Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan segíthetek hogy ne...

Hogyan segíthetek hogy ne legyen ennyire félênk, szégyenlős?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Kisfiam 2 éves,nagyon szégyenlős,pl ha a boltba is hozzá szólnak,vagy lehajtja a fejét vagy bújik hozzám.

Ha többen jönnek hozzánk,ami igen ritkán van,akkor sír.

Gondolom az is probléma lehet,hogy nem jártam vele sok ember közé,csak a boltokba.

Máshova igazán nem is tudok vele menni.

Eddig az orvosnál is nagyon sírt,de legutóbb ahogy mentünk státuszra megbeszéltük,hogy nincs sírás,mert már nagy fiú és nem kap szurit,csak gyorsan megnézi a Dr bácsi a súlyát....és így halistennek nem.volt gond.

Hogyan tudnék segíteni neki ebbe hogy ne féljen ennyire az emberektől ?

Egyébként egy mosolygós,jó kedvű,huncutt kisfiú.

Első gyermekem


Köszönöm szépen előre is a segítséget



2023. ápr. 10. 12:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%
2023. ápr. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
98%

Változni fog amúgy de 2 éves, kicsi még, fogadd el, szeresd így, ne akard ráeröltetni, ami szerinted helyes. Ha a személyisége félénkebb visszahúzódóbb (de mondom, simán lehet ovi végére hangadó is, pl. a fiam) annál rosszabb nincs mint amikor tukmálják a kicsire hogy menj baratkozz ne félj jaj ne legyél már nyuszi, ne bújj.


Az hogy kérdésre hangosan, szembe nézve felel, az is ovi közepére végére elvárható.de még csak 2 éves, édes Istenem

2023. ápr. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
98%
Sehogy, szeresd olyannak, amilyen.
2023. ápr. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
98%
Ő nem úgy fogja fel hogy segítesz neki, hanem azt érzi hogy anyámnak nem jó az amilyen vagyok és nem abban támogat hanem még kéne valtoznom hogy szeressen...
2023. ápr. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 babyboom567 ***** válasza:
100%
Sehogy.2 éves, normálisan viselkedik.
2023. ápr. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
91%
A pozitív tapasztalatoktól esetleg bátrabb lehet, de semmiképp nem szabad erőltetni. Vannak félénkebb természetű emberek. Én is ilyen voltam, annál rosszabb nincs mikor még fennhangon meg is aláz mások előtt is a szülő hogy ne legyél ilyen, vagy ne féljél, menj már oda, csináld ezt vagy azt, olyan buta vagy vagy mentegetőzni kezd az eladó előtt hogy jaj elnézést de a gyerekem ilyen meg olyan stb. Ezek tovább ronthatják a helyzetet.
2023. ápr. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem ez azért személyiségfüggő is, ne okold magad. Miért nem kezdtek el járni valamilyen foglalkozásra? Nincs a közeletekben?
2023. ápr. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
85%

Mi az, hogy ne okolja magát? Mintha HIBA lenne, ha valaki visszahúzódó.

Nem az.

2023. ápr. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
67%
8. És ezt hol írtam ezt? “Gondolom az is probléma lehet,hogy nem jártam vele sok ember közé,csak a boltokba.” Erre reagáltam. Mi lenne ha legközelebb olvasnál és utána kommentelnél? Nem azt mondtam hiba, de az anyuka nyilvánvalóan segíteni akar a gyerekének. Nem mindenkinek kell olyan antiszoc pukkancsnak lenni mint te vagy 🙃
2023. ápr. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
83%

"de az anyuka nyilvánvalóan segíteni akar a gyerekének"


Az lenne a segítség, ha elfogadná és nem akarná megváltoztatni. ;)

2023. ápr. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!