Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves kislányom nagyon...

2,5 éves kislányom nagyon "irigy" és nem szeret más gyerekekkel lenni, ez normális?

Figyelt kérdés
Járunk játszóra rendszeresen, akkor is ha rossz idő van, van egy kisgyerekes barátnőm, akikkel sokat vltunk együtt, de újabban már szinte alig merem hívni őket, mett ha pl. átjönnek, akislányom minden számára fontos játákot kitép a kisfiú kezéből (aki 8 hónappal fiatalabb), vagy elkezd visítani, sírni, hogy én vegyem vissza. ami játék nem a szíve csücske, azzal engedni, hoyg játsszon. de amúgy sosem érdekelték a gyerekek, sosem próbált velük kommunikálni stb. más hasonló együtthatókkal rendelkező gyerekek azért már érdeklődnek más gyerekek iránt, legalábbis ezt tapasztalom, pl. mi a neve a másiknak, vagy ilyesmi. az enyém max. kicsit nézi őket, ha mellette homokoznak, és megjegyzi, hogy neki is kék lapátja van , de ez minden. ha vki közelít hozzá, akkor odábbmegy, ha simizni próbálná vki, ellöki a kezét stb. amúgy érzékeny, nagyon anyás fajta, nem agresszív. (de akaratos). normális ez a viselkedés az ő korában? nem lesz majd baj az oviban? (ahova vsz csak jövő szeptembertől megy, mert 1 hónap mlva érkezik a kistesó, és emiatt nem vették fel az oviba - december végén tölti a 3-at, januártól csak akkor mehetne, ha lenne akkrotól üresedés, de ez még ugye bizonytalan, de vsz hogy nem lesz).
2011. júl. 26. 14:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Bocs, de még rosszabb lesz. Ovi, kistesó...! Ő tipikusan az a fajta, aki meg van elégedve saját magával és anyával. Én is ilyen voltam! Felnőttkoromra nőttem ki, még kamaszként is magamba fordultam, ha nem én lehettem az egyedüli.
2011. júl. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy pont azért ilyen, mert érzi, hogy változás lesz, és jön a kistesó?

Nálunk nem nagyon volt ilyen, a kislányom mindig szeretett a többi gyerekkel játszani, és az "irigység" is korábban jelentkezett, amikor még kicsi ahhoz, hogy értse, visszakapja majd... De a kistesó érkezését (2 éves volt) ő is megérezte, nálunk ez hiszti formájában jelentkezett.


ovival nem lesz gond, mert egyrészt még odébb van, másrészt meg elég tapasztaltak az óvónők, hogy tudják ezt kezelni :)

2011. júl. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
az irigység lehet hogy attól van, de az hogy sosem érdekelte más gyerek, az már előtte is volt, hogy megtudta volna akistesót. vmiylen szitnen biztos bejátszik ez is.
2011. júl. 26. 14:47
 4/4 anonim ***** válasza:

Az enyém ugyanez...ő már 4 éves lesz és másfél éves kora óta nem hajlandó semmit sem megosztani senkivel. Csak addig tart a játék és a barátság valakivel, amíg az ő általa diktált játékszabályok érvényesülnek...egy kicsit engem is aggaszt, de az ismerősök és a nevelők szerint hagynom kell, majd magától alakulni fog.


Az is igaz, hogy a környékünkön és az oviban nagyon sok a roma kisgyerek, akik alapból kérdés nélkül vesznek el mindent (nem is ismerik a kérem és köszönöm szépen szavakat) és erőszakosan viselkednek. Szerintem miattuk alakította ki ezt a viselkedést a fiam.

2011. júl. 27. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!