Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ki hogyan tart rendet a...

Ki hogyan tart rendet a házban két gyerekkel? 8 éves és 9 hónapos

Figyelt kérdés
Nektek hogy sikerül rendet tartani? Reggel szépen összetakarítok, nagyobbik suliba megy. Majd főzök,közbe a picivel foglalkozok,ebéd, utána pihizek a kicsivel. Ha megjön a nagy, tanulunk, majd játék mindkettőjükkel, és ott elszabadul minden, és nincs erőm összepakolni, mosogatni, stb.. rosszul csinálom? Tanácsokat szívesen fogadok.
2023. ápr. 13. 20:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

Nálunk 1.5 és 4 évesek.

A nagy délelött oviban. Addig főzök, csilli villi rendet teszek. A kicsi elvan egyedül délelött.


Délbe hazaér a nagy, kb 1 óra alatt hazavágják a házat. Játék mindenhol is. Ruhák ami rajtuk volt szétdobálva, agy összeugrálva, kaja kiszórva...

Másnap kezdem előről 😅🤦‍♀️

2023. ápr. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%
Nekem meg az rejtély, hogy főzöl gyerekkel. Én a gyerekkel pakolok egész nap, de megfőzni nem tudok. Úgy látszik vagy főzést vagy rendet lehet választani 🤣
2023. ápr. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Muszáj föznöm, a picit hozzá szoktattam 😅persze nem minden nap, mert általában 2 napra szoktam.
2023. ápr. 13. 20:39
 4/11 anonim ***** válasza:
70%

Ez annyira egyén függő. Én. pl lefektettem az ikreket, lejöttem egy közös játék csak ketten és a nagylány segített rendet rakni stb.

Ez addig működött még az ikrek elaludtak egyedül. Most h igénylik az altatást, fürdés előtt pakolunk

Szóval nem ördöngősség. Majd belejössz

2023. ápr. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nálunk 2,5 és 8 hónapos gyerekek vannak. Háááát elég nehéz rendet tartani főleg, hogy én még kupis is vagyok. Biztos van a lakásnak egy pontja ahol oltári a rendetlenség. A gyerekszobában szinte minden nap elpakoljuk a játékokat, a nappaliban is igyekszünk, de van, hogy bevágjuk a sarokba a cuccokat vagy csak kerülgetjük. Takarítónő jön két hetente. Nélküle szerintem már világgá mentem volna. Amikor jön csinálunk egy nagy rendrakást is és a kallódó, ide-oda pakolt göncök is a helyükre kerülnek. Aztán 20 perc és megint mindenhol van minden 🙈 A főzést nem úszom meg, ételallergia miatt nem tudok rendelni magamnak és a nagynak.

Este ha lefeküdtek akkor még rendberakjuk a konyhát.

Egyik baratunknak 3 7 év alatti gyereke van. Ők minden este fektetés után még 1,5-2 órát pakolnak, takarítanak minden nap különben elszabadul a pokol.

2023. ápr. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A 8 éves már elég nagy ahhoz, hogy segítsen összepakolni.

Apa nincs ott este, mert amíg a kicsit rendezed a naggyal összepakolhatnak.

2023. ápr. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Sajnos hetel apa, azért jobb a hétvége, persze akkor segít, ha itthon van. Igen, elég nagy hozzá, néha segít is, de nem mindig tud, és ên se akarom úgymond kihasználni mindig
2023. ápr. 13. 21:15
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Úgy hogy reggel kezdem elölről. Ez egy örök körforgás 😁
2023. ápr. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Délelőtt takarítok, alvás előtt és este pakolok.

Délelőtt mindig van időm a 10 hónapos babám mellett valamire. Betenni a mosást, felporszívózni, fürdőt takarítani, stb., amit éppen kell. Kb. egy óra, utána a lánykám már nem türelmes, el kell kezdeni neki az ebédet, ilyenek. Ő szétpakol ez idő alatt, így mielőtt aludni megyünk összepakolunk. Igyekszem bevonni, tanítgatni az összepakolásra, de ugye még pici ehhez.

Délután séta, este káosz. Én akkor állok neki főzni is, ha éppen főzök. Akkor apuka már szemmel tudja tartani a gyerekeket. Bepakolok a mosogatógépbe, amit nem lehet azt gyors elmosogatom és alvás előtt összepakoljuk a gyerekekkel a játékokat, 5-10 perc. Mondjuk direkt olyan a rendszerünk, hogy tényleg csak be kelljen hajigálni mindent egy-egy dobozba, így gyorsan megy.

Ezzel nálunk állandó a rend és a tisztaság, de néha elegem lesz. Mivel főzni nem szeretek, ezért ilyenkor azt kihagyom. Rendelünk. A rendet viszont igénylem, rosszul vagyok, ha disznóólban fekszünk le. Sajnos ez az én keresztem. :)

2023. ápr. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
54%

Kérlek mond el, hogyan szoktattad hozzá a kicsit, hogy tudj főzni!

1 éves a picúrom, szeretnék neki házi kosztot adni, de nem tudok, mert nem marad el az etetőszékben csak úgy, evés előtt meg azt is nehezen bírja, amíg megmelegítek valamit...

Alvásidõben meg pihennem kell, mert még minden éjjel fent vagyunk 😥

2023. ápr. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!