Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan lehet leszoktatni a...

Hogyan lehet leszoktatni a hencegésről?

Figyelt kérdés
4 éves kislány, múlt héten vettem észre először, hogy henceg. Kapott egy új pólót, amit ő választott magának és úgy mutogatta, nagyzolt vele mintha másnak nem lenne. Megbeszéltük ami történt, de a mai nap megint volt egy ilyen dilije, most egy hajcsat csomag volt a hencegés tárgya. Miért csinálja ezt? Hogyan értessem meg vele, hogy nem lehet így viselkedni? Mi egyáltalán nem vagyunk ilyenek. Előfordulhat, hogy oviból hozza ezt a viselkedést, sok tehetősebb gyerek jár oda.
2023. márc. 24. 22:59
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Ez teljesen normális. Örül annak amit kapott.
2023. márc. 25. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%
Normális a 4 éveseknél. Én a családi legendárium szerint ilyen idősen a szomszéd 16 éves fiúnak mutattam meg az új bugyimat, hogy milyen jó minta van már rajta. (Gondolom, szerencsétlen srác csak vörösödött.)
2023. márc. 25. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
Te is csináltál ilyet...csak már nem emlékszel.
2023. márc. 25. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%
Ez nem hencegés, megmutatja milye van és örül neki. Ez BÜSZKESÉG! Örülj neki hogy örül, oviban és suliban is tök oké, ha mutogatják egymásnak a dolgaikat, mindenki ezt csinálja, NORMÁLIS szociális viselkedés a saját élményeik megosztása. Kezeltesd a komplexusod.
2023. márc. 25. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%
Itt egyedül eddig a lányod tűnik normálisnak XD
2023. márc. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak megosztja az örömét. Jó lenne, ha a felnőttekben is meglenne ez a képesség, na meg hogy a más örömében osztozni is tudjunk.
2023. márc. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális óvodáskori életkori sajátosság. Egyfelől abból ered, hogy megfelelni vágyik ez a korosztály ("Ugye milyen ügyes vagyok? Nézd, mi az, amim van...! Szép, ugye?"), valamint jó esetben hálás, értékeli, amije van, örül neki. Ezen felül az ovis, a bölcsis is gyakran ilyen módon szeret ismerkedni, és/vagy másokhoz kapcsolódni érzelmileg, illetve így barátkozni. (Együttcselekvés, valamint örömeik, élményeik megosztása mint közös pont.)


Kérdező, javaslom, ha van lehetőséged más ovisokkal is beszélgetned, tedd meg! Sokuk ehhez hasonlóval áll elő ismerkedéskor: "nézd csak, van ám nyuszim! Ilyen bolyhos, nézd csak! Aranyos, ugye? És neked is van plüsid, néni/bácsi? És te mit csinálsz? Játszol velem? Gyere, mutatok valamit! Nézd, a macim öltöztetős ám! Szép a ruhája?" - és a többi.

2023. márc. 26. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Amíg nem bántja meg vele a társait nyugodtan csinálja.


Ha azt mondja hogy nekem van neked nincs akkor kell vele elbeszélgetni.

nov. 8. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!