Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit lehet játszani 4-5 éves...

Mit lehet játszani 4-5 éves gyerekekkel, ami nem unalmas egy felnőttnek sem?

Figyelt kérdés
2023. márc. 30. 15:02
 1/10 anonim ***** válasza:
93%

Szerepjáték, társasjáték, kártya, foglalkoztató füzetben feladatokat megoldani, rajzolni, ragasztani, gyurmázni, kirakózni, zenélni, mesét olvasni.

Mi kb.ezeket szoktuk, de könnyebb lenne, ha megírnád, hány gyerek, fiú vagy lány, mennyi időről van szó.

2023. márc. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Nagyjából úgy semmit, bár neked kéne tudni, hogy mi nem unalmas neked.
2023. márc. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Derjaderja ***** válasza:
95%
Én az építést élvezem a legjobban (vonatsínek, város) meg a színezést (èn is színezek).
2023. márc. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%

4 éves fiú.

En kb barmit akarok vele játszani (pl gyurma, társas, kártya, festés, rajzolás, barkacsilás stb) semmi nem tetszik neki.

0-24ben a kisautóival/traktoraival szerepjátékozna. Nekem meg már herótom van tőle.

2023. márc. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%

Ahány felnőtt, annyiféle. Könnyen lekötöm magam kicsikkel, mert szakmabeli vagyok.

Az se mindegy, 4 éves, vagy épp 5 éves, avagy 6-hoz közelít-e. És hány fő.

Példákat meg már írt az első válaszoló.


Ezen felül tárgyakat elrejteni, megkeresni (hideg-meleg), körjátékok, énekelve válaszolni, na meg...


...különféle írányú fejlesztésekre irányuló ovis játékok:


- taktilis/tapintásos (pl letakarunk tárgyakat kendővel, csak a kezével tapinthatja az ovis, ki kell találni a tárgyat),

- koordinációs, térérzékeléses (pl erre csörög a dió),

- kondícionális, és reakcióidőt fejlesztőek (fogócska, bújocska, szoborjáték, amikor is jelre szoborrá kell változniuk),

- érzékszervi észleléses, pl hallási (rövid dallamot visszaénekel, és mindeki hozzáad egy hangjegyet),

- memóriajáték - az előző is az, de öt éves kortól memória kártyajátékok,

- labdajátékok szabadban (sok irányú fejlesztés),

- mese dramatizálása,

- bábozás...


A szabályjátékok, táblás játéákok még általában nem valóak négy éves korban, inkább öttől.

2023. márc. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%

Honnan tudjuk, hogy téged mi untat?

Én szívesen legózok, társasozok, kártyázok a gyerekekkel (éppen 4 és 7), nem untat.

2023. márc. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%

Nálunk a Solo kártya ilyen, igaz kell hozzá segítség. Meg az építős játékok. Én különösen szeretem a mágnes golyós építő játékot amihez mágneses pálcikák vannak és golyók, ezekből lehet mindenféle térbeli dolgot összerakni.

Na meg a közös festés is jó szerintem, én szeretek pingálni.

2023. márc. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ami lefoglalja, gyerek függő.... én pl hiába akarok rajzolni, meg festeni, a fiam abszolút nem rajzolós.
2023. márc. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
74%

Én vonatokkal szeretek játszani, pályát építeni meg rajzolni, puzzlet kirakni, olvasni neki, labdázni, apró feladatokat kitalálni amiket meg kell csinálnia és "nyer" egy már meglévő plüsst, amíg össze nem gyűjti az összeset ami itthon van. Utána ő talál ki nekem feladatot, és én nyertem vissza a plüssöket.

Nem szeretek viszont babakonyhával játszani, plüssökkel szerepjatékozni, babázni, vizes jatékokkal játszani, hintázni. Ami elviselhető, de nem kedvenc a legózás,homokozás, jenga, kártya.

2023. márc. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Duplo lego vonattal, sínekkel én akármeddig eljátszanék egy 4 évessel...
2023. ápr. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!