Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Introvertáltak vagy inkább...

Introvertáltak vagy inkább extrovertáltak voltatok gyerekek előtt? Az igaz, hogy gyerekek mellett sokkal rosszabb/unalmasabb a kikapcsolódás, nyaralás?

Figyelt kérdés

Van, akitől azt hallottam, gyerekek mellett is ugyanolyan jók és élvezetesek a nyaralások, de van olyan is, aki azt mondta, inkább gyerekvállalás helyett rég körbeutazta volna az egész földet, mert azt mondták neki, gyerekekkel is lehet csinálni mindent, de neki megszűnt az élete, mert problémásak a nyaralások, túrázások.

Persze nyilvánvaló, hogy sokkal nagyobb szervezést igényel gyerek(ek)kel egy akármilyen program, mert az ő igényeiket kell előtérbe helyezni.

Egy többgyermekes anyánál olvastam, hogy az a véleménye, hogy aki gyerek előtt sem nagyon bulizott, szórakozott, az élvezi jobban a gyerekekkel együtt a kikapcsolódást, de aki gyerek előtt nagyon sokat bulizott, ivott, napozott a tengerparton, annak inkább a régi élete hiányzik.

Mi a véleményetek?


2023. máj. 11. 17:52
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Földet*
2023. máj. 11. 17:52
 2/11 anonim ***** válasza:
62%

Nem tudom mi okoz akkora szervezést egy gyerekkel. Amig kicsi anyatejes, kaja kéznél van. Aludni alszik hordozóban, babakocsiban. Ha nagyobb meg még könnyebb, mert közös programokat is lehet csinalni, végig dumálni vele az egészet.

Annál nagyobb élmény és öröm, hogy te mutatod meg neki a világot és működését nincs.

Az, hogy gyerek programokra IS megyünk természetes, hiszen azt akarjuk, hogy boldog legyen de ez nekünk is boldogság. Mindketten sokat buliztunk régen, de össze se lehet hasonlítani az örömöt a mostanival.

Persze lehet martirkodni, meg idegbetegnek lenni és roghoz kotottnek, akkor biztos szr minden. De ha nyitott, kreativ, türelmes és boldog vagy alapból akkor az "akadályok" se azok, csak megoldando feladatok. Amik egy szimpla munka helyen is vannak.

2023. máj. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%

Nekünk egyáltalán nem rosszabb gyerekkel utazni. Szerintem az ivás, bulizás, napozás része nekem megvolt gyerek előtt, így az egyáltalán nem hiányzik már.

Ma már ha valakinek gyereke van, akkor az csakis nehéz és nyűg lehet.

Pedig elvinni azokra a helyekre ahol a pároddal kettesben voltatok, látni a gyerek arcán a boldogságot, ahogy felfedezitek a világot, nagyon jó érzés.

2023. máj. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%
Aki keresi a problémát meg is fogja találni. Ja nem nyúlhatok el a tengerparton egy jó könyvvel egész nap, de tök jó a gyerekkel kagylókat keresni a homokban helyette. Nem tudunk elmenni fesztiválozni, de eszembe sem jutott gyerek előtt ugriparkba, csúszdaparkba meg egy tonnányi helyre menni. Nem tudunk beülni egy jó kis borozásra a férjemmel csak úgy, de cserébe látom, ahogy az erdőben felfedez minden tücsköt bogarat a fiam. Valakinek ez a földi pokol? Biztosan. De azért had élvezze az aki élvezni akarja.
2023. máj. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%
Ja és bocsi én aztán beleadtam mindent a bulizásba, szórakozásba. Én pont azt látom, hogy aki nem élte ki magát vágyódik az éjszaka, a bulizás után, de aki azt az életet is élvezte a saját döntéséből a gyerekest is fogja. Plusz nem kell meghalni az anyaságban, amikor csak lehet menni kell gyerekek nélkül nyaralni, kikapcsolódni. Én sokkal jobb anya vagyok egy mozi és vacsi után 😆
2023. máj. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Én is ugyanígy látom, és gondolom is ezt a dolgot, gyerek mellett is lehet élvezni a nyaralást, vagy bármilyen kikapcsolódást, és annyira jó dolog, amikor látjuk, hogy felfedez új dolgokat, kinyílik előttük a világ, és igen ahogy a #3 válaszoló is írja, ma már olyan sokan érzik nyűgnek a gyereket, pedig összességében nem az, viszont aki annak érezné, inkább ne is szüljön.


Az az anyuka, akit említettem a kérdésem alatt, ezt írta (bocsi, kicsit hosszú lesz):


"Én például egy mindenre nyitott, érdeklődő, kalandokat kereső nő vagyok. Ilyen is voltam, úgy vállaltam gyerekeket, hogy azt tolta mindenki, hogy "gyerekkel is lehet mindent csinálni." Ez nem igaz. Lehet persze, ha amúgy egy full nyugis ember vagy, aki évente egyszer bulizott egy jót és amúgy boldoggá teszi a séta egy parkban, egy beszélgetés a semmiről, egy kirándulás az erdőben. Engem tudod mi tesz boldoggá? Egy házibuli a barátaimmal, iszogatás, kártyázás, koncert a nyári éjszakába nyúlóan, éjszakai tengeri fürdőzés, majd egész napos napozás koktélozgatva a tengerparton, egész napos szexmaraton ágyban pizzázással, séta Milánóban minden zegzugot felfedezve, stb. Nem gyerek kompatibilis programok."


A végére meg azt, hogy

"Ha gyerektelen lennék, már rég körbeutaztam volna a világot..

Mekkora barom voltam, te jó ég!"

Hát, szép kijelentés. 😂🤷

2023. máj. 11. 21:20
 7/11 A kérdező kommentje:
Előtte*.
2023. máj. 11. 21:22
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van. Amire vágyik, az nem valósítható meg gyerekekkel, így nyilván hiányzik neki.
2023. máj. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Én azt értem, de akkor miért hitte el, hogy gyerekekkel ezeket nem lehet csinálni?

Ennyire naiv csak nem lehetett. 🤷

2023. máj. 11. 21:38
 10/11 anonim ***** válasza:
70%
Jó hát az ilyen “nagyon különleges csajszi vagyok mert más nők a semmiről beszélgetnek a parkban amíg engem rojtosra kefélnek Milánóban” idiótákkal nem kell foglalkozni. Nem tudom aki azt gondolja gyerek mellett vakargathatja a suncit egész nap a tengerparton annak mennyi esze lehet. Hidd el neki gyerek nélkül is pont ugyanolyan silány élete lenne 🤷‍♀️
2023. máj. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!