Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Figyelemzavaros gyerekek...

Figyelemzavaros gyerekek anyukái, óvónénik, gyógypedagógusok, gyermekpszichológusok, tanítónénik tőletek kérdeznék?

Figyelt kérdés

Kisfiam 3 évesen amikor bekerült az óvodába megdöbbentette az óvónéniket a viselkedésével,egyedül játszott,kezelhetetlen volt,akaratos,öntörvényű,a mozgáskoordinációját is gyanúsnak ítélték,mert lábujjhegyen járt.

Következett a nevelési tanácsadó pszichológusa fél évig,gyermekpszichiáter akik mindketten hasonlóan nyilatkoztak,hogy figyelemzavar,éretlen idegrendszer miatt ilyen a kisfiam,megoldási lehetőségnek azt javasolták,hogy fogadjam el így a gyereket ,hagyjam sokat mozogni és legyek vele nagyon szigorú.

Próbáltam én szigorúbb lenni,de a gyerek érthetetlen okból ezt úgy reagálta le,hogy méginkább bevadult,ellenállt a kéréseimnek.

Nagyon elkeseredett voltam,a kisetóhoz jött a védőnő és sírtam neki,hogy azt mondták,hogy legyek szigorúbb,de ez sem válik be.

Ő egy TSMT terapeutához-gyógypedagógushoz irányított bennünket magánúton ahol nagyon rövid időn belül a gyermek kezdett sokkal kiegyensúlyozottabb lenni és együttműködőbbé,kezelhetőbbé válni,ellestem a terapautától hogyan kell bánni a fiammal határozottan,de mégis kedvesen és ez teljesen bevált.

Nagyon dícsérik is az óvónénik a gyereket,hogy ég és föld a különbség aközött amikor 3 évesen bekerült az oviba és most 6 évesen (szeptemberi,évvesztes).

Ma reggel nekemszegezték a kérdést ,hogy kérdezzem meg ahová fejlesztésre járunk ,hogy a gyereket javasolják e jövőre iskolába ,pánikba estem,mert a terapeutát többször megkérdeztem már,hogy ő meg tudja e mondani,hogy mehet e iskolába majd és mindig azt mondta,hogy a figyelemzavaros gyerekeket külön bizottság,nevelési tanácsadó vizsgálja ,nem elég amit mond,bár ő csak a legjobbakat tudja mondani,mert nagyon értelmes a gyeek és a viselkedése is sokat javult.


Amennyiben hallgattam volna a nevelési tanácsadóra 2 éve és az óvónénikre akiknek miután odaadtam a szakvéleményt a nevelési tanácsadóból azt mondták,hogy semmiféle fejlesztés nem kell,mert nem írja a nevelési tanácsadó pszichológusa,legyek szigorú és ennyi,akkor most kitől kérdeznék meg,hogy akkor most menjen a gyerek jövőre iskolába ???

Lehet,hogy nem is kellett volna megmondnaom ,hogy magánúton fejlesztésre járunk ?


MI a hivatalos menete az ismerten figyelemzavaros gyerek iskolaérettségi felmérésének ,mi az én teendőm?


Kétségbe vagyok esve ,hogy valamit elrontok,nagy felelősséget érzek a vállamon a kisfiam későbbi boldogulása szempontjából.


Annyit mondott a szakember akihez járunk,hogy ha azt várják az óvónénik,hogy egy teljesen nyugodt,átlagos gyerekké fejlődjön a fiam akkor lehet,hogy egész életében vissza kellene tartani az iskolától ,egész életre szól általában ez a másság,persze felnőttkorban nem ugyanazok a tünetek jellemzik mint gyermekkorban,rengeteget javult az utóbbi években,de azért még mozgékonyabb,játékosabb.


2012. szept. 11. 09:27
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Még csak hallgató vagyok, de látom senki sem írt ezért próbálkozok. Én úgy tudom, hogy ez az óvoda vagy a nevelési tanácsadó feladata, hogy felmérjék, hogy mehet-e iskolába. Nem egy ember dönt, hanem egy csapat és a kisfiadnak egy csomó feladatot el kell végeznie. Ha érdekel keresek néhányat interneten, de ha jó oviba járt a gyerek akkor felkészítették már.


Egyébként rengeteg figyelemzavaros gyerek van alsó tagozaton! Tény, hogy sokkal nehezebb velük, de a pedagógus feladata, hogy őt is, akár külön lekösse!


