Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan dolgozzátok fel?

Hogyan dolgozzátok fel?

Figyelt kérdés

Szörnyű belegondolni, hogy a Földön több százmillió vagy milliárd gyermek él olyan körülmények között, akiket bántalmaznak, sokukkal durvább módon bánnak, eladják őket, stb.


Hogyan tudjátok ezt feldolgozni? Hogyan tudnám lezárni magamban, és nem rágodni ezen? Ha tehetném, segítenék szegényeknek...



2023. márc. 25. 22:17
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
41%

Kérdező, azt tudom javasolni, legyen neked is segítő szakmád. Nekem az van, és még így is elegendő számomra, hogy bizonyos okokból alig dolgoztam benne (szándékosan). Ugyanis a kisgyermekkorról sokat megtudhattam szerencsére, a tanulményaim során. Olykor babysitterkedem, sajátom nincs.

Eléggé aggódós vagyok a gyermekekért, a gerinces állatok miatt is. Ezt olykor nehezen viselem, máskor úgy vagyok evvel, hogy nem lehet mindenkit megmenteni.

2023. márc. 26. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
56%
Őszintén szólva Magyarországon belül is rengeteg ilyen gyerek van, sőt a szomszédban is egy naccsalád (20+ fő) lakik, akik már gázosak. De az evolúció az ilyen, a saját utódaim (génállományom) boldogulása érdekel, azontúl max részlegesen azoké, akikhez valamiféle személyes kötődésem van. Millió éhező afrikaiért nem tudok könnycseppeket hullajtani akkor sem, ha ésszel megértem, hogy rossz helyzetben vannak.
2023. márc. 26. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
30%
A segitoszakmaban dolgozas ilyenfoju erzekenyseggel tarsulva szerintem erosen meggondolando. Inkabb neki is szakember segitsegere lenne szuksege.
2023. márc. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Nem a szörnyűsegekkel foglalkozz, mert nem.tudod megváltoztat i a körülmenyeket illetve másokat, mások életét. Magadban változz magadban tegyél rendet benned legyen béke, és a saját csaladodban és ezzel lesz jobb a világ.
2023. márc. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

A kérdező normális, ha mindenki úgy gondolkodna, mint ő, nem is létezne a probléma.

Inkább az a baj, hogy a többséget nem érdekli, vagy önvédelemből kizárja.

2023. okt. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!