Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan lehet leszoktatni egy...

Hogyan lehet leszoktatni egy 1 évest a harapásról?

Figyelt kérdés
Kb egy hete kezdte az 1 éves kisfiam, hogy játékból bele akar harapni a lábamba, combomba, a nővérével is ezt csinálja. Rászólok, de még nem érti, játéknak fogja fel, csak nevet rajta. Hogyan tudassam vele, hogy ezt nem szabad?

2022. jan. 11. 08:02
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
56%
Nekem egyszer megtette. Annyira fájt, hogy reflexből kapott egy jókora pofont. Azóta nem történt meg, és már lassan felnő. Negatív megerősítés. Működik.
2022. jan. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
31%

Mondjuk aki egy 1évest reflexből lazán megütne, nna... én azt ütném:)

A negatív megerősítés pedig k*rvára nem működik

2022. jan. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Barátnőm is azt csinálta, a kisfiú a háta mögé ment és hirtelen beleharapott a lábába. Az anyuka megijedt és reflexből szájon vágta. Azóta soha nem csinálta. Úgyhogy akár működhet is, de a kisfiú akkor már 2 éves bőven elmúlt, fel tudta fogni, miért kapta. De egy 1 éves még nem hiszem, hogy tudja.
2022. jan. 11. 10:07
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Velem is ez volt, reflexből megcsaptam, vagy csak elrántottam a lábam és hátraesett, már nem emlékszem, de ezek után nem harapott többet. De sok kisgyerek harap, az enyém nem annyira hajlamos rá. Nem biztos, hogy felfogja, bármit csinálsz, ha szerencséd van abbahagyja magától is.
2022. jan. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogja fel a 2 se, hogy _miért_ kapta. A tettet köti össze azzal, hogy az NEKI rossz érzés volt. Nem várható el egy ilyen kicsitől, hogy értse, hogy amit Ő csinál, az NEKED rossz. Nem fogja érteni. Azt tudja, hogy azt nem csinálja, ami NEKI rossz. Ha ez rossz lesz neki, nem fogja ismételni. Minél jobban megijed, annál kevésbé fogja.
2022. jan. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
78%

Nalunk is "sajnos" a szájra csapás segített.

Már hónapok óta kűzdöttünk a harapással.kb 10 hósan kezdte. Ha bepörgött akkor csinálta, de olyankor a szájára tettem az ujjam es elmondtam h nem szabad stb.

De egyszer amikor feküdtem a kanapén és olvastam, odajött és comb belsőn harapott (hetekig ott volt a nyoma, esküszöm jobban fájt mint a szülés)

Szájon csaptam (nyilván reflexből)

igazából nem nagyon, mert még csak nem is sírt akkor. Inkább meglepődött.

Na utána sírt mikor leszidtam és megmutattam neki milyen ronda véraláfutásos fognyomos...

2022. jan. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
69%
Nálunk is elő fordul, hogy harap, meg hogy a kezével az ember arcába mar. Álltalában akkor csinálja, ha nyügösebb vagy fáradt. Szerintem megütni nem szabad, nem gondolom hogy ez megoldás lenne, pláne egy 1 éves gyereknél, nem is értem..
2022. jan. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
83%
Ezeket a "nem is értem" kommenteket úgy írjátok, mintha a fent kommentelők direkt (előre eltervezve) csaptak volna oda. Pedig én egyik leírásból sem ezt szűrtem le
2022. jan. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Egyik unokaöcsém harapott. Lekevertem neki egyet, utána tudta hol a helye.
2022. jan. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Miért kell rettegve félteni a gyereket a természetes következményektől?

Szerinted mit fog tenni egy másik gyerek, ha a játszótéren beleharap?

Mit fog tenni egy kisállat, ha beleharap?

Azt kell tenni, ami ösztönből jön, hogy ne érje meglepetés. A világ nem fogja az ujjacskáját a szájára tenni, hogy "édesem, nem szabad véraláfutást csinálni", hanem úgy vágja szájon, hogy a fal adja a másikat. Ez a természetes következmény.

2022. jan. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!