Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam 4 éves múlt és egy...

Kisfiam 4 éves múlt és egy szót se tud kimondani tisztán, valakinél volt hasonló?

Figyelt kérdés

Kisfiam Áprilisban volt 4 éves és sajnos valamiféle beszédfejlődési problémája van.


A gépmadár óvodába jár budapesten (kiscsoportos) ez egy beszédfejlesztő ovoda szóval a szakszolgálat szerint is a legjobb helyen van de nagyon kicsi változást látunk.


Akar beszélni és szeret is beszélni csak egyszerűen nem tud érthetően szavakat kimondani, vagy saját szava van rá vagy az igazi szót használja (de ha tippeltem kellene 30-50szónál nem használ többet) de kb úgy kell elképzelni mint ha beszélni szeretnél de a nyelved le lenne kötve vagy még annál is rosszabb.


Most fogjuk elvinni tsmt re (Wekerle) elvileg jókat mondtak róluk.


Egyszerűen nem tudjuk hogy mi lehet a baj és nagyon remélem hogy jövő hét csütörtökön állapotfelmerésen végre valamit mondani fognak mert 1 év alatt az óvodából még nem kaptunk írásos szakvéleményt.


Viszont: fizikálisan nagyon rendben van és nagyon mozgékony, mosolygós, nincs autizmusra mutató jel, igazi rosszcsont.


Hallásvizsgálaton már 2 évesen voltunk a Heim Pál korházba de akkor még kicsi volt hogy biztos legyen az eredmény ezért 4 évesen elvittük a medikids be és ott is mondták hogy tökéletesen hall szóval ezt ki lehet zárni.



Volt valakinek hasonló tapasztalata ilyesfajta beszédfejlődési problémával kapcsolatban?



2023. máj. 19. 02:36
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Részletesebben?

Medikidsben miket néztek? Csak timpanometria vagy altatásos bera? Mandula, savó a fülben? Neurológus mit mondott? Vesztibuláris ingerlésre hogy reagál: pl: szeret hintázni? Arcizomzatát nézte bárki?

Konkrétan hány hangja nincs meg?

2023. máj. 19. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Mikor kezdett el beszélni? Lányom beszedzavaros, sni kódos. Beszédértése milyen? Bár ez nehezen megállapítható 4 évesen. 5 évesen mondták az óvónők, hogy van gond a beszedertessel, és akkor lett nekem is nyilvánvaló, 4 évesen azt hittem minden oké. Szerintem a beszedhiba nem akkora gond, mint ami ezzel sokszor együtt jár, a beszédértés zavara, diszlexia veszélyeztetettség. Lányom a beszedjavitó általános iskolába fog menni, naponta van logopédia, fejlesztik a beszédértést is és lassan tanítanak olvasni, hogy ne legyen diszlexias. Ilyen suli van a 16.,de talán a 10. kerületben is. Óvodai logopédus nem tudta kijavítani a beszedhibat és magán logopedus sem. De igazából ez nem zavar annyira, mint hogy egy összetett mondatot nem ért meg, vagy egy mesét.
2023. máj. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!