Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan segíthetek neki feldolg...

Hogyan segíthetek neki feldolgozni? Vigyem pszichológushoz?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kisfiam 3 éves,beszoktatással együtt 5napja kezdte az ovit.Amióta elkezdődött a beszoktatás meg meg ébred éjjelente sírva.Régebben is igy volt ,ha változás állt be a kis életében előjött ez a bizonyos " éjjszakai riadalom" amikor sikítva örjöngve sír,és valójában nincs is ébren.Nos,eddig csak sírások voltak(meg széklet visszatartás),de most éjjel eddíg 2*ébredt fuldokolva sírva....ilyesztő nagyon...ugatás szerűen sírva köhög vagy nem is tudom,eddíg ilyen vagy hasonló sosem volt.Mit tanácsoltok? Vigyem pszichológushoz? Vagy hogyan segítsek neki? Elmondása alapján nagyon szereti az ovit,örömmel ment.Sőt,ő mondta h ott is szeretne aludni! ...az is megfordult a fejemben h esetleg máris össze szedett valami kórságot,bár abszolut nem beteges.Segítsetek légyszi! Volt valaki hasonlóan?
2017. szept. 2. 21:24
 1/9 A kérdező kommentje:
Az lemaradt,hogy felébresztem nagy nehezen és abba hagyja ezt az ugatás szerű levegő után kapkodást.
2017. szept. 2. 21:26
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp olvasnék neki ovodas lettem c konyveket amiben a gyerekek kozti koniktusok is megjelennek, mert meséken keresztül tudják oldani a szorongasaikat, fusztraciokat. Latják hogy a vége jo lesz, mindenre van megoldas es minden megesik az oviban. A mese szol a gyerel lelkéhez igazán.
2017. szept. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

És nem megcáfolni ha negativat is mond. Mert elofordulhat hogy csak azt mondja amit a szulo hallani akar.

Szoval ha azt mondaná nem jo az ovi ajjor nem tagadni kell szomoru fejjel, hanem megerteni hogy most ezt erzed, de figyelj csak ott az a nagy csuszda is es az milyen jo. Vagy ilyesmi.


Nagyobb a szorongas ha csak jokat mondhat kulonben anya szomoru lesz.

2017. szept. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó,ez nem így van,illetve nem hinném,hogy így van.Sőt..még én aggódtam magamban h mi lesz vele ,hogy viseli majd,ehhez képest úgy berohant legutóbb a csoport szobába h szinte el sem köszönt.Az óvónők szerint is jól elvolt,nem hiányolt.Nyugodtan elmondhatná itthon ha nem érezné jól magát vagy bármi.Sőt,mivel itthon vagyok az öcsivel,eldönthette,hogy bent szertetne -e aludni vagy sem.Ma is kérdeztem h szeretne-e oviba menni.Azt mondta h igen.Nem hiszem h ezt mondaná ha nem akarná.Talán inkább csak a változás\új helyzet
2017. szept. 2. 22:01
 5/9 anonim ***** válasza:
Csak leirtam, hogy tudd ezt is.
2017. szept. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

[link]


Nem lehet hogy erről van csak szó? Nálunk babakorba volt ilyen sokszor, de cikk is írja hogy később is lehet ilyen "alvajárás".

2017. szept. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Pavor nocturnus, nálunk is volt pont ovikezdéskor. Nagyon kellemetlen, fel sem lehetett ébreszteni, csak sírt a kislányom, 3 és fél éves volt akkor. Pár hét alatt elmúlt. Mondjuk ő minden reggel sírt, mikor ott hagytam, hónapokon át, ha csak egy kicsit is náthás volt, azonnal otthon tartottam jó sokáig (teljes gyógyulásig), akkor rögtön megszűnt a pavor. Szerencsére megtehettem, próbáltam minél lightosabbra venni az oviba járást, hogy ne érezze, hogy kötelező. És minden nap elhozzuk ebéd után, a szüleim vigyáznak rá. Holnap kezdődik a középső csoport, most is számítok zökkenőkre, főleg mivel néhány társával együtt áttették másik csoportba, mert az ő csoportjukból újrainduló kiscsoportot csinálnak. Remélem, a pavor nem jön vissza, de ha igen akkor tudni fogom, hogy az ovitól van, mert egész nyáron egyszer sem volt ilyen.
2017. szept. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt ilyen. Először nem tudtam, hogy ez a pavor nocturnus, de aztán utánajártam.

Semmit nem csináltam, csak ültem mellette és halkan nyugtatgatom. Előszor ébresztgettem, ölelgettem stb. de rájöttem, hogy nem használ, mert alszik, és nehezen ébreszthető. Egy idő után abbahagyta. Jó pár éjszaka előjött. Próbáltam vele kibeszéltetni az ovis dolgokat, de rájöttem, hogy ő így álmában dolgozza fel. Aztán kinőtte. Kiscsoportban voltak ilyen éjszakáink, reggelre nem is emlékezett rá. Aztán ritkultak, és megszüntek.

Nagyon ijesztő, de semmiféle következménye nem volt és nem lett.

2017. szept. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Amit a 2-es, 3-as ír, azok is lehetséges esetek. Ezen felül túl is ingerelhették a gyermeket az óvodai ingerek, hiszen annak előtte nem élt át ilyesmit, túl sok lehetett egyszerre.


(Később meg az óvodai, egyre több szabályhoz, és egymáshoz való alkalmazkodás, és konfliktusok okozhatnak frusztrációt, érzelmi tolulást, amire utalt is a 2, 3-as hozzászóló, ami gyakrabban szokott kitörni a gyermek otthonában, ahol sokkal kevesebb személy tartózkodik, és ritkábban az oviban.)


Pavor nocturnusra gondoltam én is (a tünetekre rátérve most). Ilyen esetben, mint más esetben is, amikor érzelmi kitörései vannak kisgyermeknek, valamint feldolgoz. Ha ijesztő is a szülő számára, ez jobb, ha "kijön a gyermekből". Viszont ahhoz nem tudok hozzászólni, hogy milyen esetben célszerű pszichológushoz fordulni pavorral, tehát hogy hány alkalom után, vagy milyen intenzitás esetén.

2017. szept. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!