Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha a gyereked/unokád a buszon...

Ha a gyereked/unokád a buszon kapna egy Kinder tojást egy random, kb 20 éves lánytól, mire gondolnál?

Figyelt kérdés
2023. máj. 12. 14:56
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

8

Ez jó. :D


Amúgy annyi volt annak a Kinder tojásnak a története, hogy a szakunk néha megy állami intézményt látogatni, s mikor legutóbb voltunk, a nasi közt volt Kinder tojás is. (Mire a fejesektől leért az információ addig, hogy valaki vegyen nasit és innivalót, a "jön egy egyetemista diákcsoport"-ból az "egyetemista" szó elveszett, s a végén a "diákcsoport" alatt inkább gyerekekre gondolt valaki) Alapvetően megettük a Kinder tojásokat is, mint a kekszet, s a Milka csokit. A maradék kettőből én még egyet elvettem, s odaadtam egy random kislánynak a buszon. Gőzöm sincs mennyi idős volt, de kb alsós lehetett. A mamája megmondta neki, hogy köszönje meg, s eltette a táskájába. Valami állatos figura kellet legyen amúgy a belsejében.

2023. máj. 12. 15:37
 12/18 anonim ***** válasza:
68%

Arra gondolnék, hogy volt egy fölösleges kinder tojása, és kedves akart lenni egy kisgyerekkel.

Nem mindegy, hogy ott van a szülő, vagy nem. Ha ott vagyok, semmi gondot nem látnék ebben. Mi is voltunk úgy anyukámmal, hogy fagyizni mentünk, amihez épp ajándék jégkrém járt. Nekünk nem kellett, se pont jött egy csodaszép, apró testvérpár, és rögtön nekik adtuk. Az anyukájuk szintén nem gondolt semmi rosszra. Az én gyerekem is kapott már ezt-azt, nem látok ebben olyasmit, ami miatt gyanakodnom kellene. Nem egy pohár kiöntött innivaló volt az, hogy bármi lehet.

Szülő nélkül persze más, ha egyedül van a gyerek, arra teljesen más vonatkozik, egyedül lévő gyermeknek szerintem én se adnék semmit, hogy ne erősítsem benne azt, hogy idegentől is el lehet fogadni bármit.

2023. máj. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
81%
Idegentől soha, semmit, semmilyen körülmények között. Elhiszem, hogy nem mindenki rossz szándékú, de ha csak 0,05% esély van rá, hogy pont az én gyerekem járjon pórul, azt is ki akarom zárni. Távoli ismerőstől belefér ha ott vagyok. Pl az egyik pékségben ismernek minket, a kisfiam mindig nagyon kedves és vigyori a pék nénivel, tőle néha kap valami ajándék sütit. Az ok. Vagy volt hasonló, hogy a szomszédunk kapott egy tábla milkát valami céges bulin, de ő cukros, és hazafelé jövet odaadta a fiamnak (megkérdezte tőlem). De idegentől soha nem fogadnék el semmit.
2023. máj. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy nem lehet tudni, hogy tedd - e bele valamit. Neten egy csomó videó van, hogy emberek Kinder tojásba eljegyzési gyűrűt tesznek meg hasonlók, hogy hogy lehet észrevétlenül szétszedni és visszacsomagolni. Bekeni a tojás belsejét valami droggal, aztán elrabolja a gyerekem. Nyilván nem akkor, amikor én ott vagyok, de az ilyenek miatt akarom arra tanítani, hogy semmilyen ennivalót ne fogadjon el. Az emberrablók pont nőkkel és kiskutyás emberekkel próbálkoznak a gyerekeknél, mert bennük még a nagyobbak is megbíznak.

Aranyos vagy kérdező, te csak jót akartál, de én a helyedben tuti megettem volna, vagy ismerősnek adtam volna, úgy kevesebb kérdést vet fel. :) #2

2023. máj. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
76%
Engem paranoiásnak nevelt anyukám, nem teljesen alaptalanul, mivel őt többen zaklatták. Viszont semennyire sem bízok az idegenekben, úgyhogy nem örülnék de udvariasan megköszönnénk aztán elmagyaráznám a veszélyeit ennek négyszemközt a gyereknek.
2023. máj. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
54%

Arra, hogy a lány nincs tisztában azzal, hogy mit lehet és mit nem.

Nem aranyos és nem cuki idegeneknek csokit adni.

Oda adhattad volna ismerősnek, szomszédnak. Az nem fura.

Idegen gyereket rosszra tanítod ezzel. Meg az anyja is, ha elfogadja.

2023. máj. 13. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
70%
Egy 20 év körüli lány ezt még nem tudja. Én is csak akkor lettem ilyen óvatos, amikor gyerekem lett. Őt akkor is félted, ha 0.1% az esélye, hogy baja lesz.
2023. máj. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
0%
Random helyett jobb lenne "ismeretlen", "idegen" stb...
2023. máj. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!