Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » ADHD-s gyerekek szülei!...

ADHD-s gyerekek szülei! Milyen dolgokat tapasztaltatok a 3 és fél éves gyermeketeknél?

Figyelt kérdés

Milyen volt egy hétköznap? Milyen szinten volt a gyerek a fejlődésben?


Sajnos felmerült bennem a gyanú, de olyan általánosságokat olvasok, hogy nem tudom ebben az életkorban mi utalhat erre.


Én nem is írnám egyelőre le, miket látok, mert nem akarom befolyásolni, aki lesz majd kedves írni ide.


Előre is köszönöm! ❤️



2022. máj. 27. 20:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Elég sok anyag van fent a neten erről.

De egy-két dolog.

Általános tévhit, hogy az adhd nem más, mint hiperaktivitás, tehát ha a gyerek pörög, akkor baj van. Mások szerint meg csak lusta a szülő, és inkább begyógyszerezné a gyereket, hogy ne kelljen vele foglalkozni (DR. Lenkei). Ha még csak ez lenne a probléma, tényleg a sport megoldaná, de sajnos ennél összetettebb a dolog.

Ha a gyerek egész nap szaladgál, és hatalmas a mozgásigénye, az még önmagában nem baj. Sőt, nekem 2 adhd-s gyerekem van, és nem rohangálnak ész nélkül, és soha nem is volt velük ilyen baj. Ilyen problémák pl:


-figyelmetlen, gyakran baleset éri, nem tudja felmérni a saját testének határait. Mindent tönkretesz maga körül, vagy elveszíti mindenét

-Az önkontroll sem olyan, mint egy neurotipikus gyereknél, gyakran vannak hisztik, dührohamok

-Nehezére esik betartani a szabályokat, másoktól viszont elvárja

-Rugalmatlanság, emiatt az autizmussal is összefüggésbe szokták hozni. De ha valami nem úgy van, ahogy megszokta, vagy ahogy elképzelte, kiborul.

-Ha nem a nagymozgásokban, akkor a finommotorikában érhető tetten a hiperség, pl. jár keze-lába, hiába ül a széken, valamivel babrálni kell, gyakran felborítja a poharát, leejti a ceruzáját, stb.

-sokszor jár együtt bizonyos tanulási képességek késői fejlődésével, ami 3 évesen azért még nem annyira látszik, de lehet megkésett a beszédfejlődés.


A lányomnál 7 évesen diagnosztizálták, a fiamnál 5 évesen. Általában a lányoknál inkább a figyelemzavar erősebb, a fiúknál meg a magatartászavar.

2022. máj. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Bár én 29 éves vagyok, de nálam a tünetek: elhagyok mindent, a lakásban is folyton keresek mindent, a legrandomabb helyeken találom meg. Suliban, egyetemen egy percig sem tudtam figyelni a tanárra, otthon ment a tanulás, de amint lefeleltem elfelejtettem mindent, két diplomám van de ne kérdezz semmit a magyar történelemről. Keverem a jobb és bal oldalt még mindig. Nem bírok végighallgatni hosszú szöveget, bele-belekérdezek. Szorongás együttjárója, ocd is lehet mellette. Mindig kell csinálnom valamit, úgy tudok figyelni mondjuk filmre, hogy közben telefonon játszom. Ha nem megy semmi zene, akkor folyton jár az agyam, nem áll meg soha, nagyon fárasztó. Könnyen kiakadok, ha valami számomra nem úgy alakul ahogy azt vártam. Hajlamos vagyok mindenféle függőségekbe esni, egyikből a másikba. Kb 8 féle elkezdett hobbim van amibe vagyonokat öltem, mindegyiket pár hétig űztem. Nagyon könnyen túlpörög az idegrendszerem. Ha egyszerre megy a zene, hangosan beszélnek és még a gyerekek is szaladgálnak, ott nekem K.O. van, nem bírom elviselni.


Szerintem ilyen pici gyereknél ezek lehetnek a tünetek: nem bír végighallgatni egy mesét, könnyen kiakad, könnyen túlpörög az idegrendszere. Szerintem a pörgés az életkori sajátosság. Viszont pont ma voltam egy előadáson, alapozó terápiával nagyon sokat lehet rajta segíteni, az a baj hogy felnőtteknek nem nagyon van, így max gyógyszer jut nekem...

