Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan lehet leszoktatni egy...

Hogyan lehet leszoktatni egy kisgyereket arról, hogy csak úgy aludjon el, ha bent ülünk nála?

Figyelt kérdés
Lányom két és fél éves. Ahhoz van szokva, hogy amíg elalszik, bent ülünk a szobában vele tőle másfél méterre. Sajnos rengeteget időt vesz ez el, néha 1-2 órát is simán napjában kétszer. Szeretnénk szépen lassan erről leszoktatni, mindenképpen kíméletes módszerrel, sírni hagyás nem jöhet szóba. Valakinek van ezzel tapasztalata?
2022. jún. 19. 20:04
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
92%
Nekem is 2.5 éves a fiam ő is úgy alszik el hogy mellette fekszem igaz ő csak este alszik már nappal nem akar. Szóval ő is úgy alszik hogy ott vagyok vele viszont néha néha úgy hetente kb 1szer elő fordul hogy ő maga küld ki hogy ő most alszik egyedül olyankor tényleg el is alszik vagy nagyon ritkán ha fel ébred éjjel hogy szomjas vagy pisi akkor be hív a szobájába el végezzük amit kell utána ölelés puszi és mondom neki aludj szépen anya / apa is megy aludni reggel találkozunk olyankor is szépen el alszik. Esetleg ezt meg próbáljátok hogy te is így el köszönsz tőle mondod neki hogy később még be nézel ilyesmi hátha.
2022. jún. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
89%
Az én lányom is így alszik el a mai napig, nekem nem gond én ott vagyok így addig amíg elalszik. Viszont az 1-2 óra baromi sok erre, valszeg nem akkor álmos amikor te szeretnéd így persze hogy sok idő. Amikor nálunk ez van én nem kinlódok vele hanem kap még egy kis időt mesére játékra amit akar aztán újra megyünk aludni. Na akkor már 10-15 perc alatt megvan az az alvás.
2022. jún. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
66%
Valaki mondja meg nekem is, 5 éves és igényli, hogy ott legyünk…
2022. jún. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
89%
Ja igen azt nem írtam nálunk is max fél óra az el alvás. De estig kinis fárad annyira hogy hamar menjen. Esetleg egy fél órával told ki az altatást ha nem teszed le igyis későn. Nálunk 7kor van az alvás amúgy.
2022. jún. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Én is gondolkodtam, hogy esetleg nem kell már a délutáni alvás, de ugyanakkor 2 órát is alszik, azután mostmár fel szoktam kelteni, de ha ennyit alszik akkor csak álmos, nem?
2022. jún. 19. 20:46
 6/23 anonim ***** válasza:
76%
Hát akkor lehet azért alszik olyan soká el mert nem elég fáradt. Meg próbálhatod hogy hogyan bírja ha nem alszik délután.
2022. jún. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
30%
Ott kell hagyni,drasztikus. De maskepp nem megy. Ha sir,mindig visszamentunk. Nekunk 3 eves volt a lanyom,felvaltva altattuk igy,h fekudtunk a sotetben 1-2 orakat. Altalaban elaludtunk,11 kor riadtunk,azt se rudtuk,milyen nap van,vagy hogy reggel este..nem volt idonk kettesben. Allandoan osszevesztunk rajta,ki kovetkezik...🙈 Utaltuk. Ket het alatt leszokott szepen.
2022. jún. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
67%
Az meg hogy a lelkében milyen nyomot hagyott, az mindegy, hisz csak a gyereked. Valamiért legalább lesz oka dühösnek lenni a szüleire, amikor eljön az ideje ;)
2022. jún. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
76%
Mi is ott ülünk mellettük. Max egy fél óra vagy annyi se. Meseolvasás esetleg beszélgetés aztán alszanak.
2022. jún. 19. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
35%

2,5 évesen az enyémnek is sok idő volt, én szeretek ott lenni.


Amúgy szerintem az célra vezető ha beszelgetsz vele arról hogy most már nagy és anya csak 20 percet marad ott. És próbáljon meg elaludni. Nálunk ez nyaraláson ment, mert más családokkal voltunk és momdtam h most nem tudok bemtmaradni. Simán ment

2022. jún. 20. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!