20/L

2012. szept. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

"ha jó oviba járt a gyerek akkor felkészítették már. "


Miután megszületett a kistesó két éve,akkor azt mondta nevelési tanácsadó pszichológusa,hogy ne járjon abban az évben óvodába ,mert lehet ,hogy féltékeny a testvérére,majd később kiderült egy autoimmun izületi betegség ami miatt sem tavaly,sem tavaly előtti évben nem járhatott óvodába októbertől,március végéig ELŐVIGYÁZATOSSÁGBÓl . :-/

Kutya baja egyébként ,semmilyen tünete évek óta,de ha az orvos nem írja alá a papírt ,hogy mehet akkor hogyan vittem volna,tavaly és idén is csak tavasszal járt március végétől május közepéig az évzáróig oviba.


Most megyek vissza dolgozni,mert a kistesó e hónap 16.-án két éves és egyébként a fiam pedig már óvodaköteles (szeptember 4.-én született) és bármit mondanak az elővigyázatosságról igenis muszály lesz óvodába járnai mivel dolgozom.


A fejlesztésre viszont mindig elvittem,hiába nem járhatott óvodába az orvosok szerint!

2012. szept. 11. 09:58
 3/9 anonim ***** válasza:

[link]

Ezen a linken van az országban működő tanulási képességet vizsgáló bizottságok elérhetőségei. Fordulj a területileg illetékeshez, vagy kérj segítséget a nevelési tanácsadóban. Ez a bizottság vizsgálja meg a gyereket és ajánl neki foglalkozásokat és iskolát, ő dönti el, h iskolaérett-e. Nem kell tőle megijedni, játékosan mérik fel a gyereket és bent lehetsz vele. Mi is fogunk menni más ok miatt. Be kell adni egy kérvényt, ehhez ők fognak kérni státuszlapot a körzeti orvostól, gyógypedagógus szakvéleményét ahova jártok és pszichológus, pszichiáter véleményt.

2012. szept. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

"rengeteg figyelemzavaros gyerek van alsó tagozaton"


Közülük néhánynál korrigál az idegrendszer és eltűnhet a figyelemzavar ?

Nekem azt mondták,hogy általában megmarad,tévhit,hogy kinőhető,csak a tünetek változnak.

2012. szept. 11. 10:01
 5/9 A kérdező kommentje:

Beszéltem a tanulási képességeket felmérő bizottság igazgatónőjével,aki szerint felháborító,hogy kérdéses esetben a szülőre terhelnék a problémát.


Első lépésben azt javasolta,hogy az óvoda nézesse meg a nevelési tanácsadóval ismét a gyereket ,ha ott sem tudják eldönteni akkor pedig irányítsanak hozzájuk és megnézik ők is.

2012. szept. 11. 10:40
 6/9 anonim ***** válasza:
10%

"rengeteg figyelemzavaros gyerek van alsó tagozaton"


"Közülük néhánynál korrigál az idegrendszer és eltűnhet a figyelemzavar ?"


Én úgy tudom, hogy igen. Különbenis személyes véleményem az, hogy nincs figyelemzavaros gyerek csak rossz pedagógus.

2012. szept. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

"Különbenis személyes véleményem az, hogy nincs figyelemzavaros gyerek csak rossz pedagógus."


De szélsősségesen izgága,eleven,nyugtalan,nehezen leköthető,kezelhetetlenebb temperamentumú gyerekek azok vannak :-),akit soha nem lehet nyugodttá,higgadttá ,megfontolttá nevelni,ez az én személyes tapasztalatom.És abban is biztos vagyok,hogy ez veleszületett dolog és nem nevelésfüggő,mivel vannak olyan családok ahol az egyik gyerek ilyen a másik pedig nem,persze vannak halmozódások is,állítólag genetikei faktorok is szerepet játszhatnak.


Egyet lehet velük csinálni szeretni ,elfogadni őket olyannak amin nem nagyon lehet változtatni és segíteni őket abban amin lehetséges változtatni :-D !


Általában jó humorú,segítőkész,megfelelnivágyó gyerekek ők akiket ha jó kezekbe kerülnek kezesbárányokká lehet változtatni,az egyik rokonunk szokta elvinni a fiamat,állítólag ott a gyerek átszellemül és semmi gond nincsen vele soha :-D !

2012. szept. 11. 11:45
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"nincs figyelemzavaros gyerek csak rossz pedagógus"

Ez nagy butaság, pont az ilyen szemlélet miatt nem kapják meg a figyelemzavaros gyerekek a kellő foglalkozást.

2012. szept. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
rossz pedagogus is van és figyelemzavaros gyerek is van ,a nagyfiamnak enyhe figyelemzavara van egy jó iskola jo pedagogusa tudja kezeni az ilyen problémákat is.
2012. szept. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!