Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szeptember óta egy falatot...

Szeptember óta egy falatot sem hajlandó enni a gyerek az oviban. Mivel vegyem rá, hogy egyen egy keveset ott?

Figyelt kérdés

Szeptemberben kezdte az ovit. Tudtam, hogy nem valami jó evő, de bíztam a sokat emlegetett csordaszellemben, hogy majd látja a többieket, és utánozza őket, aztán meg abban bíztam, hogy majd az éhség szép lassan begyűri.


Nos, május vége van, de ő eddig még sosem volt hajlandó megkóstolni ott semmit, és egy korty víz nem sok, annyit nem iszik. :(



Reggel eszik itthon, és ott reggel nyolctól délután négyig étlen-szomjan van. Azt mondja, hogy meleg, rossz illatú a kaja, meg rossz az íze (pedig meg sem kóstolja, csak feltételezi), meg nem tud beleharapni, meg ő ezt nem szereti, meg azt nem szereti. Mindig van valami kifogás.


Szoktam neki vinni tízórait, hogy legalább azt egye, amit mi viszünk, rendszerint érintetlenül hozzuk haza. Pedig éhes nagyon, mert itthon meg folyton enne valamit.



Mit tegyek? Óvónőktől nem kapunk sok segítséget, úgy vannak vele, hogy ha eszik, eszik, ha nem, nem.



Amúgy az oviban jól elvan, szívesen eljátszik a többiekkel, a foglalkozásokon rendesen részt vesz, magatartásával semmi gond. Csak nem eszik.


2023. máj. 26. 19:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
60%

Tudom, tök hülyén hangzik, de ez így rendben van. Mármint olyan értelemben, hogy az óvónők nem cseszegetik, te pedig nem tudsz mit tenni azzal, ami az oviban történik. Otthon beszélgethettek róla, de nekem az a tapasztalatom, hogy nagyon keveset vagy semmit sem segít.

Az én kisfiam is irdatlan válogatós. Az óvónők mondták, hogy akkor a folyadékfogyasztásra odafigyelnek. Szerencsére azzal nincsen gond. Most középsős és már majdnem minden nap megkóstolja az ebéd valamelyik részét. Nekem ez nagy siker.

2023. máj. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
72%
kislányom ovis társa 1 évig nem evett, nem ivott az óvodába, az óvónéni nyugdíjba mentt, és új óvónéni lett, és elkezdet enni, inni.
2023. máj. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
97%

Lehet ő is szorong bent az oviban :( Megpróbálhatod eljátszani, hogy olvasod bent a faliújságot, ahol ki van írva a mai menü és megjegyzed, hogy "nahát! Ma milyen finom ebéd lesz." Nem direkt a gyereknek mondva, hanem mellette. Hátha.


De sok mindent tényleg nem lehet csinálni :( Pont az evés az, amit még jól csinálva is könnyű nem jól csinálni, bűntetéssel, jutalmazással, beszélgetéssel nagyon rossz irányba lehet tologatni. :(

2023. máj. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
56%

Mégis mit tegyen az óvónő? Álljon fejen és úgy könyörögjön a gyerekednek hogy egyen?

Ha az otthoni kaját sem eszi meg vidd el egy pszichológushoz mert akkor valami nagy gebasz van a fejében

2023. máj. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
79%
Nem a gyerekkel van a baj. Valamiért nem jó ott neki, és ez az evèsen jön ki.
2023. máj. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
96%

Pszichológus.


Ha már vihettek be neki saját tízórait, és azt sem eszi meg akkor egyértelműen nem a kajával van gond.

Sztrájkol az ovi ellen?

Egészségileg rendben van ez mellett?

2023. máj. 27. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

"Óvónőktől nem kapunk sok segítséget, úgy vannak vele, hogy ha eszik, eszik, ha nem, nem."


De, kaptok segítséget. Épp ez a segítség. Hidd el, rengeteg olyan óvoda van, ahol az ovoneni megeteti a gyereket akkor is, ha nem akarja, vagy ott kell ülnie az asztalnál, amíg meg nem eszi.


A te gyereked, neked kell megertetni vele, hogy ehet ott is.

2023. máj. 27. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Ovin kívül máshol eszik, mármint idegen helyen?
2023. máj. 27. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

#6 igen egészségügyileg minden rendben van vele

#8 Idegen helyen eszik de nem annyira sokat

2023. máj. 27. 07:42
 10/14 A kérdező kommentje:

Miért is lett rossil nevelve? Hmm...


Itthon normálisan eszik, mindig főtt étel várja.


Mindig vannak levesek, főzelékek, tészták, húsok körettel, szendvicsek, gyümölcs, és csakis vizet iszik.


Viszont nem issza meg a tejet, nem issza meg a kakaót, nem issza meg a gyümölcsleveket sem. Nem, reggel sem. Mint ahogyan a megkent kenyereket sem eszi meg, mert az csak forog a szájában.


Na tegnap reggel pl. egy fél kiflit evett üresen, mert mar nem kívánt, majd az oviban semmit, itthon borsólevest kapott, főzelékket és bundás kenyeret, majd egy fél banánt. Este tükörtojást vacsorázott. Ez annyira szar étkezés itthonra? Lehet.

2023. máj. 27. 07:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!