonim ***** válasza:
82%
Én ritkán hagytam otthon, de azért előfordult. És nem azért, mert nem szeretek a gyerekkel lenni, de pl nőgyógyászhoz inkább egyedül… Meg még “bűnöztem” is, elmentem fodrászhoz! 🫢 Indulás előtt megetettem, a fagyasztóban volt tartalék tej. Apa simán megoldotta.
2023. márc. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!