Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg ekkora baj?

Tényleg ekkora baj?

Figyelt kérdés
Ma délután elmentünk sétálni egy parkba a 3 éves kisfiammal és pisilnie kellett. Megpisiltettem egy fánál, persze próbáltam minnél kevésbé "mutatni", de volt egy-két megvető pillantás ránk. Most k9molyan ekkora tragédia ez? Pisilt volna be vagy mégis mit kellett volna csinálni?

2023. ápr. 30. 18:26
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
65%

Én is azt gondolom, hogyha volt mellettetek olyan wc, amit lehetett volna használni (étterem, cukrászda), akkor oda bemehettetek volna. Tehát mondjuk arra nem kéne szoktatni senkit, hogy a Batthyány közepén pisiljen, ha mellette ott a nagyi palacsintázója és be tud menni.


De, szerintem egy három éves gyereknél előfordul, hogy nem jut el a legközelebbi wc-ig, nyilván jobb, ha ilyenkor megpisilteted, mintha tartogatja vagy bepisil.


A másik, amit én furcsának találok, hogy egyre több ismerőssel kell olyan kirándulást szervezni, ahol 2-3 óránként van wc. Múltkor az egyik étterem be volt zárva, a csaj a 6 órás túrát végignyomta anélkül, hogy pisilt volna. Ez sem igazán jó, mert innentől vele kb. nem tudsz hosszabb útra kirándulni menni és hosszú távon rengeteg eü problémát okoz.

2023. ápr. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
100%
20 vagyok. Amúgy nem tudom az én válaszommal mi a baj. Strandon szoktam látni ilyet hogy ott a WC, de a fához pisilteti a gyereket. Hát kösz nem, nem akarok utána a hugyba lecuccolni.
2023. máj. 1. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem fontosabb, hogy ne történjen baleset, mint hogy valaki megvetően néz.

Egészen addig nem értettem a nyilvános helyen gyereket pisiltetőket, amíg nagynéniként egyszer nem kerültem ilyen helyzetbe. Gyorsan kellett reagálnom és az volt a legkisebb gondom, hogy más mit gondol rólam. A saját gyerekünk most épp szobatisztulóban van: sokszor szól, valamennyit bírja is tartani, de történnek balesetek. Nyilvános helyre inkább még pelenkában visszük, azt viszont sokkal idő- és munkaigényes levenni/feladni, mint egy sima bugyit, többször volt már, hogy pelenkás vacakolás miatt futottunk ki az időből. A másik, hogy azt mondják az okosok, hogy ha szól a gyerek, hogy pisilni kell, akkor arra a szülőnek reagálnia kell, meg kell teremteni a pisilés lehetőségét, bármi is van rajta. Na most én elhiszem, hogy egyesek olyan helyen élnek, ahol minden bokorban egy vízöblítéses WC terem, de felénk 1 km-es körzetben még egy sima kocsma sincs, ahova bevihetném, fa és bokor viszont bőven. Egyébként igyekszünk úgy intézni a dolgokat, hogy ne út közben jöjjön rá a szükség.

2023. máj. 1. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
62%

11es vagyok. Írtam, hogy tudtam, hogy szégyen, és hogy az én hibám, de más választásom nem volt, a gyerekkel leszálltam, mikor már szólt, hogy be fog menni, le az első buszmegállónál, rohanás el az útról és egy bokor tövébe. Mivel hosszú út volt, mi kietlen helyen voltunk, ahol ritkán jár busz, tehát nem volt ház se nagyon a környéken, de azért városon belül volt.


Eszembe nem jutott volna, hogy nyafogjak a megvető pillantásokon, írtam, hogy tudom, hogy szégyen, tudom, hogy tervezési/figyelmi hiba, és tudom, hogy az enyém. A gyerek NEM TEHET róla, nem az ő felelőssége, hogy átlásson ilyet, nekem viszont felnőttként előre kellett volna látnom. Nem azt mondtam, hogy nem csinálnám meg, ha muszáj, de nem háborodnék fel, hogy tényleg nagy dolog-e, mert az! Az a normális, ha megbotránkoznak rajta, főleg sűrűbben lakott területen. Játszón meg a pofátlanság netovábbja.


