Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 eves fiam nem beszel meg....

2 eves fiam nem beszel meg. Meddig fer bele, hogy non verbal?

Figyelt kérdés

25 honapos a fiam. Legtobbet csak halandzsazik. Kb van neki 20-25 szava amit hasznalgat.angol-magyar vegyesen (Angliaban elunk) sokat hummog ha akar valamit. Ha kerdezek tole olyan szot amit tudom, hogy tud mondani nem mondja soha…

Bolcsit 2 hete kezdte. De csak heti 15 orat jarhat. Sajnos a 2 eves felmeresen kommunikaciobol es szocialbol gyengen teljesitett.

Voltak autisztikus tunetei ami normalizalodott a felmeres ota es behozta a lemaradast. Neha meg gyengenek erzem a szemkontaktust. (Szemevel elnez ha beszelek hozza, vagy ha o akar valamit szinten elofordul, hogy el ez. De sokat javult neki( ez volt a fo ok amiert aggodtam sokkal rosszabb volt.

De sajnos aggodom, hogy nem beszel es meg siman lehet autizmus.Tudom, hogy fiu es belefer.

Latta mar sokszor a hv de mindig turelemre int, hogy meg kicsi…



#Non verbal
2023. máj. 12. 15:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
En negy evesen kezdtem beszelni. Nyilvan nem garancia h nincs semmi baja az eg vilagon, de akik keson kezdenek el azok altalaban gyujtik az infot aztan hirtelen egy nap olyan folyekonyan beszel, mintha mar 1 eve kora ota nyomta volna. En igy voltam.
2023. máj. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%
Ahol kétnyelvű a gyerek, teljesen normális, hogy a dupla nyelv miatt lassabban halad, mint a kortársai, de egyszer csak beéri őket. Ezt még D. Tóth Kriszta fejtette ki a lánya kapcsán, mikor beszélni tanították.
2023. máj. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem biztos, hogy autizmus, attól, hogy nem beszél. Az én lányom beszedzavaros, nem autista és 3 évesen kezdett beszélni. Elvileg 2 évesen kell tudni 20 szót, amik nagyon egyszerűek, de fiúknál és pláne kétnyelvűeknél ez késhet. Szavakat mond? Olyan is lehet, amit ő talál ki. Pl. autó=tütü. Ja látom, a 20-25 szó bőven jó.
2023. máj. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
29%
1 És teljesen normális vagy? Én 3 gyereket ismerek személyesen aki ennyire későn kezdett beszélni, köztük az én gyerekem is. És mindharommal van gond, az egyikük ért. fogy., a masik kettőnél csak részképesség zavar van.
2023. máj. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Egyébként az, hogy kétnyelvű és fiú már nem számít. Ezek az elméletek megdőltek. Szerintem 2 évesen ez nem számít non-verbalnak bár tény, hogy azért kevés. Én az autizmus miatt nem aggódnék, a beszéd meg hátha beindul most a bölcsiben. Nincs ott szakember (fejlesztő pedagógus, ilyesmi) akivel tudnál beszélni?
2023. máj. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
73%
Lányom másfél évesen annyit mond vau,miaú. Azért a 20-25 szó nem rossz.
2023. máj. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Óvónő vagyok és meg tudom erősíteni(tapasztalatból is), hogy a többnyelvűség miatt késhet a beszédfejlődés. Persze ha más jelek is vannak, lehet más oka is, de szerintem elég valószínű, hogy ez az ok.
2023. máj. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
24%
Nem értem miért pontoztatok le, ezek tények. Ki lehet keresni, tényleg így van. A kétnyelvűség miatt nem késhet és az én kisfiam is kétnyelvű, tehát alaposan utána olvastam anno. Mindegy különösen nem izgat, sokkal egyszerűbb hinni annak amit akartok hinni :)
2023. máj. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
36%
Az én kisfiam is gyakorlatilag kétnyelvű, bár otthon csak magyarul beszélünk (de francia bölcsibe jár 16 hónapos kora óta, most lesz 3 éves június végén), és kétévesen már rengeteget beszélt, igaz, főleg csak mi értettük, de kevés útbaigazítás után a nagyszülei is (akikkel évente 2-3 alkalommal találkozik, szóval ilyen értelemben idegenek). Én nem hagynám ennyiben, kérdező.
2023. máj. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
56%

4-es

Kíváncsi lennék te mivel azonosítod a normalitást, mert hogy távol állsz a szó értelmezésétől az már most meglátszik, sajnálom hogy így jártál a 3 gyerekeddel, de ne magadból és a saját esetedből indulj ki. Szöveg értelmezni meg majd én fogok.

2023. máj. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!