Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A lányom meghülyült, mit...

A lányom meghülyült, mit lehet vele kezdeni?

Figyelt kérdés
5 éves, lassan 6, testvére nincs. Igazából eddig teljesen normális volt, dackorszaka nem is volt. Neki most van. Semmi nem jó. Nem akar egyedül öltözni. Nem akar fürdeni, fogat mosni. Egyfolytában húzza az időt direkt. Lefekvés után megint éhes, szomjas, ez kell, az kell. Régen tök jól elvoltam vele, most már fél ötig hagyom az oviban, csak hagyjon békén. Megüt, csapkod, az apját is. Persze nem hagyjuk. És semmi oka nincsen rá, nem történt semmi. Nagyjából 1 hónapja ilyen. Fogalmam sincs mit tegyünk.

2023. ápr. 25. 19:06
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
20 Szégyen, nem szégyen már adtam, de nem higgadt le, sőt, úgy érezte, hogy akkor most már nyugodtan verhet.
2023. ápr. 28. 11:42
 22/28 anonim ***** válasza:
40%
Kár lenne edukálni magad a témában, ha ennyire eszköztelen vagy… 🤦🏼‍♀️
2023. ápr. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:
22 Ennek a mondatnak nincs értelme. Miért lenne kár tanulnom, ha úgy érzed eszköztelen vagyok? Edukalni tipikusan a buta emberek szava, akik okosnak akarnak látszani, magyarul is ki lehet fejezni.
2023. ápr. 29. 19:37
 24/28 anonim ***** válasza:
47%

Ironikus akart lenni ;)

Az edukálni szót ugyanúgy használja a magyar nyelv mint a tanítani/tanulni szavakat. Sosem jutott eszembe, hogy megkülönböztessem őket az alapján, ahogy te tetted.


De akkor a lényeg: tanulj a gyereknevelésről, hogy ne legyél eszköztelen!

2023. ápr. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:
24 Az irónia nem jött át. Az edukalni szót meg valóban van aki használja, borzalmas. A helyzetben egyébként mindenki eszköztelen. Beszéltem szakemberrel. Semmi okosat nem mondott. Viszont úgy latom, hogy csak az oviba járós időszakban ilyen. Szerintem egyszerűen elfárad a nagy létszámú, zajos ovis csoportban.
2023. ápr. 29. 22:14
 26/28 anonim ***** válasza:
Milyen szakemberrel beszéltél?
2023. ápr. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:
26 2 óvodapedagógus, gyerekpszichologus.
2023. ápr. 29. 22:37
 28/28 anonim ***** válasza:
51%

Óvodapedagógusok tudása legtöbbször elavult.

A pszichológus meg nem nevelési tanácsadó. Ha rendszeresen, min 10 alkalommal jártatok hozzá terápiára, az más. De eddig ezt nem mondtad.

Vannak kifejezetten gyerek neveléssel foglalkozó szakemberek, akik figyelembe veszik a gyerek lelki állapotát, de mindenképpen képbe helyeznek, hogy milyen fejlődési stációkon megy keresztül egy gyerek és mikor mi várható el tőle és mikor milyen eszközeid lehetnek.

2023. ápr. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!