Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A fiam 4,5 éves és figyelemzav...

A fiam 4,5 éves és figyelemzavaros, sni-s. Az utóbbi hónapokban meredeken elkezdett fejlődni, miután tsmt tornászt váltottunk. Ma mondta egy tanítónő barátunk, hogy nem lesz jó tanuló, szenvednek ezek a gyerekek és a pedagógusok is. Hova járjon?

Figyelt kérdés
Mert nem tudnak megfelelően haladni, ez az iskolarendszer nem kedvez nekik, kéne nekik külön iskola. Megmondom őszintén, rosszul esett, mert egyházi iskolában tanít és az ő gyerekei is elég érdekesek. A Waldorf van még erre, de hát az se jó. Vagy egyre többtől hallom, hogy 8 évesen megy a gyerekük iskolába. Talán ez megoldás. De az ilyen gyerekek eleve ki vannak rekesztve vagy lemondva róluk? Én nagyon negatívan élem meg, mert ahhoz túl okosnak és értelmesnek látom, hogy csak így legyintsenek rá.
2023. márc. 25. 13:29
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
Mi ilyen okból nem lakunk Magyarorszàgon. Külföldön (nagyon sok orszagban) lehet ùgy magàntanuló a gyerek, hogy nem a helyi alaptanterv szerint halad. A 8 èves, neurodivergent (kb. sni-s) gyerekem nagyon szèpen halad a sajàt tempójàban, neki megfelelő időbeosztàssal. Iskolàba kènyszerìtve csak szenvedne. Magyarorszagon, ami alteratìv az a Waldorf, ahol a művèszeti nevelèsre helyezik a hangsùkyt, de nagyon sok plusz èletviteli szabàly van, ès a Montessori, ami a gyerek önàllòsàgàra èpìt, de pl. egy olyan ADHD-s gyereknek, akinek pont az elkezdès ès szabàlykövetès nehèz, nem biztos, hogy megfelel.
2023. márc. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%

Sajnálom, hogy így leszólta a kisfiadat az ismerősötök. Gyógypedagógusként azt tanácsolnám, hogy a tsmt természetesen maradjon, gondolkodjatok azon a lehetőségen, hogy 1 évet marad az oviban és így a 2 nagycsoportos éve alatt járjon iskolaelőkészítőre.

Az iskolaválasztással pedig véletlenül se stresszeld magad még! Ha sni-s, akkor a szakértői is adhat tanácsot, hogy maaaajd melyik suli passzolna hozzá. De addig még nagyon sok idő van!

2023. márc. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon már nem mehet 8 évesen iskolába. Ezt a lehetőséget az SNI-sektől is elvették. Max. majdnem 8 évesként mehet az a mázlista, aki szeptemberi és kap egy év halasztást.

Lányom augusztus végi, így halasztva is csak 7 év 1 napos volt amikor kezdett, hiába jelentett volna még egy év rengeteget neki. Okos, ügyes, de nagyon kínlódunk szeptember óta. Csak fél napot bír az iskolában, azt is nagyon hullámzó teljesítménnyel. Szerencsére jó iskolát találtunk, nagyon jó pedagógusokkal. Nem alternatív, hanem "sima" állami normál tanmenetű, de inkluzív osztály.

2023. márc. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%
Nem biztos, hogy segít, de nálunk van logopédiai iskola. Oda beszédddel kapcsolatos sni kóddal lehet menni. Lányom figyelem és beszedzavaros így mehet oda. Lassan tanítanak. 10 fő egy osztályban. Ezen én is gondolkodtam, hogy a "csak" figyelemzavaros gyereknek nincs ilyen megoldás.
2023. márc. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam beszédfogyatékos, októberben töltötte a 8-at, most elsős. Nagyon jót tett neki a plusz idő az oviban, a suliban pedig - egyelőre - szárnyal. Olvasás-szövegértés természetesen nagyon nehéz, és tudom is, hogy a későbbiekben nem lesz ez ilyen diadalmenet (sajnos ilyen az iskolarendszerünk, de erről higgyétek el, nem a pedagógus tehet!). De ezek a kedves kis kölykök sokszor sokkalta ügyesebbek, okosabbak, talpraesettebbek, mint hinnénk. Hidd el, boldogulni fog! Csak egy jó tanító néni kell, és egy olyan suli, ahol van elég gyp.

Kérdezz rá a tankönyvre az olvasástanulással kapcsolatosan, a Meixner-könyvek nagyon jók.

2023. ápr. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
A neveletlennek ma már papírt állítanak ki sni-néven.
2023. ápr. 7. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%

Eltűnődtem, miközben olvastam a válaszokat, hogy mitől az egyre több autista, figyelemzavaros gyermek?!

Mivel

Mérgeznek minket?!

2023. ápr. 23. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
7, semmivel, csak változik a világ. Ma már könnyebb diagnosztizálni ezeket a betegségeket, állapotokat. Nem fogják rá, hogy full debil a gyerek, hanem megállapítják, hogy mivel kapcsolatban vannak nehézségei. Másfelől evolúciós folyamat is ez szerintem, változik az emberi faj, talán a mostani generáció issza meg ennek a levét. Nézd meg az utóbbi 5 évtizedet, mennyit változott a világunk. Erre a fajunknak is reagálnia kell valahogy. És közben kibukhatnak a hibák, tévutak is.
2023. ápr. 23. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
13%

#7

Alkalmatlan szülők.

2023. ápr. 25. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
3%
Lombik, beultetes, hormon szedés stb.. Sokan szülnek akik a természet rendje szerint nem tudna.
2023. ápr. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!