2022. máj. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
2. Vagyok: szerintem nekem neurotipikus a (2 éves) gyerekem. Ma este az apja 20 percig olvasott neki egyetlen mesét, és egyszer sem vette le a szemét a könyvről. (Egyébként nagy örömünkre akár 2 órán keresztül is lehet neki olvasni, imádja 🤣)Rengeteg ideig el tud szöszmötölni egyféle dologgal. Nem nagyon ugrál egyik játékról a másikra, csak ha összefügg a kettő, eszébe jut valami, hogy azt is bele tudja vonni. Nem mondanám olyan nagyon hisztisnek sem, sőt még azt merem megkockáztatni, hogy a kortársai között kifejezetten nyugodt gyereknek számít. Ezek alapján én úgy remélem, hogy nem 'örökölte' az adhd-t. Viszont: nálunk sosem megy a tévé, nincs háttérzaj semmi, mert én nem bírnám elviselni, tehát igazából a gyereknek sincsen oka 'kiakadni', mert egyszerre kevés inger éri. Viszont a babamamaklubban egy óra után ki szokott kéredzkedni, de nem hisztizve, csak szól, hogy 'Anya menjünk haza!'
2022. máj. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezek tényleg ADHD-s tünetek? Nekem kb. mindegyik van a felsoroltak közül, az előző 3 hozzászólásban, de számomra nem zavaróan.
2022. máj. 28. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
4-es, azt nem hiszem el, hogy ezek a tünetek téged ne zavarnának, hát nekem megkeserítik az életemet. Akkor tuti nem ilyen szintű, mint nekem.
2022. máj. 28. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
36%

#5 Én sem hiszem, hogy nekem ADHD-m van.


De tényleg minden tünetem megvan:


figyelmetlen, gyakran baleset éri, nem tudja felmérni a saját testének határait. - 8-9 éves koromig minden nap leettem magam. Volt olyan, hogy három poharat törtem el egy nap

Mindent tönkretesz maga körül, vagy elveszíti mindenét - folyton kerestük valamimet gyerekként. Volt, hogy egy héten kétszer cseréltettünk zárat.

-Az önkontroll sem olyan, mint egy neurotipikus gyereknél, gyakran vannak hisztik, dührohamok - ez annyira nem volt jellemző, mert ilyenkor vagy felpofoztak vagy lelocsoltak vízzel vagy beküldtek a szobámba

-Nehezére esik betartani a szabályokat, másoktól viszont elvárja - mondjuk ez szintén nem volt mindennapi probléma, ha megvernek a szabályok be nem tartásáért, akkor "tudod hol a helyed", de azért ha következmény nélkül lehetett, akkor mindig megszegtem (gyakran lopkodtam, a dolgozatra direkt rossz választ írtam)

-Rugalmatlanság, emiatt az autizmussal is összefüggésbe szokták hozni. De ha valami nem úgy van, ahogy megszokta, vagy ahogy elképzelte, kiborul. - a mai napig (30 évesen) képes vagyok elsírni magam rajta, ha megváltozik a hétvégi program, vagy nem úgy van berendezve a lakás ahogy szeretném

-Ha nem a nagymozgásokban, akkor a finommotorikában érhető tetten a hiperség, pl. jár keze-lába, hiába ül a széken, valamivel babrálni kell, gyakran felborítja a poharát, leejti a ceruzáját, stb. - ez totálisan igaz

-sokszor jár együtt bizonyos tanulási képességek késői fejlődésével, ami 3 évesen azért még nem annyira látszik, de lehet megkésett a beszédfejlődés. - 3 évesen kezdtem el beszélni, addig csak mutogattam


Bár én 29 éves vagyok, de nálam a tünetek: elhagyok mindent, a lakásban is folyton keresek mindent, a legrandomabb helyeken találom meg. - tipikus. Nekem szerencsém van, a férjem vagy a szüleim tudják mindig, hogy hova tettem


Suliban, egyetemen egy percig sem tudtam figyelni a tanárra, - szerintem egyetemen senkinek nem megy a tanulás :)


otthon ment a tanulás, de amint lefeleltem elfelejtettem mindent, két diplomám van de ne kérdezz semmit a magyar történelemről. - én sem emlékszem a logaritmusra sem, pedig utána integrálás, deriválás, diff egyenletek is ráépültek


Keverem a jobb és bal oldalt még mindig. - mondjuk nálunk ez családi vonás, anyai ágon


Nem bírok végighallgatni hosszú szöveget, bele-belekérdezek. - tipikus. Az oktató mindig, ha én is ott vagyok, akkor buzdítja a kérdéseket az első 10 perc után, mert akkor kérdezek először. Csak interaktív oktatások vannak, ha ott vagyok.


