Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » 9 hónapos gyerekkel ha sétálto...

9 hónapos gyerekkel ha sétáltok babakocsiban viszitek vagy babatriciklin toljátok?

Figyelt kérdés
Ebben a korban már tényleg el kellene hagyni a babakocsit? Az egyik ismerősömmel egy idősek a fiaink. Még most tanultak meg ülni, és mindketten elfáradnak egy idő után. Én ezért babakocsival viszem mindenhova, ha elfárad, megdöntöm. Az ismerősöm azonban bababiciklin tolja, amin ha elfárad a gyerek, akkor rádől a kormányra és úgy mennek. Egyik nap összefutottunk, és szörnyűlködött, hogy mi még mindig babakocsizunk, ebben a korban már el kellene hagyni. Én eddig azt gondoltam, hogy totál normális babakocsiban tolni az ekkora gyerekeket, de elbizonytalanított, mert ahogy rákerestem, ezek a babatriciklik már 8 hónapos kortól használhatók. A fiam azonban szerintem negyed óránál tovább nem bírná magát tartani. Kúszik, mászik, feláll, ül is, de még hamar elfárad az ülésbe és összegörnyed. Jól gondolom, hogy még korai lenne ilyen biciklin tolva sétálni vele?
2014. júl. 6. 12:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hat egy 9 hónapos szerintem eleg pici meg a babatriciklihez.
2014. júl. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz vele, mit mond az ismerősöd, nyugodtan told babakocsiban.Ha elfárad, és nem tudja tartani magát, meggörnyed, a lumbális gerincén ül, az nem tesz jót, és valószínűleg kényelmetlen is neki. Ez nem egy verseny, lehet, hogy ti babakocsiztok, ám kisebb az esélye, hogy 6 évesen gerincferdülése legyen a gyermekednek. Az én kislányom másfél éves, mozgáslemaradás miatt nagyjából azt tudja, mint a te 9 hónaposod, de engem nem feszélyez, hogy babakocsiban van. Nincs erre szabály, mikor kell elhagyni a kocsit. Én azt választom, ami az én gyermekemnek személy szerint jó. Vannak babák, akik elég korán stabilan járnak, az ő gerincük, izmaik alkalmasak lehetnek már erre, de ha még csak most tanult meg ülni, nem hiszem, hogy hosszútávon bírja.
2014. júl. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is eléggé kicsike még egy 9 hónapos a triciklihez. Mondjuk nekem novemberben volt 9 hónapos, februárban töltötte az egy évest és akkor kapott ilyesmit, amit márciustól használtunk először. De ennyi időseb biztos nem tenném bele.

Most másfél éves és ha tudom h hosszabb útra megyek vele, vagy sokáig tart még mindig babakocsival megyünk. Az ismerősöd nem tudom melyik bolygón él, de továbbra is hordjad babakocsival. És hidd el ha megtanulnak járni is kell még az, mert hamar elfáradnak. És ha nincs kedved egy bevásárlásnyi szatyrot kézben cipelni plusz a gyereket akkor viszel kocsit. :) A biciklit szórakozásra használjuk és ha elfárad felmegyünk. Nem pihentetem még mai napig sem abban.

2014. júl. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg az ismerősöd tudja rosszul. 9 hónaposan pici még a triciklihez,és hülyeség lenne erőltetni,és ahogy előttem írta vki,rosszat tennél a gerincének. De ha megnézed,rengeteg 1-1,5 éves gyereket is babakocsiban tolnak még. Csak vannak olyan szülők,akik szerint ez lóverseny,és attól ők többek,jobbak,hogy valamit már előbb ráerőltetnek a gyerekükre.
2014. júl. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!