Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Állandóan beteg gyermek,...

Állandóan beteg gyermek, immunológia?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tapasztalatokat szeretnek. Kisfiam oszi ovikezdese ota folyamatosan beteg, eloszor 2-3 napokat birt, most max egy-masfel hetet. Egyszer tudott menni 2 hetet egyben osz ota. Belebetegszek mar idegileg,allando tp,ejszakazas,laz. Kaptunk immunologiara idopontot, ami hidegzuhanykent ert. Hiszen eddig a vedono,haziorvos is azt szajkozta,az elso 1- 2 evben normalis. Most akkor megse? Mit varhatok? Nincs extrem tudogyull.,kozepful,se szajpenesz,se bortunet. Csak allandoan taknyos,az lazzal,a vedooltassal nem megelozheto fertozo betegsegeket mind behuzzuk,kotohartya es hanyos hasmenest is,miota ovodas. Elotte nem volt baja. Mire szamithatok? :(


2023. máj. 22. 10:43
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
92%
Hát ha állandóan orvoshoz hordod, aki elmondja, mindez normális, de te csak viszed újra meg újra, nyilván szeretne már szabadulni, tehát ad egy beutalot
2023. máj. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Én allergológia szakrendelésre vittem el a fiamat és ott kiderült, hogy az orrnyálkahártyája érzékeny a fertőzésekre. Kapott rá napi gyógyszert, azóta negyed annyi tünettel gyorsan és könnyebben kijön a betegségekből. Nem mondom, hogy ez mindenkinek jó, de neki bevált. Esetleg erre is elindulhatsz.
2023. máj. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk senki nem lepődik meg ezen a kiscsoportosok esetében, mindenkinek így volt első évben. Szerintem nem kell aggódnod. Hiszen most találkozik először ezekkel, hogy lenne rá immunis?
2023. máj. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
73%
Ez teljesen normális menetrend mindenkinél, h kiscsoportban és középsőben folyton beteg. (Pláne, ha egy csomó szülő félbetegen is beviszi a kölykét.) Még nagycsoportban is lesz beteg, csak kevesebbet - és sulira kinövi. Ehhez nem kell immunológia meg egy csomó szivatásos vizsgálat...
2023. máj. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
67%

#1 Kénytelen vinni, mivel óvodába igazolás kell meg táppénzes papír.


Amúgy átérzem, szintén kivagyok, szeptember óta ovissal.


És nem, nem most találkozik először ezekkel a gyerekem mert bölcsis volt 17 hónapig, ott nem volt beteg.


Én inkább a mandulavizsgálaton agyalok, lehet ki kellene vetetni, ismerősöm gyerekének mióta kivették alig beteg. Ezt nem mondták nektek? Fül orr gégészeti vizsgálaton agyalok


Nem tudom mások emellett hogy dolgoznak, nekem már kínos sokszor. Te hogy oldod meg kérdező!?

2023. máj. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
4-es, mi a félbetegség nálad?
2023. máj. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

Az idei evre a 42 napbol 30 elment. Folyamatosan tp en vagyok, nyaron szabin leszek,osztol viszint a sajat felnott h.o.om kell h tp re vegyen, ami tp csalas. Mandulaja nem gyulladt be, nem horkol, bar lehet megnezetjuk, ma mar nem veszik ki csak ugy, x szamu igazolt mandula gyulladas kell hozza. A munkahelysmen elnezik egyelore, de nagyon kellemetlen, semmit sem lehet rambizni, hiszem barmikor kieshetek es ki is esek. Tenyleg 2 hetet nem voltam egyben okt.ota.

Covid elejen szuletett a kisfiam, a nagy itrhon tanult,tanitotram, ferjem home office, 1,5evig el voltunk zarva a kulvilagtol,lehet ez a baj. Mindenesetre nagyon aggodom es a szerencsetlen gyerek is, hogy 2 hetente lazas beteg, annyit szenved mar. Jelenleg fosos hanyossal van otthon. Legyengulve. Az ovis csoportunk katasztrofa, nem kuldik haza a beteg gyerekeket, es a szulok is behozzak betegen. Sajnos hallottam ahogy meseltek, kotohartyas gyerek szemebol kimossak a csipat es azt mondjak allergias es beadjak reggel. ☹️😖

2023. máj. 22. 13:47
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
6: félbeteg, ha még taknya-nyála egybefolyik szerencsétlennek vagy úgy köhög, mint az a bizonyos bőrbeteg kutya. Vagy: ha reggel még azért be kellett neki nyomni a nurofent, de már beküldi. Mindre láttam példát személyesen.
2023. máj. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:

Akkor nálatok még rosszabb, én "csak" 17 napot voltam táppénzen január óta. Április- májusban voltam egyszer 5 hetet is egyben, ez a rekord szeptember óta. Nekünk 3 mandulagyulladas volt már idén, abból 1 hét kórházas is. :(


Nalunk is volt parfüm belement a szemébe kötőhártyás gyerek, de nem vette át az óvónő, igaz így is elkapta az enyém, mert a betegségek nagyreszevel az a baj hogy már tünetek előtt fertőz, szóval sokszor olyankor már hiába tartják otthon.

Külföldön pl csak magas lázzal nem lehet vinni a gyerekeket, de kevesebbet is betegek, legjobb barátnőmék Angliában laknak, hiába mehetnek betegen sőt kell is menni mégis kevesebbet betegek a gyerekek. Szóval ki tudja mi lenne a jobb..

2023. máj. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
Szerintem tengarparton mas a klima vagy nem tudom. Nincs ennyi takony szar.
2023. máj. 22. 17:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!