Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tudnatok tanacsot adni gyereko...

Tudnatok tanacsot adni gyerekoltassal kapcsolatban kulfoldon?

Figyelt kérdés

Sziasztok, keszulunk menni ki brusszelbe a csaladommal, mivel a ferjemet kuldik ki amunkahelyerol 3 evre. Az van h az elso oltast megkapna meg itthon, de a masodikat mar ott, Brusszelben kellene. Nemtudunk a miatt hazajonni.


Mi a teendo? Kiirhatja az orvos es kivehetem Belgiumban? Van ra lehetoseg, hogy ott megszolitok egy gyermekorvost, es beoltana? Vagy ez h.lyeseg?


Koszi szepen!



2023. ápr. 26. 14:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy melyik oltásról van szó. Bexsero? Diperte? (A 3 oltás miatt kérdezem).


Meg kell nézni a belga oltási protokolt első körben, abban benne van-e az oltás. Ha nincs, magán oltóközpontot kell nézni, van-e abból az oltásból, és mennyiért.


Ha kiköltöztök, bejelentkeztek, csak akkor tudtok bármit intézni ha a gyereknek megvan a kinti társadalombiztosítása. Ez lehet pár hét is.

Utána vagy mentek a kijelölt orvoshoz ha az oltási tervben benne van, vagy bejelentkeztek a magán központba, ha fizetős.

Ha csak 3 évre mentek, érdemes megkérni őket hogy a magyar könyvbe is írják bele az adatokat a jövőre nézve.


Mi ezen megyünk keresztül, 2 oltás hiányzik, a Diperte benne van az országunk protokolljában, a bárányhimlő 2.-ért fizetni fogunk, ez van (igaz mi véglegesen itt maradunk).

2023. ápr. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Meg azon gondolkododom, hogy a 2 oltast (baranyhimlore), akkor beadnam Brusszelben. Talaltam is egy orvost, akinek a honlapjan az all, hogy ha a hazai naptar szerint szeretnenk, akkor ugy oltjak be a gyerkocot.


Nektek milyen biztositas van? Nekunk a mutualia lesz.


A mostani nagyon nyom minket, h ithon erkezzunk, minden honapra 1 vakcina.


Aprilis - 1. Bexsero

Majus 2. Bexsero

Junius 1. Varivax

Julius 2. Varivax, de az kerdeses, mert mar brusszelben kellene lennunk.


En legjobban annak orulnek, ha mindket baranyhimlo oltast letudnank brusszelben...

2023. ápr. 26. 15:19
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"A mostani nagyon nyom minket, h ithon erkezzunk, minden honapra 1 vakcina."


Ez mi a jó eget jelent?

A Benelux államokban nem oldanak bárányhimlő ellen. Helyi orvos nem fog beadni semmi ismeretlen cuccot a gyerekednek. Annak az országnak az oltás rendjét kell követnetek, ahol eletvitelszeruen eltek

2023. ápr. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1-es vagyok, mi Dániába költöztünk nemrég. Most látom nem írtad hogy 3 oltás lenne, ezt beleképzeltem. :)


Nos nálunk pont úgy történt hogy a doki beadta az első Varivaxot, a 2.at meg majd itt kapja meg, fizetős intézményben (kb 40ezer Ft lesz). Most betegeskedik, várjuk hogy ebből kijöjjön.

A biztosítót érdemes felhívnotok, hogy mi a protokol a bárányhimlőre, illetve Google keresés magánintézményekre ahol beadhatják neki.

Ha mindkétszer Varivax vakcinát kap, nem lesz gond (van egy másik, a Varilix).

A mi gyerekorvosunk nem is problémázott a dolgon, itt is beszéltünk már az oltóközponttal elmagyarázva nekik a szitut, mondták semmi gond nincs, pedig mi vidéken élünk, Brüsszel sokkal kozmopolitább, nem lepődnek meg a különlegesebb szitukon az tuti. :)

2023. ápr. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok megint: dokinak + védőnőnek kell leadnod egy nyilatkozatot hogy kiköltöztök és akkor az orvosod se fog pattogni.
2023. ápr. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!