Szorongás együttjárója, ocd is lehet mellette. - szorongás, körmöm nincs


Mindig kell csinálnom valamit, úgy tudok figyelni mondjuk filmre, hogy közben telefonon játszom. - én telefonálás közben szoktam mást csinálni


Ha nem megy semmi zene, akkor folyton jár az agyam, nem áll meg soha, nagyon fárasztó. - Mondjuk ebben nem vagyok biztos :). Mármint van olyan, akinek nem megy folyton az agya? Nekem az a trükköm, hogyha le akarok nyugodni, hogy "természetfilmeket kezdek el vetíteni".


Könnyen kiakadok, ha valami számomra nem úgy alakul ahogy azt vártam. - teljesen tipikus


Hajlamos vagyok mindenféle függőségekbe esni, egyikből a másikba. Kb 8 féle elkezdett hobbim van amibe vagyonokat öltem, mindegyiket pár hétig űztem. - teljesen tipikus, hogy mindig van valami függőségem.


Nagyon könnyen túlpörög az idegrendszerem. Ha egyszerre megy a zene, hangosan beszélnek és még a gyerekek is szaladgálnak, ott nekem K.O. van, nem bírom elviselni. - De szerintem ezt senki. Legalábbis a mi családunkban. Egyszerű, nem hallgatunk zenét :)

2022. máj. 28. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

6, azért az, hogy egyetemen senkinek nem megy a tanulás, jó nagy ferdítés :D férjemmel egy szakra jártunk (ott ismerkedtünk meg), neki nagyon keveset kellett tanulnia, mert végig figyelt órán, de komolyan egy percre sem lankadt le a figyelme, és mindent megjegyzett. Én meg az első perc után már nem tudtam figyelni. Így azért sokkal nehezebb tanulni.

Figyelj, leírom a mai délelőttöt: a telefonomat kb 5x elhagytam már a házban, és amikor megtaláltam, ötletem sincs, hogy került oda. A ruhákat csak félig teregettem ki, mert eszembe jutott valami más közben. A teát most vettem ki a mikrobol amit fél órája raktam be :D és most elkezdek tanulni, de nagyon nehéz koncentrálni, ma különösen szét vagyok esve...


lehet, hogy nem ez a célod, de kérlek ne kicsinyítsd le másoknak a problémáit, csak azért, mert úgy érzed, hogy neked is ezek a tüneteid, és te teljesen normálisnak érzed magad ennek ellenére, mert én pl nem érzem annak magam... :/

2022. máj. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

2-eshez annyit, hogy de, végig tud hallgatni egy mesét, amennyiben érdekli. Ez is egy tévhit, hogy azt hiszik anyukák, hogy pl. órákig elül egy legóval, akkor nem lehet adhd-s. Pont az a probléma, hogy ami nem érdekli, azzal nem tud foglalkozni. Ami bizonyos szinten még normális is, de azért általában rá tudjuk venni magunkat, hogy olyanra is figyeljünk, ami nem érdekel, ha tudjuk, hogy fontos.

Ami még kimaradt, az az alvás. Általában nagyon nehezen és keveset alszanak ezek a gyerekek.

2022. máj. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
8-as, mégis ki akar olyannal foglalkozni, ami nem érdekli??? senki... még jó, hogy lesz*rja a kisgyerek, adhd-s, vagy sem :D
2022. máj. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

9-es, szerinted az iskolában minden gyereket minden érdekel? Naná, hogy nem, mégis eljutnak odáig, hogy rájönnek, hogy muszáj megcsinálni. Egy adhd-s gyereknek nem magyarázod meg.

Persze 3 évesen még teljesen normális, de a későbbiekben ez probléma.

2022. máj. 29. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!