Szerintem sem jó ez egy anonim fórumon, más okból. Nekem minden ismerősöm suttyó, aki pisilteti a gyereket fához(kivétel nélkül fiút), hogy ne kelljen érte vizet venni(nem azért, mert nincs 400forintjuk egy vízre, hogy pisiljenek), vagy nem akarják megkérdezni máshol, vagy csak úgy odahugyoznak bárhova. Nem nagyon érdekel, ha lepontoznak, élőben is szóltam, akkor minimális szégyenérzetük volt, de akkor is megtették, nem is barátkozunk már velük. Volt, aki wcs játszótér wcje mellé pisiltette a kisfiút, mert "a wc koszos". Strandon is, ahol 100ft volt pisilni, volt, aki elküldte a bokorba. Egyszerűen egy bizonyos réteg csinálja pironkodás nélkül, aki normális és rákényszerül, annak ég a feje(és igyekszik kitakarni a gyerekét) és eszébe sem jut megkérdezni, hogy tényleg nem normális dolgot tesz-e. Nem érdekel a lepontozás, az ilyeneknek soha nem szól senki ismerős, mert általában olyan jellemük is van mellé, szégyentelen-durvább. Legalább anoniman: Nem normális pisiltetni a gyereket. A te hibád, hogy nem mérted fel jobban a dolgait! Szükség esetén rendben van, de próbáld a gyereket kitakarni és érezd rosszul magad miatta, mert nem természetes dolog közterületen pisilni(törvény;). Kicsiért te vagy a felelős, nem ő! Ha kinéznek jogosan teszik! Ha többször fordul elő veletek, te vagy felületes! Ha játszótéren pisilteted, biztosan suttyó vagy!

2023. máj. 1. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
53%

Igen, ekkora baj.

Neked meg nyilván nem az, hisz a könnyebb utat választottad ahelyett, hogy megpróbáltad volna kulturáltan intézni. Ilyenkor mindig arra gondolok, hogy vajon te is leguggoltál volna, ha rád jön?

Ha nem, akkor miért ez a reakciód a gyereknél?

Tegnap: idegen város, játszótér, kisfiam szól, hogy pisilni kell. Szétnéztünk, két zebra, cukrászda, probléma megoldva.

Egy esetben tartom elfogadhatónak, ha távol minden lakott helytől jön rá valakire.

2023. máj. 1. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
57%

"Az itt kommentelők nagy részének valószínűleg nincs gyereke. "


Nekem van. Soha nem pisilt a fához, vagy bokorban. Amíg nem volt stabilan szobatiszta, vittük a papir bilit. Azt se sokat használtuk, mert indulás előtt mindig elkuldtem a mosdóba, az úton pedig gyakran kerdezgettem, kell e mosdóba mennie és ha kellett, kerestünk olyan helyet, ahol volt mosdó. Nem agysebeszet. Felnőttként én se állok neki a bokorba csorgatni vagy pottyantani.

2023. máj. 1. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
35%
24. Szóval mindenki rossz, felelőtlen, suttyó kivéve te. A te gyereked hugyálhat a bokorba, mert vészhelyzet van.
2023. máj. 1. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
12%
Hát ha nem zavar hogy a kisfiad pisilője esetlegesen szerzett pár kielégítő éjszakát valami perverznek aki meglátta nem gond.
2023. máj. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
67%

Ha nem mindennapos, semmi gond.


Én is pisiltam már le bokrot 25 évesen nőként, mert a legközelebbi wc-ig tuti nem értem volna el.

Gáz? Gáz, de most mit csináljak vele? Pisiljek be? Akkor meg azért szólnának be.

2023. máj. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
71%
Bocsánat, de elképesztően prűd itt néhány anyuka. Egy kisgyerekről van szó, hülye az aki ebből erre következtet, hogy felnőttként is ezt fogja csinalni. Nincsen fiam, de rohangálna vele a franc a cukrászdába. Én bp. kertvárosban lakom és simán pisiltetik őket a játszó mellett, ahová az összes kutya is pisil, úgyhogy nem hiszem, hogy kevésbé lenne higiénikus egy kisgyerek pisije, mint egy kutyáé. Ráadásul pár perc alatt elszivarog az egész. A múltkor egy kisfiú a fitness részre pisilt a játszó mellett, na az engem is kiakasztott, úgy, hogy volt körülötte egy csomó zöldfelület.
2023. máj. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!